Znajomość języka obcego to podstawa

Obecnie rynek pracy nie jest już tak ubogi w oferty, jak jeszcze kilka lat temu. Pracy jest coraz więcej, a i wybór jest rozmaity. Nie znaczy to jednak, że możemy w propozycjach przebierać, gdyż pracodawcy mają również coraz to większe wymagania. Język obcy to obecnie podstawa. Trudno znaleźć ofertę pracy, w której znajomość co najmniej jednego języka obcego nie jest wymieniona jako konieczny wymóg. Jeżeli do tej pory nie opanowaliśmy żadnego języka obcego, to czas najwyższy to zmienić.
Najczęściej pożądanym przez pracodawców językiem obcym jest oczywiście język angielski, niemiecki, rosyjski, chociaż coraz bardziej ceniona staje się znajomość języka chińskiego, hiszpańskiego czy norweskiego. Warto pomyśleć o podjęciu nauki na własną rękę, ponieważ nie tylko w pracy przyda nam się znajomość języka obcych. Biegłe władanie językiem angielskim, zasługującym obecnie na miano międzynarodowego, pozwoli nam się poczuć komfortowo na wycieczkach zagranicznych, urlopach, spotkaniach towarzyskich i w wielu innych niespodziewanych sytuacjach.

 

Jak uczyć się języka obcego przez Internet?

Jeśli potrzebujesz pomocy w nauce, skorzystaj z lekcji online. Jedną z najlepszych i najpopularniejszych platform, dzięki której można uczyć się języka obcego jest Preply. Nie ma znaczenia jaki język cię interesuje, ponieważ w chwili obecnej można tam znaleźć nauczycieli aż 29 języków. Oprócz tego znajdziesz tam również osoby, które dadzą ci korepetycje z matematyki, chemii i innych przedmiotów szkolnych. Nauka odbywa się przeważnie poprzez komunikator Skype, ale jest też opcja wyszukania osoby z twojego miasta, z którą będziesz mógł spotkać się osobiście. Zainstalowanie programu Skype jest darmowe, tak samo jak korzystanie z niego. Trzeba jedynie być połączonym z internetem i ewentualnie posiadać słuchawki z mikrofonem (nie jest to konieczne).

Warto wspomnieć, że korzystanie z Preply jest całkowicie bezpieczne. Jeżeli trawisz na niekompetentną osobę lub zaplanowana lekcja nie odbędzie się, otrzymasz zwrot pieniędzy lub darmową lekcję z innym korepetytorem. Istnieje jednak niewielka szansa, że taka sytuacja będzie miała miejsce, ponieważ portal ma opcję oceniania korepetytora, dzięki czemu łatwo będzie ci wybrać tego najlepszego i godnego zaufania. Korepetycje przez internet są wygodne, ponieważ wszystko odbywa się online, w dogodnym dla ciebie czasie i miejscu. Osobiście szczególnie polecam wam zajęcia z native spikerami. Najszybciej jest nauczyć się języka, od osoby dla której dany język jest językiem ojczystym. Korepetycje z taką osobą dadzą nam pewność, że unikniemy błędów językowych i nauczymy się mówić ze świetnym akcentem.

Umówienie się na lekcję poprzez Preply jest dziecinnie proste. Najpierw korzystając z filtrów wyszukiwarki szukasz i wybierasz korepetytora, który najbardziej ci odpowiada, a następnie kontaktujesz się z nim i umawiasz na lekcję, która odpędzie się w realu lub przez Skype.

 

 

Na naukę nigdy nie jest ani za wcześnie ani za późno!

Nie każdy człowiek ma talent do języków obcych. Dla wielu nauka języka obcego stanowi poważny problem. Dla dziecka to często bariera, z którą nie może sobie poradzić. Nauczyciel w szkole wymaga dużo, a rodzice niekiedy sami nie są w stanie pomóc swojej pociesze w odrabianiu zadań. Skuteczne okazują się wtedy korepetycje z języka obcego prowadzone online. Korepetytor pomaga nadrobić materiał, uzupełnić i sprawdzić zadania domowe, a także przygotować się do sprawdzianu, testów lub matury. Zajęcia są indywidualne, a więc dopasowane do potrzeb ucznia. Rozwijają jego wiedzę oraz uzupełniają edukację, jaką zapewnia szkoła. W szkole nauczyciel nie ma czasu pomóc uporać się z problemem jednego ucznia, skupia się na klasie jako całości. W trakcie korepetycji niewyjaśnione kwestie stają się dla ucznia jasne. Dzięki nim staje się on pewniejszy swoich zdolności językowych, potrafi przełamać barierę wstydu. Dzięki zajęciom z korepetytorem w przyszłości łatwiej będzie mu znaleźć dobrą pracę, nawiązywać kontakt z innymi ludźmi posługującymi się językami obcymi, a rodzice będą mogli być spokojni o przyszłość swojego dziecka.

 

Jeżeli władasz już bardzo dobrze jakimś językiem obcym, albo jesteś wyjątkowo dobry z matematyki, to być może sam zechcesz dorobić sobie jako korepetytor? Jeżeli tak, to koniecznie zarejestruj się na Preply!