Zaskórniki otwarte mogą sprawić sporo problemów z wyglądem, są też częstą przyczyną kompleksów. Najczęściej pojawiają się na nosie, ale w wielu przypadkach dotyczą także innych partii twarzy. Wyglądają bardzo nieestetycznie i bez wątpienia należą do tych problemów dermatologicznych, z którymi należy szybko i skutecznie walczyć. W jaki sposób?
Choć zaskórniki otwarte są uciążliwym problemem, w walce z nim pomóc mogą proste zabiegi kosmetyczne. Wiele preparatów pomocnych w takiej walce można przygotować samodzielnie w domu, dzięki czemu kuracja taka staje się dostępna dla każdego.

Domowe sposoby na zaskórniki otwarte

 

Cytryna

W walce z zaskórnikami otwartymi dobrze wypadają te zabiegi kosmetyczne, w których główną rolę odgrywa tonik z cytryny. Taki kosmetyk skutecznie rozświetla skórę, jest jednocześnie skutecznym lekiem na zaskórniki.

 

Ocet jabłkowy

Pielęgnacja cery zaskórnikowej stanie się łatwiejsza również dzięki takiemu kosmetykowi, jakim jest tonik z wody mineralnej o octu jabłkowego.

 

Glinki

W oczyszczaniu i zwężaniu porów pomogą też glinki kosmetyczne, a w szczególności glinka zielona lub czarna.

 

Aspiryna

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że skuteczne zabiegi kosmetyczne można przeprowadzić również dzięki… aspirynie. Ten popularny lek może być świetnym kosmetykiem, a jego moc docenić powinny przede wszystkim osoby walczące z zaskórnikami. Aspiryna, połączona z odrobiną wody lub jogurtu, zmienia się przecież w niezwykłą maseczkę, która pozwala na wykonanie oczyszczającego peelingu. Ci, którzy zdecydują się na taki zabieg, muszą jednak pamiętać o lepszym zabezpieczeniu swej skóry przed słońcem.

 

Cynamon

Maseczka przygotowana z cynamonu może oczyścić skórę z zanieczyszczeń, a jednocześnie – pomóc w walce z łojem, który zalega w porach.
Dodatkowym wsparciem w pielęgnacji cery ze skłonnością do zaskórników będą te kosmetyki, które dostępne są w aptekach oraz drogeriach. Złuszczają one i rozjaśniają skórę, zatem ich stosowanie może nie tylko poprawić kondycję skóry, ale i jej wygląd. W walce z tym problemem mogą też pomóc profesjonalne zabiegi kosmetyczne, jak mechaniczne oczyszczanie twarzy lub mikrodermabrazja.