„Zima woda zdrowia doda” – tak głosi znane powiedzenie. Ile jest w nim prawdy? Jakie korzyści możemy odnieść dzięki kąpieli w zimnej wodzie?
Zdrowie to sprawa dyskusyjna, jednak jeśli chodzi o urodę, tu nie ma żadnych wątpliwości. Zimna woda jak najbardziej sprzyja pięknej i atrakcyjnej skórze. Polewanie zimną wodą, brodzenie w zimnej wodzie czy też pływanie – oto skuteczna recepta za sprężystą i jędrną skórę.

 

Jak korzystać z pozytywnego wpływu zimnej wody na nasze ciało?

Pamiętać należy o podstawowej sprawie, czyli o temperaturze wody. Aby kąpiel przyniosła oczekiwany efekt woda musi być chłodniejsza od temperatury ciała. Dzięki temu naczynia krwionośne podczas kontaktu z zimną wodą są zmuszane do reakcji, co sprzyja zwiększeniu elastyczności skóry. Tak „potraktowana” skóra jest lepiej ukrwiona i p prostu piękniejsza.
Jednym z najskuteczniejszych sposobów na jędrną skórę jest kończenie pryszniców polewaniem się zimną wodą. Taki zimny akcent na koniec kąpieli zapewnia skórze wszystko to, co jest jej niezbędne do zachowania atrakcyjnego wyglądu.

 

Woda morska

Woda ma bez wątpienia największą siłę działania wtedy, gdy zawiera dodatkowo wiele związków mineralnych, przenikających podczas kąpieli do skóry. Pozytywne opinie na temat morskiej wody i jej „cudownych” właściwości są jak najbardziej prawdziwe. Skąd takie właściwości morskiej wody? Cała tajemnica polega na jej zasoleniu. To właśnie sól tak dobrze wpływa na skórę. Kąpiel w morskiej wodzie nie tylko pozwala na lepsze nawilżenie naskórka i ukrwienie skóry – jest ona również świetnym sposobem na walkę z cellulitem. Dodatkową zaletą wody morskiej jest to, że podczas kąpieli w morzu człowiek jednocześnie się porusza. Jednak i ci, którzy nie pływają, nie powinni unikać kontaktu z większymi akwenami i zbiornikami wodnymi. Już samo brodzenie w zimnej wodzie może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia oraz na wygląd. Udowodniono, że brodzenie po wodzie korzystnie wpływa na tych, którzy mają skłonności do obrzęków oraz żylaków. Wystarczy brodzić w wodzie sięgającej do kolan lub skorzystać w domu z wanny i małej gimnastyki. Zimna woda z dodatkiem soli w której można brodzić przez około 10 minut, to zalecane ćwiczenie dla każdego posiadacza wanny, a jeżeli nie masz wanny, to pozostaje ci moczenie nóg w misce z wodą z dodatkiem tej soli.pp