Przez ostatnie kilka tygodni testowałam depilator IPL Panasonic ES-WH80 i właśnie dzisiaj przyszedł czas na podzielenie się z wami moimi wrażeniami i opinią na temat tego urządzenia. IPL to skrót od Intense Pulsed Light, co oznacza mniej więcej “intensywne impulsowe światło”. W praktyce oznacza to, że głowica depilatora emituje światło, które następnie absorbowane jest przez melaninę, w wyniku czego uszkadzane są meszki włosowe.

 

 

Specyfikacja techniczna depilatora Panasonic ES-WH80

Napięcie uniwersalne – 100-240V
Czas ładowania – 180 min
Czas pracy – 600 błysków na jednym ładowaniu
Wymiary – wysokość 20.8cm, szerokość 6.7cm, grubość 5 cm
Masa – 341 g

panasonic es wh80 opinie

 

 

Komu poleciłabym ten depilator?

Przede wszystkim dziewczynom, które mają problem z grubym, ciemnym owłosieniem. Jest to idealny depilator dla kobiet, które mają dla siebie mało czasu (depilacja wszystkich partii ciała zajmuje ok. 20 minut), mają problem z wrastającymi włoskami, są nieodporne na ból. Urządzenie nie nadaje się dla osób, które mają bardzo jasne włoski.

 

 

Jak go używać?

Przed użyciem depilatora należy ogolić skórę maszynką. Powiem szczerze, że trochę bałam się golić włosy na rękach – nie chciałam, żeby odrosły grubsze, ale zupełnie niepotrzebnie, bo już pierwsze dwa zabiegi osłabiły je na tyle, że odrosły o wiele delikatniejsze.

Następnie włączamy depilator, ustawiamy odpowiedni poziom natężenia światła i lekko naciskając przykładamy do skóry. Poziomów jest w sumie pięć. Podczas pierwszego użycia ustawiamy sobie poziom pierwszy, a podczas następnych zabiegów poziom dostosowujemy sobie do karnacji i koloru włosków. Wszystkie informacje na temat tego, jak używać depilatora i jak dobierać poziom, znajdziecie oczywiście w instrukcji. Czekamy na rozbłysk i przesuwamy kawałek dalej. Po kilku takich rozbłyskach usłyszymy piknięcie. Jest to znak, że depilator należy lekko unieść i przyłożyć z powrotem do skóry, następnie poczekać na rozbłysk, przesunąć, itd.

Podsumowując, depilator jest bardzo prosty w użyciu. Po włączeniu szumi podobnie do suszarki, ale o wiele ciszej.

Przez pierwsze dwa miesiące używamy go co tydzień w okolicy pach i bikini oraz co dwa tygodnie na nogach i rękach, a po dwóch miesiącach raz w miesiącu w na nogach i rękach oraz co dwa tygodnie w okolicy bikini i pach.

panasonic es wh80

 

 

Depilator IPL Panasonic ES-WH80 – recenzja i opinia

Depilacja laserowa marzyła mi się od lat, ale nie zdecydowałam się na nią do tej pory z jednego, bardzo istotnego dla mnie powodu – jest ona bardzo bolesna. W opinii niektórych dziewczyn ból jest do zniesienia, ale czytałam też, że wiele kobiet po zaledwie jednym zabiegu rezygnowało z depilacji laserem, bo nie mogło tego bólu wytrzymać. Depilacja depilatorem IPL jest całkowicie bezbolesna. Powiedziałabym, że nawet całkiem przyjemna, ponieważ emituje on delikatne ciepło. Warto jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie do depilacji laserowej w gabinecie depilacja IPL nie spowoduje, że pozbędziemy się włosków na zawsze. Co prawda nie wiem, po jakim czasie włoski zaczynają odrastać, ponieważ używam go za krótko, ale podejrzewam, że aby do tego nie dopuścić można używać depilatora na przykład raz w miesiącu.

Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy nie byłam tak bardzo zadowolona z jakiejkolwiek metody depilacji. Po goleniu moja skóra zawsze była podrażniona, włoski wrastały, czasami pojawiały się drobne wypryski. Używanie depilatora i wosku było bardzo bolesne, a włoski i tak odrastały dość szybko.

Obecnie, po ponad dwóch miesiącach używania depilatora Panasonic moje włoski są bardzo delikatne i przerzedzone. Mogę powiedzieć, że pozbyłam się 80% niechcianego owłosienia, a pozostałej części mam nadzieję pozbyć się w ciągu kilku kolejnych tygodni.

Urządzenie jest dziecinnie proste w użyciu, bardzo lekkie i wygodne, a po jednym naładowaniu można użyć go co najmniej trzy razy.

Jedynym minusem, jaki dostrzegam jest fakt, iż zakup depilatora IPL wiąże się z dość sporym wydatkiem. Na szczęście urządzenie będzie nam służyć przez kilka dobrych lat, więc okazuje się całkiem dobrą inwestycją. Myślę, że fajną opcją jest także zakup na spółkę z mamą, siostrą lub przyjaciółką :-)

 

Jeżeli macie jakieś pytania na temat tego depilatora, to pytajcie śmiało w komentarzach!

 

depilator panasonic es wh80 opinie