Kiedy każdy kolejny dzień wygląda niemal tak samo i nie ma się poczucia, że dokądś się zmierza, to warto zrobić jedną drobną rzecz, która to zmieni. Gdy czas ucieka przez palce i zaczyna pojawiać się poczucie bezsensu, to już najwyższa pora na zmiany. Dobrym pomysłem jest wyznaczanie zadań na kolejny dzień. Dziś postaram się przekonać cię, że naprawdę warto sporządzać takie listy. Mam też dla ciebie całodniową listę zadań do wydrukowania w dwóch kolorach do wyboru.

 

3 korzyści z wyznaczania zadań na każdy dzień

1. Większa mobilizacja do działania

Kiedy z góry ustalisz sobie jakieś zadanie do wykonania, to istnieje większa szansa, żeje wykonasz. Możesz na przykład postanowić sobie, że kolejnego dnia zamówisz upatrzony rower treningowy i na liście zapisać sobie punkt z takim zadaniem. Mgliste przekonanie, że tak w ogóle to warto by mieć taki sprzęt do ćwiczeń, na pewno nie pomoże ci w jego zakupie. Natomiast jasno określone zadanie zapisane na kartce papieru jak najbardziej.

 

2. Bardziej efektywnie przeżyty dzień

Dzień można przeżyć na różne sposoby. Cały wolny czas można się lenić. Oczywiście czasem jest to konieczne, by wypocząć po dłuższej i wytężonej pracy. Nie jest jednak korzystne, gdy ktoś leni się każdego dnia. Kiedy wyznaczanie zadań stanie się twoim nawykiem, na pewno przestaniesz bezsensownie marnować czas. Odhaczanie kolejnych zadań z wcześniej sporządzonej listy da ci sporą satysfakcję. Przestaniesz mieć poczucie, że znowu zmarnowałeś dzień i zaczniesz mieć świadomość, że mądrze wykorzystujesz swój czas.

 

3. Krok na drodze do większego celu

Niektóre z zadań mogą wiązać się z większymi celami. By zrealizować poważniejszy zamiar, potrzebne są drobne kroki. Jeżeli te mniejsze zadania znajdą się w twoim planie dnia, łatwiej będzie ci osiągać większe cele. By mieć rower treningowy, trzeba wcześniej poznać oferty sklepów albo ofertę jednego upatrzonego. Trzeba go też kupić, złożyć i ustawić w pokoju. Zdobycie takiego sprzętu wiąże się z drobnymi zadaniami, a każde z nich może być punktem do zrealizowania na jakiś dzień.

Na zakończenie przyda się przykład, jak może wyglądać taka lista zadań. Na dzień wolny od pracy wpisać można: posprzątać kuchnię, zajrzeć do oferty szkoły językowej, zamówić książkę. Wyznaczanie zadań może również dotyczyć pomysłów związanych z relaksem. Do takiej listy można więc dodać zrobienie sobie relaksującej kąpieli wieczorem lub przeczytanie interesującej książki.

 

 

Listy zadań do wydrukowania