Filmy kryminalne pozwalają nam wcielić się w rolę detektywa. Wciągająca i zawiła fabuła perełek tego gatunku pełna jest mylnych tropów i misternych zagadek. Poniżej znajduje się lista 10 interesujących tytułów kryminalnych, które pozwolą w przyjemny sposób spędzić wam wieczór.

10 najlepszych tytułów kryminalnych

1. Dziewczyna z tatuażem

Znany dziennikarz oskarżony jest o zniesławienie, a jego jedynym wybawieniem od całkowitego upadku może być nietypowe zlecenie. Musi wyjaśnić tajemnicze zniknięcie młodej dziewczyny z bogatej rodziny. Problem tkwi w fakcie, że Henrika Vangera ostatni raz widziana była w latach sześćdziesiątych. Mikael Blomkvist zgadza się przyjrzeć całej sprawie. Nie ma pojęcia o tym, że rodzina Vanger wynajęła wyjątkową hakerkę, która śledzi każdy krok dziennikarza. Z czasem na jaw wychodzą krwawe fakty z życia zamożnej rodziny.

film dziewczyna z tatuażem

2. Prawnik z Lincolna

Mickey Haller różni się od innych prawników. Klientów nie przyjmuje w wystawnym biurze, a na ulicy w swoim lincolnie town car. Jest sławny i niezwykle skuteczny. Wyrobił sobie liczne kontakty, które niejednokrotnie mogą okazać się przydatne. Szczególnie kiedy wplątuje się w niebezpieczną historię. Syn bogatej i wpływowej kobiety został oskarżony o napaść z bronią w ręku. Mickey musi dowieść jego niewinności i oczyścić go ze wszystkich zarzutów. Prawnik zaczyna dostrzegać powiązania między aktualną zbrodnią, a sprawą sprzed lat. Jego życie staje się zagrożone.

kryminał prawnik z lincolna

3. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Młoda dziewczyna została zamordowana kilka miesięcy temu, a policja wciąż nie wpadła na trop mordercy. Czy w ogóle podjęli jakieś działania? Mildred Hayes ma co do tego wątpliwości. Walcząc o sprawiedliwość dla nieżyjącej córki, postanawia zwrócić na siebie uwagę władz oraz lokalnej społeczności. Wynajmuje trzy billboardy przy drodze do miasteczka i zamieszcza na nich prowokacyjne teksty. Nie spodziewa się, że będzie to początek walki o przeżycie. Szczególnie, kiedy do akcji dołącza Dixon, niezrównoważony i porywczy posterunkowy.

film trzy billboardy za ebbing Missouri

4. Sędzia

Hank Palmer zdobył sławę i reputację. Jest szanowanym prawnikiem w wielkim mieście. W pogoni za karierą zapomniał o całym świecie. Po latach postanawia odwiedzić rodzinę na przedmieściach. Na miejscu dowiaduje się, że jego ojciec oskarżony jest o morderstwo. Hank zrobi wszystko, aby dowieść jego niewinności. Ale czy emerytowany sędzia rzeczywiście ma czyste sumienie?

sędzia film

5. Morderstwo w Orient Expressie

Hercules Poirot musi rozwiązać sprawę brutalnego morderstwa w najsłynniejszym pociągu świata. Pierwszą ofiarą tajemniczego zabójcy jest wpływowy biznesmen. Wagon Orient Expressu jest zamknięty, a pociąg nieustannie mknie naprzód. Trzynaścioro pasażerów jest uwięzionych, a każdy z nich może okazać się mordercą, który tylko czeka na sposobność popełnienia kolejnej zbrodni. Czy uda się uniknąć kolejnej tragedii?

morderstwo w orient expressie film

6. Iluzja

OKO istnieje od lat. Jest tajemniczą organizacją zrzeszającą najlepszych iluzjonistów na świecie. Po zebraniu grupy śmiałków, przedstawia im zadanie. Wyjątkowe i niepowtarzalne, którego nikt nie miał odwagi ani możliwości wykonać. Zyskują sławę jako magiczna grupa “Czterej Jeźdźcy”, a głośno się o nich robi po spektakularnym występie, podczas którego obrabowali bank znajdujący się na innym kontynencie, a zdobyte pieniądze przelali na konta bankowe widzów. Zapowiadają, że to dopiero początek rewolucji. Jak tego dokonali? Odpowiedzi szuka cyniczny agent FBI. Okazuje się, że nie tylko on pragnie odkryć sekret iluzjonistów.

iluzja film

7. Sherlock Holmes

Sherlock Holmes i jego wierny przyjaciel, dr Watson, muszą sprostać niebezpiecznemu wyzwaniu. Co łączy tajemnicze morderstwa? Kto stoi za starannie zaplanowanymi zbrodniami? Słynny detektyw musi wykazać się swoim legendarnym intelektem i stanąć do walki z wrogiem. Niepowodzenie może skutkować krwawą rewolucją i upadkiem kraju.

sherlock holmes film

8. Twój Vincent

Vincent van Goth był wybitnym malarzem, a jego obrazy zyskały sławę na całym świecie. Teraz wszystkie jego dziełą ożywają, tworząc spójną historię artysty, widzianą jego oczami. Kim były malowane postacie? Co opowiadają obrazy van Gotha? “Twój Vincent” jest oryginalnym sposobem przedstawienia intrygującego życia malarza i jego równie tajemniczej śmierci.

twój Vincent film

9. Contratiempo

Młody biznesmen osiąga liczne sukcesy, a jego kariera nabiera zawrotnego tempa. Wszystko zaczyna wymykać się z rąk przez jedną przygodną noc z kochanką. Mężczyzna budzi się rano obok martwej kobiety, a sam zupełnie nic nie pamięta. Postanawia zatrudnić wybitną adwokat, której zadaniem jest ustalenie przebiegu wydarzeń i oczyszczenie go z zarzutów. Niezależnie od faktów i jego realnych działań, cokolwiek by się nie działo, nie może utracić tego, co zdołał do tej pory osiągnąć.

contratiempo film

10. Zabójcy bażantów

Dwóch detektywów specjalizuje się w rozwiązywaniu dawnych zbrodni i zaginięć. Najczęściej zgłaszają się do nich zdesperowani ludzie, którzy zawiedli się na systemie sprawiedliwości i szukają alternatywnych rozwiązań. Wszystko po to, aby prawda ujrzała światło dzienne. Teraz duet natrafia na wyjątkowo niebezpieczną historię, która mimo upływu dwunastu lat, wciąż pozostaje żywa. Podwójne morderstwo i niemal żadnych śladów. Jedyne poszlaki, które są raczej szeptem intuicji, prowadzą do tajemniczej szkoły z internatem i niepokojącej historii o zaginionej dziewczynce, która powraca.

zabójcy bażantów film