W dzisiejszych czasach pojawia się coraz więcej rozwiązań mających na celu poprawę jakości życia. Jednym z nich jest dieta pudełkowa proponowana przez firmy cateringowe. Poniżej przyjrzymy się jej bliżej i sprawdzimy co za nią przemawia, a także jak zdecydować się na właściwy rodzaj diety i dostawcy.  

 

Dieta pudełkowa – jakie ma plusy?

Niewątpliwie największą zaletą tego rozwiązania cateringowego jest szeroko rozumiana oszczędność czasu. Mowa tutaj bowiem o braku konieczności dokonywania zakupów spożywczych, układania menu, obliczania kaloryczności posiłków, bilansowania składników, a także samego procesu przyrządzania posiłków przed ich zjedzeniem. Cały ten czas można poświęcić na coś zupełnie innego, choćby aktywność fizyczną, która zawsze jest dobrym partnerem dla diety. Jako kolejna zaletę można tutaj wymienić stosowanie zdrowych i zawsze świeżych składników, które nierzadko są dość trudno dostępne lub ich zakup jest mało opłacalny dla indywidualnej osoby. Wszystko to wynika z ilości produkowanych posiłków przez firmę cateringową, która znacznie przewyższa ilość dań przyrządzanych w gospodarstwie domowym. Następnym atutem diety pudełkowej jest jej wartościowy dla organizmu skład, który opracowany został przez wykwalifikowany personel firmy. W jego skład zazwyczaj wchodzi kucharz, dietetyk, a także trener personalny, który jest bardzo przydatny w komponowaniu diety dla osób aktywnie ćwiczących. Jeszcze jednym walorem tego rodzaju diety jest stopniowe wprowadzanie zdrowych nawyków. Mowa tutaj o regularności spożywania posiłków, a także ich ilości. Dzięki tej diecie traci się także chęć na podjadanie między posiłkami, które negatywnie wpływa na wygląd sylwetki.  

dieta pudełkowa jako alternatywa dla samodzielnego gotowania

 

 

Catering dietetyczny – minusy

Jak przy każdym rozwiązaniu tak i w przypadku diety pudełkowej można doszukiwać się minusów. Jako pierwszy większości osób od razu przychodzą na myśl koszta. Te faktycznie nie są małe. Mimo wszystko należy na nie odpowiednio spojrzeć, ponieważ w ich składnie nie zawierają się jedynie ceny produktów. Doliczyć do tego należy jeszcze czas i wszystko co potrzebne do ich przyrządzenia jak i wynagrodzenie osób które się tym zajmują, a także tych które komponują menu. Na końcu dochodzi jeszcze praca dostawcy, która również musi zostać opłacona. Czy są jeszcze jakieś minusy? Reszta wydaje się  być kwestią gustu, jednak może zdarzyć się tak, że komuś niekoniecznie będą smakowały odgrzewane dania lub będzie oczekiwał większej różnorodności co do posiłków.

 

Jak wybrać odpowiednią dietę pudełkową?

Dietę pudełkową należy przede wszystkim dobierać pod względem własnego zapotrzebowania, a nie aktualnej mody. Jest to bardzo ważne, by zwrócić szczególna uwagę na zapotrzebowanie kaloryczne organizmu, a także rodzaj (jeśli taka występuje) uprawianej aktywności fizycznej. Oczywiście bardzo ważne jest również upodobanie do składników. Lepiej uniknąć sytuacji, gdy dieta będzie składała się z ryb, gdy osoba mająca z niej korzystać tychże z założenia nie jada. Podobnie jest również z czynnikami zdrowotnymi i własnymi przekonaniami. Z diety często należy wyeliminować składniki uczulające, bądź konkretną grupę pokarmów. Właśnie dlatego firmy cateringowe oferują diety pudełkowe w kilku wariantach. Wówczas każdy dostaje możliwość wybrania dla siebie tej odpowiedniej. Dodatkowo po ustaleniu zapotrzebowania kalorycznego wybiera się ilość dostarczanych dziennie składników.

dieta pudełkowa jako alternatywa dla samodzielnego gotowania

 

Dieta pudełkowa – gdzie zamówić?

Dieta pudełkowa znajduje się w ofercie wielu firm zajmujących się cateringiem. Wystarczy tylko sprawdzić powyższe zagadnienia dotyczące odpowiedniego wyboru opcji diety i poszukać przedsiębiorstwa spełniającego te oczekiwania. Można to uczynić za pomocą internetu, gdzie znajduje się między innymi https://bedietcatering.pl/lublin/. Po wejściu na stronę należy dokładnie zapoznać się z ofertą, zasięgiem dostaw jak i rodzajem podpisywanej umowy na dostawy. Ten ostatni aspekt jest szczególnie ważny, ponieważ będzie on określał długość trwania dostaw. Dla osób, które chcą tylko przetestować to rozwiązanie lepsze będą umowy krótkoterminowe. Jednak jeśli ktoś jest pewny, że dieta pudełkowa jest dla niego to może podpisać, zapewne bardziej korzystną finansowo ofertę długoterminową.