Cera naczynkowa może sprawić wiele problemów, wymaga też starannej pielęgnacji. Co robić, by mimo wszystko cieszyć się pięknym wyglądem? Jak pielęgnować cerę naczynkową, aby minimalizować dolegliwości, które są ściśle związane z tym typem cery?

 

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Cera naczynkowa oznacza poważne problemy związane z wyglądem skóry. Rozszerzające się i pękające naczynka krwionośne sprawiają, że na twarzy osób dotkniętych tym problemem często pojawia się rumień lub szpecące pajączki. Gorące płyny, ostre przyprawy, zbyt chłodne lub zbyt ciepłe powietrze – wszystkie te czynniki sprawiają, że wygląd skóry pogarsza się, a uporczywe pajączki i rumieńce stają się jeszcze mocniej widoczne. Problemem jest też nadmiar słońca oraz zbyt silne promieniowanie. Co robić, by odpowiednio zadbać o taką cerę? Unikanie tych czynników, które nasilają problemy, to sprawa bardzo ważna. Ogromną rolę odgrywa też odpowiednia pielęgnacja. Na czym ona polega?

Dobra pielęgnacja to, w przypadku cery naczynkowej, staranny wybór kosmetyków. Pamiętajmy, że jeśli naszym głównym problemem są naczynka, nie możemy stosować kosmetyków z takimi dodatkami, jak mentol lub alkohol. Nie możemy też zapominać, że cera naczynkowa jest cera wyjątkowo delikatną. Co to oznacza? Między innymi konieczność zrezygnowania z mechanicznych peelingów (dozwolone są jedynie peelingi enzymatyczne).

By chronić skórę i naczynka, należy systematycznie stosować te preparaty, które wzmacniają naczynka, a jednocześnie pielęgnują i chronią delikatną skórę. Choć nie brak na rynku profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji cery naczynkowej, można z powodzeniem korzystać z wielu tradycyjnych, domowych metod.

 

Domowe sposoby pielęgnacji cery naczynkowej

By pajączki przestały być aż tak wielkim problemem, można wykorzystać wyjątkową moc rumianku. Okłady z tej rośliny mogą znacznie poprawić wygląd naszej cery i zminimalizować problem z nadmiernie rozszerzającymi się naczynkami. Dobre efekty może też przynieść stosowanie okładów z innych ziół, na przyklad z oczaru wirginijskiego lub z miłorzębu japońskiego. Korzystny wpływ na naczynka krwionośne mają również kwiaty mirtu, z którego także można przygotować okłady. Inną naturalną metodą na poprawienie wyglądy cery z pękającymi naczynkami jest korzystanie z maseczki, która powstaje ze zmielonego siemienia lnianego.

Maseczki z twarożku wymieszanego z tłustą śmietanką homogenizowaną to kolejne naturalne kosmetyki, które pomagają w pielęgnacji delikatnej cery naczynkowej. Maseczki można też sporządzać z takich ziół, jak szałwia i rumianek. Rewelacyjnie sprawdza się tu również miód oraz owoce kiwi. Te ostatnie, połączone z cytryną i mąką ziemniaczaną, pomagają uszczelniać naczynka krwionośne, a tym samym – minimalizować problemy związane z wyglądem cery.

Wspieranie naczynek krwionośnych to nie tylko okłady i maseczki, ale i cenne dodatki do diety. By od wewnątrz wspierać delikatne naczynka, wystarczy regularnie sięgać po napar z arniki górskiej.

 

Przeczytaj również:

Domowe sposoby na wągry

Maseczka z zielonej herbaty

 

jak pielęgnować cerę naczynkową, pielęgnacja cery naczynkowej, cera naczynkowa pielęgnacja