Wiele kobiet uważa, że makijaż to jedyny sposób, żeby wyglądać dobrze każdego dnia. Moim zdaniem makijaż to świetna sprawa, ale nie musisz malować się codziennie, żeby wyglądać ładnie.
Każdego dnia tracimy mnóstwo czasu i energii przed lustrem robiąc sobie makeup. Nie zdajemy sobie sprawy, że bez tych wszystkich cieni do powiek, tuszów do rzęs i podkładów także jesteśmy piękne. Rezygnując przynajmniej od czasu do czasu z makijażu zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy, polepszysz stan swojej cery i sprawisz, że będzie ona wyglądała na rozpromienioną. Oto siedem podstawowych rad jak wyglądać dobrze bez codziennego malowania się.

Jak dobrze wyglądać bez makijażu?

 

1. Myj twarz każdego ranka i wieczoru

Jeżeli chcesz wyglądać świetnie bez makijażu powinnaś myć dokładnie twarz codziennie rano i wieczorem. Być może wydaje ci się to oczywiste, ale wierz mi lub nie, wiele kobiet nie myje twarzy rano, a to ogromny błąd.  Mycie twarzy rano i wieczorem pomaga zwalczyć trądzik i sprawia, że skóra jest bardziej rozpromieniona.

2. Używaj delikatnych produktów do oczyszczania twarzy

Bardzo ważne jest, abyś do oczyszczania twarzy i zmywania makijażu używała łagodnych preparatów. W przeciwnym wypadku twoja skóra może być zaczerwieniona i przesuszać się. Postaraj się znaleźć produkty, który są  hipoalergiczne, nie zatykają porów i są przeznaczone dla twojego typu skóry.

3. Używaj kremu nawilżającego

Jeżeli chcesz, żeby twoja skora wyglądała zdrowo i młodo, musisz nawilżać ją po każdym myciu. Niestety niektóre kremy nawilżające są zbyt tłuste i mogą sprawić, że twoja skóra zacznie się świecić i przetłuszczać. Wybór odpowiedniego kremu nawilżającego może przysporzyć ci sporo trudności, ale możesz być pewna, że jeżeli ci się to uda, to twoja twarz będzie piękna i rozświetlona. Aby chronić twarz przed promieniami słonecznymi wybierz krem z filtrem SPF.

4. Zamiast tuszu do rzęs używaj wazeliny

Wiem, że ta rada brzmi co najmniej dziwnie, ale używanie wazeliny zamiast tuszu do rzęs to sprawdzony sposób, żeby wyglądać lepiej bez makijażu. Jeżeli nałożysz na rzęsy odrobinę maskary, sprawisz, że będą wyglądały na ciemniejsze, grubsze i bardziej błyszczące. Jeżeli nie potrafisz lub nie chcesz zrezygnować z maskary, spróbuj przynajmniej użyć wazeliny do zmywania makijażu oczu. Wazelina jest o wiele delikatniejsza niż wiele płynów i mleczek do demakijażu.

5. Używaj oleju kokosowego zamiast balsamów do ust.

Oleju kokosowego możesz używać nie tylko jako balsamu do ust, ale także do demakijażu oczu i twarzy. Większość balsamów do ust kupowanych w sklepach zawiera składniki chemiczne, które wysuszają delikatną skórę warg. W rezultacie usta nie wyglądają dobrze i mogą nawet pękać.  Odrobina oleju kokosowego świetnie nawilży twoje usta i wyleczy przesuszone i spękane wargi.

6. Nie przesadzaj z depilacją brwi.

Oczywiście krzaczaste i nieuczesane brwi wyglądają bardzo nieestetycznie. Regulacja brwi to podstawa, ale staraj się nie wyskubywać brwi zbyt mocno. Powinnaś wyskubywać tylko te włoski, które rzeczywiście wystają pod i nad twoją linię brwi.  Nie staraj się nigdy diametralnie zmieniać kształtu brwi, bo przestaniesz wyglądać naturalnie. Nawet jeżeli masz bardzo grube brwi, staraj się  nie wyskubywać ich na kształt cienkich kreseczek.

7. Zdrowo się odżywiaj.

Jeżeli twoja skóra wygląda zdrowo, to nie potrzebujesz się malować, żeby wyglądać pięknie. To w jaki sposób odżywiasz się na co dzień ma ogromny wpływ na wygląd twojej skóry, więc upewnij się, że trzymasz się zdrowej diety. Przede wszystkim staraj się włączyć do swojej codziennej diety więcej warzyw i owoców. Istnieją produkty, których powinnaś unikać lub całkowicie wykluczyć je ze swojej diety oraz takie, które powinnaś spożywać regularnie jeżeli chcesz, żeby skóra twarzy wyglądała pięknie i młodo. Zdrowe odżywianie się jest jedna z podstawowych zasad, których musisz przestrzegać, jeżeli chcesz wyglądać świetnie bez makijażu.