Mówi się, że „miłość rozwiewa wszelkie obawy”. Myślę, że to piękne stwierdzenie, które należy mieć w głowie, kiedy stajemy przed rodzącym się uczuciem. Często boimy się zakochać lub pozwolić się komuś w nas zakochać. Obawa przed byciem odtrąconym lub zranionym przez drugą osobę jest duża może być ogromna. Jednakże życie jest o wiele lepsze, kiedy wypełnia je miłość, więc dziś mam dla ciebie kilka rad, jak otworzyć się na miłość – przełamać lęk, przestać się bać i zakochać się.

Przeczytaj również: Jak znaleźć miłość?

 

Jak otworzyć się na miłość?

 

1. Pozwól sobie na to

Przede wszystkim, pozwól się dostrzec innym. Pozwól, aby wszyscy dowiedzieli się jakim człowiekiem jesteś. Pokaż, że mogą przyjść do ciebie ze swoimi troskami i problemami. Jeśli udzielisz im wsparcia nie oceniając, uzyskasz o wiele więcej w zamian.

 

2. Nie zaprzeczaj

Największym błędem w miłości jest zaprzeczanie uczuciu. Musisz uświadomić sobie, co czujesz i przyznać się do tego przed samym sobą. Kiedy żyjesz w zaprzeczeniu, strach przed uczuciem narasta, co nie pozwala ci otworzyć się na miłość.

 

3. Zmierz się ze strachem

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie ze strachem jest stawienie mu czoła. Najpierw należy zdać sobie sprawę z tego, czego tak naprawdę się boimy i co nas przeraża w miłości? Porzucenie? Odmowa? Odrzucenie? Strach przed odrzuceniem? Dlaczego masz te obawy? Czy w przeszłości wydarzyło się coś, co jest tego przyczyną? Jeśli tak, to nic złego. Wszyscy mamy problemy, z którymi musimy się zmierzyć. Szczerość wobec samego siebie jest pierwszym krokiem na drodze do zwalczenia swoich lęków.

Przeczytaj również: O czym rozmawiać na pierwszej randce

 

4. Daj więcej niż możesz dostać

Bardzo często wyciągamy rękę, aby dostać coś, zamiast dać coś od siebie. Ofiarując miłość innym poprzez wspieranie organizacji charytatywnych i dobroczynnych możemy dzielić się nasza miłością z innymi, nie dbając o to co dostaniemy w zamian. Nigdy nie będziemy czuć się kochani, jeśli nie będziemy potrafili ofiarować naszego czasu i energii innym.

 

5. Naprzód

Kiedy żyje się w strachu, bardzo trudno otworzyć się na jakąkolwiek miłość. Postaraj się wyluzować i przestać się spinać. Wszystko może potoczyć się swoim biegiem, więc poddaj się temu i idź naprzód. Oczywiście istnieje ryzyko klęski i porażki. Ale wiesz co? Nie ma mowy o sukcesie, kiedy nie spróbujesz!

 

6. Siła miłości

Najprostszym sposobem na przezwyciężenie strachu przed miłością jest upewnienie się, że stale jesteśmy kochani. Uśmiechaj się do obcych. Otwórz swoje drzwi. Kup komuś kawę. Pokazuj swoją miłość innym bez powodu, nie oczekując nic w zamian. Wówczas zaczniesz postrzegać świat w innych barwach. Twoja postawa zacznie inspirować innych i zmotywuje ich do tego samego.
Miłość może być przerażająca i zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. Ale pamiętaj: lepiej kochać i stracić tę miłość, niż nigdy nie pokochać. Dlatego teraz, kiedy już wiesz, jak otworzyć się na miłość, otwórz swoje serce i zacznij kochać. Nie pozwól, aby strach uniemożliwił ci przeżycie najpiękniejszych chwil w życiu.