Pierwsza randka to jedno z najbardziej wyjątkowych spotkań w naszym życiu, które może zakończyć się obiecująco, z nadziejami na ciąg dalszy lub okazać się całkowitą katastrofą. Nic więc dziwnego, że przed pierwszą randką zastanawiamy się, co założyć na to spotkanie, aby oczarować drugą osobę.

 

Jak ubrać się na pierwszą randkę?

Ubiór stosowny do sytuacji

Chyba każda kobieta na pierwszym spotkaniu z mężczyzną, który ją interesuje, chciałaby wypaść seksownie, zachowując równocześnie odrobinę tajemniczości i niedopowiedzenia. Podstawową zasadą dobrania właściwego stroju na pierwszą randkę jest dopasowanie go do sytuacji, jaką wybraliśmy na to spotkanie. Bardziej elegancko wypada ubrać się na pierwszą randkę, która ma odbyć się w teatrze, filharmonii czy choćby i eleganckiej restauracji, a zdecydowanie bardziej na luzie na spacer w parku, gdzie wysokie szpilki i sukienka mogą raczej przeszkadzać.

jak się ubrać na pierwszą randkę

 

Kobieco, ale swobodnie

Strój na pierwszą randkę powinien łączyć dwa w jednym, czyli być wystarczająco kobiecy, a jednocześnie nie spowodować, że kobieta będzie się czuła skrępowana i nienaturalnie. Jeżeli więc na co dzień preferuje wygodne trampki i niskie obcasy, raczej nie powinna wybierać na pierwszą randkę szpilek, w których nie umie chodzić i nie czuje się zbyt pewnie. Do prostej, klasycznej sukienki równie dobrze można założyć właśnie buty na niskim obcasie czy nawet ukochane trampki tworząc nieco przekorną całość, która będzie jednak zgodna z preferowanym na co dzień stylem. Udawanie kogoś innego na pierwszej randce raczej nie wyjdzie nikomu na dobre na dłuższą metę.

pierwsza randka stylizacje

 

Umiar i naturalność

Lepiej mniej, ale ze smakiem – to kolejna zasada, która powinna przyświecać strojowi kobiety na pierwszą randkę. Zbyt wyeksponowany dekolt czy przykrótka mini rzadko wyglądają dobrze, zwłaszcza w przypadku spotkania, co do którego nie wiemy, jak potoczy się dalej. Zamiast wulgarnej dosłowności, warto więc wybrać strój seksowny w nieoczywisty sposób, chociażby z zaskakującym dekoltem na plecach czy interesującym wzorem na spódnicy przyciągającym wzrok.

stylizacje na pierwszą randkę

 

Kolor stroju lub dodatków

Jeśli kobieta czuje się dobrze w kolorowych strojach – warto, aby wybrała je także na pierwszą randkę. Kolor wyróżnia w tłumie i przyciąga wzrok wszystkich, nie tylko mężczyzn. Jeśli jednak kolorowe ubrania to nie ta bajka, można zachować stonowany odcień ubioru, a w zamian dobrać kontrastowo kolorowe dodatki: torebkę, szalik czy kolczyki.

stylizacja na pierwszą randkę