Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który powinien być komponowany stosownie do tego, co czeka nas w ciągu dnia. Okazuje się jednak, że wiele osób je codziennie to samo. Typowe śniadanie przeciętnego Polaka to zazwyczaj kilka kromek chleba z serem lub wędliną lub miseczka płatków z mlekiem. Bardzo łatwo i szybko jest je przygotować, ale aby czuć się dobrze, mieć dużo energii i być bardziej produktywnym, powinniśmy poświęcić temu posiłkowi trochę więcej czasu.

 

Jakie śniadanie dla kogo?

Cztery pyszne opcje

 

Dla bizneswoman

Jeżeli czeka cię intensywny dzień wypełniony spotkaniami biznesowymi, na których będzie jedzenie, to twoje śniadanie powinno być lekkie i odżywcze zarazem. Dobrą opcją dla ciebie będzie jogurt naturalny z otrębami i porcja świeżych owoców. Węglowodany złożone i błonnik ochronią cię przed napadami głodu, a zawarty w jogurcie wapń zapanuje nad twoim apetytem i pomoże ci zrezygnować z niezdrowych przekąsek. Takie śniadanie jest też idealne dla pań, u których w pracy panuje zwyczaj podjadania przez cały dzień i częstowania się słodyczami. Jeżeli chciałabyś tego uniknąć i w pracy odżywiać się zdrowo, to koniecznie sprawdź nasz tekst o zdrowych posiłkach do pracy.

śniadanie dla bizneswoman

 

Dla uczennicy/studentki

Jeśli jesteś uczennicą, studentką lub po prostu czeka cię trudny egzamin, rozmowa kwalifikacyjna lub skomplikowana prezentacja, to rano koniecznie powinnaś zjeść coś, co poprawi twoją koncentracje i pomoże ci zapanować nad nerwami. Dobrą opcją będzie porcja owsianki z owocami, orzechami i kakao. Magnez i witaminy z grupy B zwiększają odporność na stres, a potas pomaga w koncentracji. Jeżeli z natury jesteś nerwusem, to zrezygnuj tego dnia z kawy i zamiast niej napij się rano melisy.

śniadanie dla studentki

Dla sportsmenki

Jeżeli masz w zwyczaju rano biegać lub uprawiać jakiś inny sport, to twoje śniadanie powinno być bogate w węglowodany oraz dość lekkostrawne. Najlepiej jeżeli zjesz je przynajmniej godzinę przed treningiem. Opcją idealną dla ciebie będzie kromka chleba pełnoziarnistego z twarożkiem oraz banan. Możesz także wypić szklankę zielonego koktajlu lub świeżego soku. Fruktoza zapewni ci energię, a antyoksydanty ochronę przed starzeniem.

śniadanie dla sportsmenki

 

Dla pracoholiczki

Jeżeli jesteś pracoholiczką lub twoja praca wymaga dużo zaangażowania i ciągłej uwagi, może się okazać, że po śniadaniu przez dobrych kilka godzin nie będziesz miała czasu na jedzenie. Twoje śniadanie powinno być zatem dość obfite i treściwe, ale nie ciężkostrawne. Idealnym wyjściem dla ciebie będzie zjedzenie musli z mlekiem, dwóch pełnoziarnistych bułek z twarożkiem i wędliną lub pomidorem, spora porcja sałatki warzywnej lub jajecznica z jakimś dodatkiem, na przykład z grzybami lub cebulką i pomidorami.

śniadanie dla pracoholiczki

Zapisz

Zapisz