Posiadanie większych piersi z pewnością ma swoje zalety, ale kiedy przychodzi czas na ćwiczenia, posiadaczki miseczki D mogą mieć więcej problemów niż się wydaje. Jeżeli masz spory biust, to znalezienie odpowiedniego biustonosza jest trudne, ale znalezienie stanika odpowiedniego do ćwiczeń jest jeszcze większym wyzwaniem. Być może do tej pory wybierając stanik sportowy, stawiałaś na pierwszy lepszy w twoim rozmiarze, ale uwierz, że odpowiednio dobrany stanik to nie tylko rozmiar miseczki.
Ekspert dr LaJean Lawson mówi: „Odpowiednie dopasowanie stanika sportowego jest absolutnie niezbędnym krokiem do cieszenia się maksymalnym komfortem podczas ćwiczeń. To bardzo ważne, ale 80% kobiet nosi niewłaściwy rozmiar. Ciasne paski wbijają się w ramiona. Źle dopasowany stanik powoduje bóle pleców, szyi i ramion.”
Lawson radzi: “Każde ciało jest inne i wyjątkowe, rozejrzyj się, aż znajdziesz markę stanika sportowego, która najlepiej pasuje do twojego ciała”.

 

Jak wybrać stanik sportowy?

 

1. Miseczki usztywniające

Biustonosze sportowe bez miseczek lub wkładek nie są najlepszym wyborem.
„Biustonosze z kompresją typu pullover bez miseczek są nie tylko nieodpowiednie, ale sprawiają, że biust ma nieatrakcyjny wygląd”- mówi Lawson.

 

2. Odpowiedni materiału

Poszukaj biustonosza, który ma grubszy materiał i jest elastyczny. Jeżeli masz duży biust, to odpowiedni dla ciebie będzie dobrze amortyzujący biustonosz z fiszbinami.

 

3. Tylne ramiączka stanika

Tył stanika jest tak samo ważny jak przód, sugeruje Lawson „Silne plecy zabezpieczają i odciążają biust”.

 

4. Regulowane ramiączka

Ramiączka stanika, których długość można dowolnie regulować, umożliwią bardziej spersonalizowane dopasowanie – co jest kluczowe w przypadku posiadania większego biustu.

 

5. Szerokie ramiączka

Duże piersi są ciężkie, a gdy twoje ciało dużo się porusza podczas biegania i innych sportów, ich ciężar możne naprawdę bardzo ci doskwierać. Szerokie ramiączka na pewno znacznie zmniejszą ten dyskomfort.

 

6. Niezbyt głęboki dekolt

Stanik sportowy z niezbyt głębokim dekoltem utrzyma twoje piersi w miejscu, ustabilizuje je i powstrzyma przed przemieszczaniem się.

 

7. Odpowiedni rozmiar

Pamiętaj, że co jakiś czas warto zastanowić się, czy wybrany przez nas biustonosz nadal jest dla nas odpowiedni. Spadek wagi, ciąża, karmienie piersią czy menopauza, mogą przyczynić się do zmiany jego kształtu i rozmiaru. Jeżeli sądzisz, że twoje ciało bardzo się zmieniło, warto jeszcze raz ustalić rozmiar biustonosza.

 

 

jak wybrać biustonosz sportowy

Linki do biustonoszy: 1 klik, 2 klik, 3 klik, 4 klik, 5 kilk.

 

jak wybrać stanik sportowy

Linki: 6 klik, 7 klik, 8 klik, 9 klik, 10 klik.