Czasami naprawdę nie ma się czasu na to, by przygotowywać jakieś wymyślne obiady. Czasem brakuje też na to ochoty i energii, ale nie zmienia to faktu, że mają do dyspozycji chociażby dziesięć czy piętnaście minut, już można stworzyć coś w miarę wartościowego, na pewno lepszego od hot-dogów ze stacji benzynowej i kupowanych na szybko drożdżówek. Pewnie niektórzy pamiętają jeszcze, jak to lata temu dość często w roli ekspresowego wygodnego obiadu występował makaron z masłem, solą i pieprzem. Był to taki ratunkowy przepis, którym wspomagano się podczas najbardziej zabieganych dni. Sprawdzi się on również wtedy, gdy będzie się chciało co nieco zaoszczędzić i po prostu przygotować coś z niczego.

Makaron z masłem – prosty pomysł na obiad nie tylko dla malucha

Chyba każdy może się już domyślać, na czym polega przygotowanie obiadowego makaronu z masłem, bo w tej potrawie nie ma absolutnie niczego wymyślnego, gdyż bazuje ona na ugotowanym makaronie, który po odcedzeniu, jeszcze gorący łączy się z dowolną ilością masła, a następnie doprawia solą i pieprzem, ewentualnie jakimiś ziołami, czyli na przykład świeżą natką pietruszki lub szczypiorkiem albo nawet cebulą dymką. Masła musi być jednak dużo. Ten prosty przepis na obiad mimo wszystko powinien być przepisem w miarę nasycającym, a samym makaronem ciężko się najeść, gdyż jest on głównie źródłem węglowodanów, dlatego trzeba dorzucić do niego nieco więcej tłustego smarowidła. Osoby niespożywające produktów pochodzenia zwierzęcego mogą zastąpić zwykłe masło dobrej jakości margaryną. Jeżeli chce się, by makaron zyskał trochę białka i stał się bardziej wartościowy, na sam koniec już na talerzu warto posypać go obficie tartym parmezanem albo nawet zwykłym żółtym serem, również startym na tarce lub pokrojonym na mniejsze kawałki, które pięknie się rozpuszcza pod wpływem ciepła makaronu i znakomicie połączą się z masłem.

Sprawdź również: Przepis na domowe pesto bazyliowe

Czasami to właśnie ten prosty przepis na obiad potrafi stać się istną ucztą dla podniebienia. Smak maślanego makaronu z dodatki sera, soli i przypraw niejednej osobie pozwoli wrócić do przyjemnych wspomnień z dzieciństwa.