Jednym z rodzajów obuwia, które odeszło jakiś czas temu z powszechnego użytkowania, a obecnie wraca do łask są kalosze. Kalosze kojarzy nam się najczęściej z obuwiem, które nosi się na wsi, do pracy w ogrodzie lub z obciachem jaki mieliśmy za młodu, kiedy nasi rodzicie kazali nam je zakładać w deszczowe jesienne dni. Kalosze jednak jak się okazuje wale nie muszą być obciachowe, a stylizacje z ich udziałem mogą być zarówno modne jak i wygodne.

 

Dlaczego kalosze?

Pierwsza zaleta, jaka przemawia za kaloszami to ich funkcjonalność. Tej nie można temu rodzajowi obuwia odmówić. Nie ma lepszego obuwia na dni, kiedy pada, jest błoto i ogólnie wszędzie jest mokro. Tylko kalosze uchronią nas przed przemoczeniem stóp, zwłaszcza jeśli nieopacznie wdepniemy w większą kałużę, a tych na polskich chodnikach jest nie mało. Drugą sprawą, dzięki której kalosze wracają do łask jest ich duży wybór. Kalosze obecnie pojawiają się w wielu formach, kolorach i fasonach. Są wysokie i niskie, klasyczne i kolorowe lub wyglądem stylizowane na zwykłe obuwie (czasem nawet mają obcasy!). Dzięki tej mnogości fasonów projektanci oraz blogerki modowe chętniej sięgają po te buty i coraz śmielej z nim eksperymentują.

 

Z czym nosić kalosze?

Jeśli przyjrzymy się propozycjom gotowych zestawów ubrań, zauważymy, że kalosze które są odpowiednio dobrane pasują niemal do każdej stylizacji. Bez problemu można dobrać sobie kalosze pasujące do legginsów, szortów, sukienek i spódnic, do spodni długich i krótkich. Zasada jaka tutaj obowiązuje nie różni się od tych, jakie istnieją przy doborze innego rodzaju obuwia. Mało kto posiada jednak parę butów, która pasuje do każdego ubioru. Nie znaczy to, że par kaloszy musimy posiadać mnóstwo. Kiedy decydujemy się na zakup swoich pierwszych kaloszy, warto najpierw zastanowić się nad tym, kiedy i na jakie okazje będziemy chciały je nosić. Zazwyczaj w grę wchodzi wiosna i jesień oraz sporadycznie lato lub zima (w zimie warto pamiętać o ocieplanych). Następnie możemy sobie wybrać kalosze, które do nas pasują. Najbardziej kultowe i modne kalosze to bez wątpienia Hunter, które chętnie noszone są nawet przez gwiazdy.

Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu nadal nie jesteście pewne, z czym nosić kalosze, żeby wyglądać modnie i atrakcyjnie, to koniecznie przejrzyjcie sobie stylizacje, które publikuję poniżej. Mam nadzieję, że ostatecznie przekonają was one do tego, że kalosze pasują prawie do wszystkiego!

 

Z czym nosić kalosze: Stylizacje

jak nosić kalosze

kalosze z czym nosić

stylizacje z kaloszami