Początek wiosny to właśnie ten czas, w którym warto odświeżyć swoją garderobę – pozbyć się ubrań, których już nie nosisz i uzupełnić ją różnymi modnymi propozycjami, które w sklepach i butikach zaczynają się pojawiać już w marcu, a czasem i w lutym. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś, to naprawdę nic straconego. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, jakie wzory są najmodniejsze wiosną 2023, a wpis o tym, co zrobić z używanymi ubraniami, które zagracają szafę pomoże ci zrobić w niej miejsce na nowe rzeczy.

Najnowsze kolekcje rzucają nowe spojrzenie na wzór. Ponownie rozkochują w bajecznie prezentujących się motywach i ekstrawaganckich printach, bez których moda na wiosnę 2023 praktycznie nie mogłaby istnieć, a na pewno nie wyglądałaby aż tak dobrze.

Jakie wzory są najmodniejsze wiosną 2023?

Motywy roślinne i kwiatowe

Jak praktycznie co wiosny powraca moda na floral print. Chodzi tu po prostu o wszelakie motywy roślinne, głównie te kwiatowe, które jak nic innego kojarzą się z wiosną, w trakcie której natura budzi się do życia. Kwiaty w końcu zakwitają na łąkach i w przydomowych ogródkach, by roztoczyć wokół siebie aurę nowego życia, świeżości i pozytywnej energii. W tym roku kwieciste motywy nie będą jednak delikatne. Nie wystąpią w jasnych i pastelowych barwach. Do mody wejdą odważnym krokiem, proponując rozwiązania zachwycające soczystymi i energetycznymi barwami. Lekkość motywu zostanie przełamana intensywnym kolorem, który tylko podkręci wygląd uroczych kwiatuszków.

Folkowe wzory

Drugą propozycją modnej odmiany wzorów na wiosnę są natomiast motywy folkowe. Kojarzące się z konkretnymi regionami potrafią wskazać na pochodzenie danej osoby, choć nie trzeba oczywiście traktować ich aż tak dosłownie, bo przecież trendy na wiosnę tworzone są z myślą o wszystkich, a nie wyłącznie o tych, którzy pochodzą na przykład z górskich rejonów. Etniczne wzory będą pojawiać się na sukienkach, spódnicach, koszulach i kurtkach na wiosnę. Na pewno zwrócą na siebie uwagę. Ciężko ich nie dostrzec i nie zainteresować się tym, co oznaczają.

Wystarczy rzucić okiem na dowolny pokaz mody prezentujący najnowsze trendy na wiosnę, by zobaczyć, że w tym roku większość projektantów rzeczywiście postanowiła postawić na wzór. To właśnie dzięki kolorowym i zróżnicowanym motywom ubrania nabierają zupełnie innego wyglądu i przede wszystkim ciekawego charakteru, będącego podkreśleniem dla noszącej je na sobie osoby.