Choć niesforne loczki mogą mieć wiele uroku, wiele kobiet marzy o prostych i gładkich włosach. Efekt? Prostowanie włosów staje się zabiegiem coraz bardziej popularnym, a metod, dzięki którym można pokonać falujące włosy, jest coraz więcej. Co warto wiedzieć na ich temat? Z jakich rozwiązań miłośniczki prostych włosów mogą korzystać w domu?

 

Prostowanie włosów w domu

 

Prostownica do włosów – podstawowe narzędzie do walki z niesfornymi lokami

W walce z kręcącymi się włosami to właśnie ona – prostownica, zajmuje najważniejsze miejsce. Popularne urządzenie stało się w ostatnich latach cennym sojusznikiem miłośniczek pięknego wyglądu, stąd też obecność prostownic do włosów w wielu polskich domach. Jak z niej korzystać? To proste! Umyte, czyste włosy, koniecznie wysuszone należy wyprostować za pomocą rozgrzanej prostownicy. Co jest najważniejsze w trakcie takiego zabiegu? Stosowanie się do zaleceń producenta oraz uważanie, by prostownica nie była zbyt mocno rozgrzana.

 

Suszarka i szczotka – jak prostować włosy przy ich pomocy?

Kto obawia się prostownicy, ten może prostować włosy za pomocą suszarki do włosów i szczotki. Takie prostowanie włosów może przynieść dobre efekty, szczególnie jeśli przed rozpoczęciem zabiegu włosy zostaną spryskane środkiem prostującym włosy. Co dalej? Wystarczy nakładać na szczotkę kolejne pasma włosów i suszyć je powoli z wierzchu, delikatnie przesuwając suszarkę w stronę końcówek. By zabieg nie doprowadził do zniszczenia włosów, warto nastawić suszarkę na najniższą temperaturę. Warto też sięgać po te suszarki, które posiadają specjalną końcówkę do prostowania włosów.

 

Szczotka do prostowania włosów

Szczotki prostujące włosy stają się obecnie coraz popularniejsze. Wyglądem przypominają zwykłą szczotkę, ale używając ich można równocześnie rozczesać oraz wyprostować włosy. Użycie takiej szczotki to najprostszy i najszybszy sposób, aby wyprostować sobie włosy w domu.

 

Jakie kosmetyki warto wykorzystać w trakcie prostowania włosów?

By prostowanie włosów przyniosło odpowiednie efekty, a jednocześnie nie przyczyniło się do osłabienia włosów, należy wykorzystać odpowiednie kosmetyki. Dobre efekty przynosi sięganie po te kosmetyki do włosów, w których znajduje się płynny jedwab. Na jakie efekty można liczyć? Kosmetyki z dodatkiem płynnego jedwabiu zapewniają włosom miękkość i piękny wygląd, a co najważniejsze – sprawiają, że są one bardziej podatne na zabiegi wykonywane za pomocą suszarki lub prostownicy. Na rynku pojawiają się również żele do prostowania włosów oraz szampony, które pomagają w zapanowaniu nad kręconymi i falowanymi włosami. A ponieważ większość zabiegów prostujących włosy należy przeprowadzać przy użyciu suszarek lub prostownic, niezbędnym dodatkiem stają się kosmetyki termoochronne.

kosmetyki do prostowania włosów

1. Szampon wygładzający i prostujący Frizz Ease John Frieda

2. Odżywka wygładzająca i prostująca Frizz Ease John Frieda

3. Preparat do prostowania włosów Osmo Effects Straighten Up

4. Fluid do prostowania włosów Osmo