Kolorowanki pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i kreatywność, ale czy mogą być one pomocne również dorosłym? Okazuje się, że tak.Być może zauważyliście już, że ostatnio kolorowanki dla dorosłych stały się bardzo popularne i można je dostać w większości księgarni. Ich rodzajów jest mnóstwo, więc dla każdy może znaleźć coś dla siebie. Widziałam już kolorowanki ze wzorami roślinnymi, kwiatkami, zwierzętami, wzorami geometrycznymi, fantastyczno-naukowymi projektami, a nawet celebrytami. Kolorowanki okazały się być jednym z najpopularniejszych trendów jesienno-zimowych. Jeżeli jeszcze nie wiesz, dlaczego nagle stały się tak popularne, to koniecznie przeczytaj poniższe powody.

 

Kolorowanki dla dorosłych

Dlaczego warto mieć chociaż jedną?

 

1. Rozwijają kreatywność

Kolorowanka jest doskonałym źródłem kreatywności. Dorośli z zasady mają już ukierunkowany sposób myślenia, jednak z tymi kolorowankami możesz pokusić się o bycie bardziej śmiałą. Jeśli masz już dość nudnej codziennej rutyny, kup kolorowankę i pobudź swoje umiejętności twórcze. Być może w pierwszej chwili nie widzisz żadnego związku między Twoją pracą, ale kolorowaniem obrazków, ale uwierz, że to z pozoru infantylne zajęcie może pomóc Ci zwiększyć Twoje sukcesy zawodowe – szczególnie, jeśli twoja praca wymaga dużo kreatywności.

 

2. Pomagają zapomnieć o problemach

Kiedy ostatnio spędziłaś godzinę na kolorowaniu? Prawdopodobnie wtedy, gdy byłaś jeszcze dzieckiem. Wówczas nie martwiłaś się problemami zdrowotnymi, finansowymi, długami i terminami ważnych projektów. Kolorowanki dla dorosłych są stworzone po to, by pomóc nam zapomnieć o wszystkich problemach i po prostu się zrelaksować. Kiedy kolorujesz piękny obrazek, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się artystką i ani praca ani problemy Cię nie niepokoją. Kolorowanki dla dorosłych pokazują, że świat jest piękny.

 

3. Rozwijają optymistyczne nastawienie

Ten, kto codziennie wykonuje nudną pracę na tym samym stanowisku i ogląda te same czarne i białe kolory swojego biura, może mieć w głowie sporo negatywnych myśli. Jednak gdy używasz wielu kolorów, by pomalować swoje arcydzieło w kolorowance dla dorosłych, twoje myśli stają się równie kolorowe. Dostrzegasz jaśniejszą stronę życia i stajesz się bardziej optymistyczna.

 

4. Redukują stres

Czasami, gdy masz ciężki dzień w pracy, wydaje się, że nic nie jest w stanie pomóc ci zrelaksować się i zapomnieć o stresie. Spędź 10 minut na kolorowaniu, a przekonasz się, że jest to skutecznie odstresowujące zajęcie. Kolorowanki dla dorosłych pomagają zrelaksować się, zmniejszyć poziom stresu i polepszyć nastrój. Wszystko o czym myślisz w tej chwili, to jak sprawić, by te puste czarno – biało obrazki wyglądały pięknie i staje się to twoim głównym priorytetem.

 

5. Pomagają zbliżyć się do dzieci

Chociaż te kolorowanki są stworzone dla dorosłych, możesz dzielić się nimi również ze swoimi dziećmi. Kolorowanie razem z dziećmi pomoże ci zbliżyć się do nich i spędzić trochę czasu razem. Pomoże ci również lepiej zrozumieć swoje dzieci i nawiązać z nimi lepszy kontakt. Wspólne kolorowanie obrazków to wspaniały sposób spędzenia czasu z całą rodziną.

 

6. Dodają życiu kolorów

Dzięki kolorowankom dla dorosłych zaczniesz ubarwiać także swoją ścieżkę życia. Zdasz sobie sprawę, że we własnych rękach posiadasz wszystkie kolory i możesz dostrzec lepszy obraz świata poprzez dodanie kilku z nich do swojego światopoglądu. Te niepozorne książeczki dodają pewności siebie poprzez dostrzeżenie, że wszystko na tym świecie zależy od ciebie i niezwykle istotne są wszystkie kolory, które wprowadzasz i dodajesz do swojego życia.

 

7. Sprawiają, że jesteś zdrowsza

Ta sztuka dla dorosłych zwiększa twoje szanse na bycie szczęśliwszą i zdrowszą. Po prostu wiesz, co masz zrobić i z łatwością to robisz. Wszystko jest proste, bo tylko bawisz się kredkami i wprowadzasz coś całkowicie nowego i niepowtarzalnego do tego szarego świata. Wspomaga to twoje zdrowie pod różnymi aspektami. Zmniejszasz poziom stresu i zaczynasz częściej się uśmiechać. Kolorowanki dla dorosłych są w stanie poprawić twoje zdrowie mentalne. Przestaniesz martwić się o drobiazgi, przez co zapobiegniesz zawałowi serca, bólom głowy i innym poważnym chorobom.

 

8. Przynoszą inspirację

Poświęć kilka minut z rana przed pracą na kolorowanie, by zainspirować się i poprawić sobie nastrój. Te książeczki mogą się nawet stać twoim osobistym psychologiem, który mówi mniej, za to więcej działa. Obrazki, które musisz pokolorować w tych książkach nie są tak proste jak te z twojego dzieciństwa i wyglądają one naprawdę pięknie, więc kiedy zakończysz jakąś, pewnie będziesz chciała powiesić ją na ścianie w swoim pokoju i będzie ona twoją inspiracją na każdy poranek.

Jak widzisz, istnieje wiele korzyści, jakie może przynieść korzystanie z kolorowanek dla dorosłych. Dorośli z reguły nie poświęcają dużo uwagi światu dzieci, co jest niewłaściwe, bo każdy z nas był kiedyś dzieckiem i każdy wie, jaki wspaniały był to czas. Czemu więc nie spróbować być znowu dzieckiem i sprawdzić, co się wtedy stanie? Jeśli często czujesz się zestresowana i cierpisz na częste bóle głowy, spróbuj rozjaśnić swój świat czy pomocy kolorowania pustych obrazków w tych książkach, a staniesz się bardziej pozytywną, aktywną, pewną siebie osobą, która ma mniej problemów w życiu :-)

 

Ja wybrałam kolorowankę z dekoracjami vintage, w której znajduje się sporo kwiatowych wzorów i ornamentów. Poniżej niektóre ze stron w książce, a dostać ją można między innymi w księgarniach Matras.

kolorowanka dla dorosłych

kolorowanki-dla-doroslych-1

kolorowanki-dla-doroslych-2

kolorowanki-dla-doroslych-3

kolorowanki-dla-doroslych-4

 

W serii dostępne są jeszcze inne książki:

1. Kolorowy trening antystresowy. Japońskie inspiracje.

kolorowy trening antystresowy japonskie inspiracje

 

2. Kolorowy trening antystresowy. Esy-floresy.

esy floresy kolorowy trening antystresowy

 

3. Kolorowy trening antystresowy. Fantazyjne esy floresy.

fantazyjne esy floresy kolory trening antystresowy

 

4. Kolorowy trening antystresowy. Wzory i ornamenty. wzory i ornamenty kolorowy trening antystresowy

 

5. Kolorowy trening antystresowy. Wzory i wzorki.

wzory i wzorki kolorowy trening antystresowy