W zeszłym tygodniu miałam przyjemność wziąć udział w przemiłym spotkaniu z podopiecznymi Akademii Przyszłości, które odbyło się w jednym ze sklepów TK Maxx w Warszawie. Akademia przyszłości to siostrzany program Szlachetnej Paczki, o której większość z was już pewnie słyszała. Misją Akademii jest pomoc dzieciom, które mają trudną sytuację materialną lub rodzinną i z powodu problemów dnia codziennego jest im trudniej niż ich rówieśnikom. Program działa obecnie już w 28 miastach i obejmuje 175 szkół. Dzięki wolontariuszom i darczyńcom tysiące dzieci ma okazję walczyć z przeciwnościami losu, nabywać pewności siebie, odkrywać swoje mocne strony oraz odnosić sukcesy w szkole, a później także w życiu zawodowym. Więcej informacji o samym programie znajdziecie na stronie https://akademiaprzyszlosci.org.pl Polecam tam zajrzeć i przekonać się, że pomoc dla dzieci jest naprawdę świetnie zorganizowana.

Spotkanie odbyło się 1 czerwca, czyli w Dniu Dziecka. Dokładnie w tym dniu we wszystkich sklepach TK Maxx w całej Polsce została wprowadzona do sprzedaży limitowana seria koszulek oraz toreb z rysunkami Dennisa Wojdy. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie programu Akademia Przyszłości. Warto wspomnieć, że wszystkie rysunki zostały wykonane na podstawie prac dzieci, które zwyciężyły w konkursie “Kim chcesz zostać w przyszłości”. Konkurs zorganizowany został w zeszłym roku dla podopiecznych Akademii właśnie przez TK Maxx. W sprzedaży dostępne są dwa wzory toreb i cztery wzory koszulek damskich i dziecięcych. Z doświadczenia wiem, że obrazki bardzo podobają się dzieciom. Moi synowie, kiedy zobaczyli moją koszulkę, od razu poprosili o podobne, więc wybraliśmy się do TK Maxx-a, gdzie wybrali sobie wzór, który spodobał się im najbardziej. Koszulki są dobre gatunkowo, a ich koszt nie jest wygórowany. Dziecięce w zależności od rozmiaru kosztują 34.99zł lub 39.99zł, damskie 69,99zł, a torby zaledwie 4,99zł.

tk maxx akademia przyszłości

TK-Maxx_limitowana kolekcja koszulek i toreb z ilustracjami Dennisa Wojdy

 

Ambasadorką programu jest topmodelka Kamila Szczawińska, która była obecna na spotkaniu. Na początku wraz z przedstawicielką Akademii Przyszłości krótko opowiedziała o celach Akademii i o akcji charytatywnej w TK Maxx. Następnie wszyscy obecni z dziećmi na czele otrzymali białą koszulkę lub torbę oraz farby. Zadaniem dorosłych było stworzenie pracy na temat tego, kim chcieli zostać w przyszłości, kiedy byli jeszcze dziećmi, natomiast dzieci miały namalować, kim chcą zostać, kiedy dorosną. Powiem szczerze, że dorośli mieli z tym dużo większy problem niż dzieci, ale ostatecznie wszyscy dzielnie poradziliśmy sobie z tym zadaniem.

tk maxx kamila szczawińska

 

Największą atrakcją spotkania była bez wątpienia fotobudka, w której podczas spotkania mogliśmy robić sobie zdjęcia. Obok niej postawiono kosz gadżetów takich jak sztuczne wąsy, peruki, okulary i różne zabawne nakrycia głowy, więc było naprawdę wesoło! Na koniec wraz z dziećmi zjedliśmy pyszną pizzę i ciasteczka.

fotobudka tk maxx

 

Podsumowując, spotkanie uważam za bardzo udane. Mam nadzieję, że Akademia Przyszłości obejmie swoją pomocą jeszcze więcej dzieciaków i niedługo będzie równie znana jak Szlachetna Paczka. To wspaniale, że tak znana sieć sklepów jak TK Maxx postanowiła wesprzeć Akademię. Osobiście czekam na więcej podobnych akcji charytatywnych, a was zapraszam do obejrzenia fotorelacji!

DSC_5407

miesiąc dziecka w TK Maxx

DSC_5416

DSC_5427

DSC_5430

DSC_5432

DSC_5442

TK Maxx_Dzień Dziecka_2

TK Maxx_Dzień Dziecka_4

TK Maxx_Dzień Dziecka_5

DSC_5468

DSC_5451

 

 

Zapisz