Romantyczna pierwsza randka to marzenie każdej singielki poszukującej drugiej połówki. Niestety coraz częściej zdarza się, że mężczyźni wykorzystują pierwsze spotkania w zupełnie innym celu niż poznanie się. Jest grupa, która będzie próbowała przetestować cię na każdym kroku tak, aby znaleźć najmniejszy nieodpowiadający im błąd. Oczywiście nie jest to większość randkowiczów, ale wpadnięcie na “testera” pozostawia po sobie niesmak, niezadowolenie albo skołowanie. Jeśli u swojej drugiej połówki zaobserwujesz któreś z zachowań z listy, jest szansa, że wpadłaś w jego pułapkę.

Przeczytaj również: Jak zdobyć szacunek kobiety

5 toksycznych zachowań na które musisz uważać

1. ”Zapomnienie” portfela

Każdemu może się to zdarzyć, świat cały czas się śpieszy, więc i my możemy w tym pośpiechu się pomylić. Ale jeśli umówiliście się, że to on płaci albo dawał wam to wyraźniej jasno do zrozumienia, to już powód do niepokoju. Pewna grupa mężczyzna chce was w taki sposób przetestować. Część będzie chciała sprawdzić waszą cierpliwość, inni czy jesteście gotowe, żeby za siebie płacić i czy nie umawiacie się z nimi dla pieniędzy. Nie zmienia to jednak faktu, że może to być próba przetestowania was.

2. Opowiadanie o zachowaniach byłych

To oczywiste, że nie chcemy popełniać dwa razy tego samego błędu. Będziemy więc bardzo starać się, aby nasza nowa pierwsza połówka nie była taka, jak osoba, z którą właśnie zakończyliśmy relację. Jednak nie jest to powód to tego, aby w rozmowie co chwila powoływać się na swoją ex. To również rodzaj testu, który ma skonfrontować cię z oczekiwaniami twojego partnera. Daje ci w ten sposób do zrozumienia, czego oczekuje i czego nie będzie tolerował oraz niejako pyta, czy jesteś wystarczająco dobra, żeby być lepsza niż jego była.

Przeczytaj również: 5 zachowań faceta, które świadczą o tym, że nie myśli o tobie poważnie

3. Kłamanie co do swojego statusu majątkowego

Większość takich testów ma sprawdzić, czy kobieta, z którą się umówił “nie leci na hajs”. Obecnie wielu mężczyzn, zwłaszcza zamożnych, boi się, że chodzi tylko o pieniądze. Żeby sprawdzić, czy nie jesteś jedną z takich dziewczyn, twój partner może kłamać odnośnie swojego stanu finansów. Będzie wyraźnie zaniżał albo zawyżał swoje przychodu czy warunki swojego życia i na podstawie twoich reakcji oceniał. Takie testy są charakterystyczne dla pierwszych randek, ale mogą się ciągnąć przez cały czas trwania relacji.

4. Odwlekanie kolejnego spotkania

Ta praktyka pojawia się często, zwłaszcza gdy mężczyzna dopiero co skończył swój związek. Czasami wynika to z utartego mitu, jakoby między randką a kolejnym kontaktem powinny minąć przynajmniej 24 godziny, a dwa spotkania powinny oddzielać przynajmniej 3 dni. Może się też zdarzyć, że będzie to test cierpliwości i tego, czy ci zależy. Twój partner może milczeć kilka dni, po czym odezwie się jakby nigdy nic i będzie oczekiwał, że nie zwrócisz na takie zachowanie uwagi. To może być również sygnał, że zaczęłaś toksyczny związek.

5. Umniejszanie twojej wartości

To rodzaj testów charakterystyczny dla osób, które w związku chcą czuć się lepiej od partnera/partnerki. Umniejszanie twojej wartości już od pierwszych chwil związku jest testem pokory. Sprawdza, czy jesteś w stanie zaakceptować jego wyższość i czy sama będziesz skłonna obniżać wartość swoich osiągnięć na jego rzecz. Nie da się ukryć, że na pewno nie będziesz czuła się z tym komfortowo.