Pierwsza randka może przesądzić o przyszłości obiecującej relacji. Podczas jej trwania jesteśmy wyjątkowo wyczuleni na błędy, które popełnia nasza potencjalna druga połówka i często nadinterpretujemy ich znaczenie i przypisując komuś cechy, których wcale nie posiada. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, a późniejsze odzyskanie dobrego imienia w oczach naszego partnera może być ciężkie. Oto kilka typów osobowości, które odpychają mężczyzn, a które możesz sobie przypadkowo przypisać!

 

Najgorsze typy dziewczyn

 

1. Księżniczka

Oczywiście, są mężczyźni, którzy szukają księżniczek, ale jest ich znaczna mniejszość i raczej nie zbudujesz z nimi zdrowego związku. Księżniczki charakteryzuje ciągła chęć, aby wszystko było zrobione za nie, sporo narzekają, oczekują prezentów, a jeśli popełnią błąd, to nigdy nie przyznają się do winy. Mężczyźni szukający poważnej partnerki na stałe, będą unikać księżniczek. Możesz przez przypadek przypisać sobie tę osobowość w ich oczach, jeśli będziesz sporo narzekała, nie będziesz chciała przyznać się do popełnionego błędu lub wyraźnie dasz do zrozumienia, że nie jesteś samowystarczalna. Niestety ostatnimi czasy mężczyźni zrobili się bardzo podejrzliwi, jeśli chodzi o ten typ osobowości, ale nie daj się zbić z tropu, a już tym bardziej obrażać przez ich podejrzenia!

 

2. Pseudointelektualistka

Ten typ kobiety charakteryzuje się brakiem wiedzy, ale bardzo silną chęcią pochwalenia się znajomością tematu. W praktyce sprowadza się to do zażartego bronienia swoich poglądów i słów nawet wtedy, gdy zwróci im się uwagę, że się mylą. Dodatkowo chwalą się literaturą, którą przeczytały i wyznają zasadę: „nie czytasz, nie idę z tobą do łóżka”. To wyjątkowo uciążliwa w obejściu osoba, a już tym bardziej w relacji romantycznej. Zapewne sama nie chciałabyś trafić na mężczyznę, który wyśmiewa twój gust tylko dlatego, że nie przeczytałaś tego jednego opowiadania nieznanego ci autora. Nie ma niczego złego w tym, że czytasz i rozmowa o twoich ulubionych autorach jest jak najbardziej dobrym tematem. Uważaj jednak na pretensjonalny lub wywyższający ton, nie okazuj niezadowolenia z tego, że twój partner nie czyta, ani nie sugeruj mu nachalnie, co powinien nadrobić.

 

3. Dorosłe lolity

Lolity mogą pociągać mężczyzn, dopóki są młode i niedoświadczone. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich mężczyzn. W pewnym wieku jednak bycie lolitą jest już niewskazane i zamiast uroczego i pociągającego efektu, budzi śmiech, a czasami obrzydzenie. Nie ma niczego złego we flirtowaniu, ale nachalne narzucanie się i udawanie znacznie młodszej, niż jest się w rzeczywistości, będzie odpychać dorosłych i zdecydowanych na stały związek mężczyzn. Uważaj zwłaszcza na drobne gesty, takie jak kręcenie włosów na palcu czy odwracanie wzroku i nerwowy chichot, który może być wywołany stresem. Takie zachowanie może sprawić, że wyjdziesz na infantylną lolitę.