Wychodzenie z własnej strefy komfortu może być sporym wyzwaniem, ale może przynieść wspaniałe korzyści. Wychodząc ze swojej strefy komfortu pokazujesz sobie zupełnie inny świat. Pomoże ci to znaleźć nowe i ekscytujące doświadczenia i podnieść jakość twojego życia. Pozostając w strefie komfortu odbierasz sobie szansę, by rozwinąć i pobudzić swój umysł i ciało. Wyjdź ze swojej strefy komfortu i żyj pełnią życia.

 

Jak wyjść ze swojej strefy komfortu?

 

1. Zrób coś, co się przeraża

Nie znaczy to oczywiście, że masz spędzić samotną noc na cmentarzu. Ważne, by zrobić coś dziwnego, coś przed czym czujesz lęk. Być może myślałaś i śniłaś o takich rzeczach i działaniach. Jedynym problemem był brak odwagi. Zbierz się w sobie i zawrzyj nowe znajomości, spróbuj przełamać strach przed czymś lub wypróbuj jakiś sport ekstremalny. Pomoże ci to pozbyć się lęków i zniszczy twoje wewnętrzne ograniczenia.

 

2. Naucz się czegoś nowego

Twoja strefa komfortu ogranicza twój rozwój osobisty. Kiedy zdobywasz nowe umiejętności i uczysz się interesujących informacji, poszerzasz horyzonty. Jeśli uczyć się kolejnego języka obcego, masz szansę stać się oczytaną i obeznaną osobą. Dlatego właśnie powinieneś uczyć się więcej nowych i wartościowych rzeczy, by wyjść poza własną sferę komfortu.

 

3. Przemawiaj

Czemu nie zgłosisz się, by jako ochotnik wygłosić przemówienie lub prezentację? To jeden z najlepszych sposobów na przełamanie własnej sfery komfortu. Niektórzy z was pewnie myślą, że stanie przed swoimi kolegami i przemawianie jest bardzo trudne. Nie oddawaj się prokrastynacji i nie zadręczaj bezpodstawnymi obawami. Powinieneś zdać sobie sprawę, że twoje potencjalne osiągnięcia nie mają granic. Następnym razem, kiedy będziesz mieć okazję, po prostu przejmij inicjatywę.

 

4. Podróżuj

akiedykolwiek za granicą? Jeśli tak, to pewnie wiesz, że to doskonała okazja, by wyjść ze swojej sfery komfortu i wzbogacić swoje życie doświadczeniami z innych krajów. Tam na zewnątrz jest świat, który użycza ci innego stylu życia, kultury, religii. Postaraj się wyjść ze swojej muszli i odkryć nowe kultury. Pomoże ci to inaczej spojrzeć na życie i rozwinąć nowe zainteresowania. Dodatkowo, masz szansę nawiązać międzynarodowe przyjaźnie.

 

5. Próbuj nowych dań

Pewnie przyzwyczaiłaś się już do tych samych lub bardzo podobnych posiłków w każdym tygodniu, ale dobrze jest spróbować od czasu do czasu nowych dań i przepisów. Dzięki temu poznasz nowe kuchnie i specjalnie przysmaki, których nigdy wcześniej nie próbowałaś. Czasem wystarczy zrobić sobie na przykład „włoski dzień” i poeksperymentować z pizzą i makaronem lub spróbować zupełnie nowej orientalnej kuchni.

 

6. Zrób coś sama

Robienie rzeczy samemu to również dobry sposób na wyjście ze swojej strefy komfortu. Czy próbowałaś kiedykolwiek pójść sama na spacer, basen lub do kina? Brzmi dziwnie, ale to w gruncie rzeczy to przecież zupełnie normalne. Jeżeli masz tendencję do zamykania się we własnej strefie komfortu, to być może będziesz potrzebowała do tego siły woli i odwagi, ale dzięki temu, że się przełamiesz, poczujesz wewnętrzną satysfakcję i poczujesz się bardziej pewna siebie.

 

7. Porozmawiaj z nieznajomym

Kiedy byliśmy dziećmi, mówiono nam, byśmy nie rozmawiali z obcymi i była to bardzo mądra rada. Teraz, kiedy jesteśmy już dorośli  spróbujmy od czasu do czasu złamać tę zasadę, bo w ten sposób dajemy sobie szansę na zawarcie nowych znajomości. Umożliwi ci to zdobycie nowych doświadczeń, poznanie czyichś zainteresowań i opinii. Co więcej, kiedy rozmawiasz z obcymi, uczysz się po prostu komunikować z ludźmi, a zatem podnosisz swoje społeczne umiejętności i wzmacniasz pewność siebie.

Ziad K. Abdelnour powiedział: “Najlepszym sposobem na rozwój, jest ciągłe wychodzenie ze swojej strefy komfortu.” Podsumowując próbuj od czasu do czasu nowych rzeczy i nie pozwól by rutyna wygodnego życia cię zabiła. A czy wy macie jakieś swoje sposoby, aby wyjść ze strefy własnego komfortu?

 

Ps. Przy okazji tego wpisu chciałabym podzielić się z wami linkiem do strony http://www.kompensja.pl/blog/centrum-odszkodowan-powypadkowych/ Jest to firma, która pomaga osobom poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach w uzyskaniu jak najwyższej kwoty odszkodowania. Myślę, że skorzystanie z usług takiej firmy jest świetną opcją dla osób, które mają problem z wychodzeniem ze swojej strefy komfortu, bo wszystko załatwią za nich profesjonaliści :-)