Organizujesz baby shower? Mające przyjść na świat maleństwo to świetny pretekst do zorganizowania zabawnego przyjęcia. Imprezy baby shower są w Polsce coraz popularniejsze. Jeżeli planujesz takie spotkanie z przyjaciółmi i rodziną to prawdopodobnie masz już przygotowane zaproszenia, przystawki i dekoracje, ale czy myślałaś o zabawach na baby shower? Niezależnie od tego, czy jesteś gościem honorowym, czy gospodynią przyjęcia, odrobina planowania przed zabawą sprawi, że twój baby shower będzie niezapomnianym wydarzeniem. Świętuj pojawienie się nowego członka rodziny przy najlepszych 10 zabawach na baby shower!

Zabawy na baby shower

 

1. Zgadnij, co to za smak?

Jeśli żaden lub niewielu z twoich gości posiada dzieci, ta zabawa jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Kup tak wiele słoiczków dziecięcego jedzenia o różnych smakach jak to możliwe i każ swoim gościom próbować i rozpoznawać składniki każdej papki. Nie zapomnij o usunięciu etykiet! Jeśli masz czas, to w ramach oszczędności możesz samemu przygotować mieszanki. Jest mnóstwo łatwych przepisów dostępnych w sieci, a niektóre z nich nie wymagają skomplikowanej listy składników.

 

2. Pieluszkowa loteria

Jeśli organizujesz baby shower dla rodziców oczekujących dziecka lub wiesz, że nie będzie cię stać na pieluszki, kiedy twoje dziecko przyjdzie na świat, to pieluszkowa loteria jest świetną okazją do zgromadzenia zapasów. Wysyłając zaproszenia na baby shower, daj gościom znać, że mogą wziąć udział w loterii i wygrać jakiś drobiazg. Ci, którzy chcą wziąć udział, powinni przynieść kilka paczek jednorazowych pieluch. Im więcej, tym większa szansa wygranej!

 

3. Przypnij malucha mamie

To klasyczna propozycja zabawy na baby shower, która we wszystkich gościach wywoła salwy śmiechu. Wydrukuj wielki plakat kobiety w ciąży i wytnij kilka obrazków dzieci – tyle, ilu gości planujesz zaprosić. Zasłoń opaską oczy gościom i poproś, aby przypięli dziecko tak blisko matki, jak to możliwe. Wygrywa ta osoba, która przypnie swoje zdjęcie najbliżej brzucha.

 

4. Wyławianie smoczków

Wyławianie smoczków to zabawna alternatywna dla wyławiania ustami z miednicy wypełnionej wodą jabłek. Zasady są takie same. Jedyną różnicą jest używanie smoczków zamiast jabłek. Wygrywa ta osoba, która wyłowi najwięcej smoczków. Jeśli na przyjęciu jest wielu gości, najlepiej, jeśli podzielisz ich na 2-3 drużyny.

 

5. Dziecięce rzeczy w torbie

Przetestuj wiedzę i zmuś do wysiłku mózgi swoich gości grając z nimi w tę grę. Weź torbę na pieluszki i włóż do niej najbardziej użyteczne i popularne rzeczy dla niemowlęcia. Nie muszą być drogie. Smoczek, butelka, śliniaczek, grzechotka, pieluszka, dziecięce skarpetki – możesz użyć je wszystkie. Daj każdemu z gości kartkę papieru i ołówek, usadź ich w kręgu i podaj każdemu z nich torbę, tak by zidentyfikowali przedmioty. Nie wolno im otwierać torby. Mają jedynie włożyć dłoń, dotykać i odgadnąć, co jest w środku.

 

6. Nakarm dziecko

Duże dziecko. Niech kilka obecnych par nakarmi siebie nawzajem jedzeniem dla dzieci. Oczywiście, najpierw musisz zawiązać im oczy, by gra była śmieszniejsza. Para, której uda się rozbabrać najmniej jedzenia wygrywa. Możesz użyć musu jabłkowego, możesz kupić lub zrobić jakąkolwiek dziecięcą potrawę. Jeśli na imprezie będzie wiele par, nastaw stoper, by wyłonić zwycięzcę.

 

7. Dzień picia z butelki

Ta gra będzie dla twoich gości wyzwaniem i pozwoli im przypomnieć sobie swoje wczesne lata, o których na pewno zdążyli już zapomnieć. Na pewno wszyscy od dziecka do dorosłego, będą świetnie się bawić! Napełnij kilka butelek do karmienia piwem, herbatą, kawą, sokiem lub każdym innym napojem, którzy lubią twoi goście. Daj każdemu z gości butelkę, którą wybierze i sprawdź, który z nich opróżni ją pierwszy. Jeśli chcesz, możesz nastawić stoper.

 

8. Głosowanie na płeć dziecka

Prawdopodobnie znasz już płeć swojego dziecka, ale być może twoi goście jej nie znają. Baby shower to świetna okazja, żeby ogłosić znajomym i rodzinie, jakiej płci jest twoje dziecko. Najpierw jednak przeprowadź głosowanie na płeć, by sprawdzić, kto ma rację. Może to chłopiec, a może dziewczynka. Lub bliźniaki. Kiedy wszyscy zagłosują, poproś kilku gości, by pomogli ci policzyć głosy. To świetny sposób na ogłoszenie płci twojego dziecka.

 

9. Wymyśl maluchowi imię

Jeśli nie masz pojęcia jak nazwać swoje maleństwo, wykorzystaj kreatywność gości. W baby shower nie chodzi o przystawki i napoje, ale o dzielenie się życiowymi mądrościami, pomysłami, wskazówkami i sugestiami. Daj każdemu z gości kartkę papieru i coś do pisania i zapytaj ich, jak chcieliby nazwać twoje dziecko. Przeczytaj głośno wszystkie propozycje i sprawdź, czy odkryjesz jakieś fajne imię dla twojego przyszłego dziecka.

 

10. Śmieszne teksty na pieluszkach

Jeśli organizujesz pieluszkową loterię, lub masz w domu dużo pieluch, poproś swoich gości, aby napisali na pieluszkach jakieś śmieszne lub inspirujące teksty. To dobry sposób, by sprawić, że młoda mama uśmiechnie się, wstając zaspana i zmęczona w środku nocy, by zmienić maluchowi pieluszkę.

 

Organizując baby shower, pomyśl o tym, co pasuje tobie. Nie musisz organizować przyjęcia miesiąc przed porodem – równie dobrze możesz to zrobić miesiąc później lub kilka miesięcy wcześniej. Wielu rodziców nie organizuje baby shower, bo wydaje im się, że nie mają pieniędzy na świętowanie. W rzeczywistości, takie przyjęcie wcale nie musi dużo kosztować. Wymyśl oszczędne i sprytne zabawy na baby shower lub wspomóż się dziesięcioma podanymi wyżej. Masz jakieś inne pomysły na zabawy na baby shower, którymi chcesz się podzielić?