Dzisiejszy tekst jest przeznaczony dla wszystkich osób, które nie do końca wiedzą, jak radzić sobie z hejtami i hejterami. Ne tylko dla innych blogerów, chociaż nie ukrywam, że publikuję go, bo bardzo często czytam na innych blogach o tym, że hejty i krytyka sprawiają wam przykrość, że trudno wam jest poradzić sobie z negatywnymi opiniami na swój temat. Prawda jest taka, że będąc silną i niezależną osobą odnoszącą sukcesy możesz nie być akceptowany przez innych ludzi, które mogą najzwyczajniej w świecie zazdrościć lub wyładowywać na tobie frustracje spowodowane własnymi niepowodzeniami.

Niektórym osobom mimo, że są tego faktu świadome, może być trudno poradzić sobie z tym, że są cały czas oceniane i hejtowane przez innych. W rzeczywistości ludzie nigdy nie przestaną cię oceniać, obojętnie czy jesteś w czymś dobry czy zły. Nie jesteś sam. Wszyscy jesteśmy oceniani przez to, jak wyglądamy, jak mówimy, jak się ubieramy i jak radzimy sobie z problemami. Hejtowanie może przybierać różne formy – od obgadywania cię za twoimi plecami i wymyślania nieprawdziwych historii na twój temat, po publikowanie niemiłych komentarzy na twoich profilach społecznościowych. Sprawdź, co możesz zrobić kiedy oceniają cię i hejtują inni ludzie, szczególnie kobiety, bo to zdaje się, że to właśnie kobiety są z natury bardziej zazdrosne i zawistne niż mężczyźni.

 

Jak radzić sobie z hejterami?

 

1. Skonfrontuj się z nimi

Jeśli ktoś cię obgaduje lub hejtuje i jest to osoba, którą znasz osobiście, przydatna może się okazać zwykła rozmowa z tą osobą. Szczera wymiana zdań zazwyczaj pomaga ludziom zrozumieć się wzajemnie. Możesz odkryć kilka faktów, których o tej osobie nie wiedziałeś, pomocnych w zrozumieniu jej postawy wobec ciebie. Możesz nawet starać się udowodnić, że nie jesteś tak zła jak ona myśli. Nie rób tego jednak, jeśli widzisz, że ta osoba nawet nie próbuje cię zrozumieć. Prawdę mówiąc najczęściej rozmowy z takimi osobami nie mają najmniejszego sensu, więc przechodzę szybko do punktu drugiego.

 

2. Nie oceniaj ich

Fakt, że ludzie hejtują osoby silne, niezależne i odnoszące sukcesy najczęściej wynika z faktu, że po prostu im zazdroszczą. Nie oznacza to jednak, że możesz je oceniać za bycie słabymi i biernymi. Podoba ci się to czy nie, ludzie boją się silnych osobowości – prawdopodobnie dlatego, że sami nie są wystarczająco odważni, by być nieco silniejszymi niż są. Mogą być zazdrośni o to, że jesteś ładniejsza, przystojniejszy, lepszy w czymś od nich, że masz lepsze, ciekawsze życie, pracę którą kochasz i lepiej zarabiasz. Zamiast osądzać, postaraj się zrozumieć ich frustrację.

 

3. Nie trać motywacji

Silne osoby zawsze mają konkretny powód do bycia silnymi lub przeżyły coś, co je wzmocniło i zmotywowało. Niezależnie czy to był twój wybór, czy też może ktoś lub coś popchnęło cię w tym kierunku, nigdy nie powinieneś zapominać o swoich pierwotnych motywacjach. Sukces, który osiągnąłeś jest wynikiem twojej ciężkiej pracy. Skup się na swoim życiu, rób dalej to, co robisz i ignoruj tych, którzy próbują to zrujnować, mszcząc się na tobie za swoje niepowodzenia życiowe.

 

4. Nie zwracaj na nich uwagi

Zapewne masz mnóstwo rzeczy do zrobienia i twój grafik jest dość napięty. Każda minuta, każda sekunda, każda chwila w twoim życiu jest cenna i niezwykle ważna. Dlaczego masz tracić swój cenny czas na martwienie się o opinie i osądy innych ludzi? Osoby, które stale cię oceniają lub hejtują po prostu nie mają nic innego do roboty. Przykre prawda? Takie osoby marnują swoje życie na hejty, podczas gdy ty starasz się osiągnąć swoje cele i wspiąć się na wyższy poziom. Nie warto więc byś się nimi przejmował.

 

5. To twój własny wybór

Pomijając wszystkie inne kwestie, musisz pamiętać, że to był twój wybór, aby stać się silnym i niezależnym i prawdopodobnie wiedziałeś czego się spodziewać. Nie jesteś ani pierwszą ani ostatnią osobą, która ma do czynienia z hejterami. Silne osoby, które cię zainspirowały prawdopodobnie miały te same problemy z hejterami. Pewnych rzeczy i sytuacji po prostu nie da się uniknąć, ale naprawdę nie warto się nimi przejmować.

 

6. To sprawia że jesteś silniejsza

Przyjmij taką postawę – co cię nie zabije, to cię wzmocni. Plotki i osądy są nieszkodliwe tak samo jak głupie komentarze w Internecie lub gdziekolwiek indziej. W rzeczywistości jeśli ktoś o tobie mówi, to oznacza to że jesteś ważny i popularny. Jak radzić sobie z hejterami? Naucz się ignorować hejterów. Pamiętaj, że jesteś mądrzejszy i silniejszy niż oni.

 

7. Znajdź wsparcie

Wiele osób, a w szczególności kobiety mają tendencję do konkurowania ze sobą i zwykle traktują inne kobiety jako przeciwnika. Zaczyna się to już od wczesnego dzieciństwa. Kobiety instynktownie nie lubią kobiet ładniejszych i mądrzejszych od siebie. Często podobnie jest z mężczyznami. Jednak na pewno masz rodzinę i przyjaciół, którzy pomogą ci utrzymać pewność siebie oraz pozytywne myślenie i szczerze doradzą ci, jak radzić sobie z hejterami, nawet jeśli cały czas jesteś poddany krytyce.

 

Wierz mi lub nie, ale osoby, które są w czymś lepsze od innych lub wystawiają się na widok publiczny, tak jak właśnie blogerzy zawsze cierpią z powodu opinii innych. Jeśli jesteś jedną z nich, wiesz o czym mówię. Hejty, plotki i głupie komentarze nigdy nie powinny cię martwić. Pojawiają się one naturalnie wraz ze wzrostem popularności, więc martwić cię powinien raczej ich brak :-)

A czy Wy macie jakieś sprawdzone sposoby lub rady, jak radzić sobie z hejterami?