Makijaż ślubny powinien być wykonany starannie z dbałością o wszystkie, nawet najdrobniejsze detale. Przede wszystkim musi być trwały, gdyż w tym wyjątkowym dniu nasza twarz powinna przez całą dobę wyglądać nieskazitelnie. Makijaż ślubny musi wyglądać dobrze w świetle dziennym, musi jednak także posiadać cechy makijażu fotograficznego, czyli być na tyle wyrazisty, żeby dobrze prezentować się na zdjęciach, których w dniu ślubu z pewnością nam nie zabraknie.

Ważne jest, żeby wygląd naszej twarzy współgrał ze strojem i fryzurą. Musi również pasować do nas, do naszego temperamentu. Osobie, która nigdy nie była mocniej umalowana nie powinno się na siłę robić mocnego makijażu z czarnymi smokey eyes, bo prawdopodobnie nie będzie się czuła w nim komfortowo. Powinniśmy pamiętać o użyciu sprawdzonych trwałych i wodoodpornych kosmetyków. Kolorystyka makijażu ślubnego powinna być raczej stonowana. Dobrze jest wybrać pastelowe jasne i bardzo neutralne kolory. Najlepiej będzie, jeżeli przykleisz sobie sztuczne rzęsy, ale uwaga! Tego dnia nie powinniśmy mieć żadnych wpadek, a rzęsy na pasku mają do siebie to, że lubią się odklejać. Jeśli chcemy przedłużyć i zagęścić rzęsy na ślub, użyjmy doklejanych kępek lub przedłużmy rzęsy w salonie na przykład metodą 1:1 lub 2:1.

 

Makijaż ślubny – 14 ważnych zasad

1. Użyj tylko sprawdzonych produktów do makijażu.

2. Wykonaj ślubny makijaż próbny i zrób sobie w nim zdjęcia, żeby sprawdzić, jak na nich wyjdziesz.

3. Użyj trwałych kosmetyków i konieczne wodoodpornego tuszu do rzęs. Szukaj produktów oznaczonych jako “waterproof”, “long lasting” i “long wear”.

4. Zrezygnuj z kosmetyków do makijażu oznaczonych jako “anti aging”, high definition” oraz jeżeli to możliwe z podkładów zawierających filtry SPF, ponieważ mogą odbijać światło flesza i wyjdziesz przez to na zdjęciach bardzo blado.

5. Zarezerwuj sobie dużo czasu na wykonanie makijażu. To na wypadek, gdyby tusz ci się rozmazał, kreska eyelinerem nie chciała wyjść prosto itd.

6. Zanim nałożysz podkład, nawilż twarz kremem i poczekaj aż całkowicie się wchłonie. Jeżeli twoja skóra będzie dobrze nawilżona, to drobne zmarszczki nie będą widoczne, a podkład idealnie “stopi się” ze skórą.

7. Koniecznie użyj bazy pod podkład lub primera.

8. Użyj także bazy pod cienie.

9. Upewnij się, że dobrze roztarłaś podkład w okolicy szczęki i szyi. Musisz dokładnie go rozetrzeć, żeby granica gdzie kończy się podkład nie była widoczna.

10. Nie zapomnij o korektorze, który zamaskuje niedoskonałości cery.

11. Nie konturuj sama twarzy, jeżeli nie masz 100% pewności, że potrafisz robić to w sposób prawidłowy.

12. Nie przesadź z rozświetlaczem.

13. Nie używaj bardzo błyszczącego błyszczyka do ust.

14. Na koniec użyj utrwalacza do makijażu.

 

Makifitandfashion.pljaż ślubny – inspiracje

(Jeżeli nie podpisano inaczej to zdjęcie jest z Pinterest.com)

blondynka makijaż ślubny

brunetka makijaż ślubny

makijaż ślubny zima

makijaż ślubny dla szatynki

makijaż na ślubŹródło: instagram.com/jadeywadey180

makijaż na ślub blondynka

makijaż ślubny

makijaz slubny 2015

makijaż ślubny 2016

makijaz slubny blondynka

makijaz slubny brunetka

makijaz slubny dla blondynki

makijaż ślubny dla szatynkiŹródło: www.elstile.ru

makijaż ślubny ciemny blond

makijaz slubny szatynka

naturalny makijaż ślubny

ślubny makijaż

slubny makijaz dla brunetki