Przepis na peeling z płatków owsianych

Rynek jest w obecnych czasach dosłownie zawalony różnorakimi kosmetykami. Jedne są lepszej jakości, drugie gorszej. Jest jednak sporo pań, które preparatów pielęgnacyjnych nie kupują tylko same robią w domu.

Takim specyfikiem, który może być wykonany samodzielnie jest peeling z płatków owsianych, a dokładniej peeling owsiano -miodowy. Aby zrobić ten kosmetyk należy przygotować:

* pół szklanki płatków owsianych (najlepiej rozdrobnionych),
*1 łyżeczkę octu jabłkowego,
* 1 łyżeczkę miodu,
* 1 łyżeczkę rozdrobnionych migdałów.

Następnie wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i nałożyć na zwilżoną skórę.
Poczekać do wyschnięcia i zmyć letnią wodą.
Peeling owsiano -miodowy działa rewelacyjnie. Wspaniale oczyszcza, usuwa wszelkie szpecące przebarwienia i relaksuje skórę. Jest delikatny i może być używany również do pielęgnacji skóry twarzy. Cera po zastosowaniu go staje się cudownie gładka, wręcz świetlista oraz miękka w dotyku. Nie wymaga już zastosowania toniku, ponieważ ocet jabłkowy doskonale spełnią tą rolę.

Specyfik jest niedrogi, a składniki znajdują się przeważnie w każdej kuchni. Przed zastosowaniem go należy jednak przeprowadzić próbę uczuleniową, gdyż ten peeling owsiano – miodowy zawiera w swoim składzie surowce, które mogą uczulać.

Czy któraś z was używała już takiego peelingu z płatków owsianych? A może macie jakieś własne przepisy na sprawdzone peelingi domowej roboty?