Już od ponad miesiąca nie było tu na blogu żadnego nowego zdobienia paznokci, czas więc najwyższy powrócić do was z kolejnym pomysłem na pazurki. Tym razem biorę na tapetę lakiery hybrydowe Aquarelle od NeoNail. Co prawda nie jest to nowość i być może słyszeliście już o tych lakierach, ale uważam, że warto wspomnieć o nich akurat teraz, bo do końca sierpnia wszystkie lakiery i bazy Aquarelle na stronie NeoNail i w punktach stacjonarnych można kupić w promocji -33%, czy za 19.99zł.

 

Rewolucja w zdobieniu paznokci

Kolekcja Aquarelle nazywana jest rewolucją w zdobieniu paznokci. Już od dawna miałam ochotę ją przetestować, ale wiecie, jak to jest – NeoNail praktycznie co miesiąc zasypuje nas kolejnym nowościami, więc żeby na bieżąco wypróbowywać je wszystkie, musiałabym zmieniać zdobienie co tydzień :-) Dlaczego te lakiery są tak wyjątkowe? Ponieważ można nimi stworzyć przepiękne, fantazyjne wzory w zaledwie kilka-kilkanaście sekund. Jest to dziecinnie proste i nie potrzeba do tego żadnych specjalnych uzdolnień i umiejętności. Lakiery Aquarelle praktycznie same rozpływają się na bazie i dzięki temu zaledwie kilkoma muśnięciami pędzelka, sondy lub drewnianego patyczka stworzysz wzorki na paznokciach.

neonail aquarelle wzorki

 

W kolekcji Aquarelle od NeoNail znajdziecie aż 20 kolorów lakierów hybrydowych oraz dwie bazy – białą i przezroczystą. Ja na początek zamówiłam sobie pięć kolorów: Cherry Aquarelle, Lavender Aquarelle, Violet Aquarelle, Navy Aquarelle, Emerald Aquarelle oraz bazę w kolorze białym.

neonail aquarelle

 

Oczywiście lakiery nie służą jedynie do wykonywania zdobień. Można pomalować nimi cały paznokieć na jednolity kolor. Przed przypadek odkryłam, że kolor Cherry i Emerald świetnie nadadzą się do stworzenia zdobień nazywanych jelly nails – czyli półprzezroczystych, wyglądem przypominających galaretkę.

lakiery neonail aquarelle

 

Z czasem na pewno dokupię kolejne kolory i przezroczystą bazę (dzięki niej można stworzyć wzorki na dowolnym kolorze lakieru hybrydowego). Marzą mi się złote lub srebrne wzory na czarnym tle, ale póki jeszcze mamy lato, postawiłam na jaśniejsze odcienie – biel, miętę oraz turkus i fiolet.

 

Zdobienie lakierami NeoNail Aquarelle krok po kroku

Do wykonania moich paznokci użyłam: białej bazy NeoNail Aquarelle Base White, lakierów NeoNail Violet Aquarelle oraz Emerald Aquarelle, lakieru French White NeoNail, lakieru Light Chiffon z kolekcji Thermo Color by Dawid Woliński oraz pyłku Glittery Effect No 3.

neonail aquarelle paznokcie

lakiery hybrydowe neonail aquarelle

 

  1. Nałóż na paznokcie bazę Hard Base NeoNail i utwardź w lampie.
  2. Nałóż warstwę klasycznego lakieru NeoNail (ja użyłam koloru French White) i utwardź.
  3. Nałóż warstwę bazy Aquarelle – białej lub przezroczystej (ja użyłam białej – Aquarelle Base White, którą używamy zawsze pod białe lakiery). Nie utwardzaj.
  4. Na bazę bardzo cienkim pędzelkiem nałóż kreskę, kilka kropli lub jedną kroplę lakieru hybrydowego Aquarelle w wybranym kolorze. Pędzelkiem przeciągnij lakier w dowolnym kierunku, żeby wykonać zdobienie. Ja moje stworzyłam malując na bazie dwie cienki kreski, a następnie delikatnie przeciągając pędzelkiem od środka turkusowej kreski, przez fioletową na zewnątrz.
  5. Zdobienie utwardzamy w lampie, a następnie pokrywamy topem i jeszcze raz utwardzamy.

 

lakiery hybrydowe neonail aquarelle

zdobienie paznokci neonail aquarelle

 

Poniżej zostawiam wam jeszcze efekty moich eksperymentów z tymi lakierami. Można kombinować z nimi do woli, a na kanale YouTube NeoNail znajdziecie mnóstwo inspiracji i tutoriali.

Koniecznie dajcie mi znać, czy już używałyście lakierów hybrydowych z tej kolekcji!

wzorki na paznokcie neonail aquarelle