Jeśli jesteś osobą nieśmiałą lub urodzonym introwertykiem, uczestniczenie w różnych spotkaniach towarzyskich może nie być twoim ulubionym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Być może każde spotkanie towarzyskie jest dla ciebie prawdziwym wyzwaniem. Cieszysz się, gdy spędzasz czas w domu, ale gdy musisz gdzieś wyjść, czujesz się po prostu nieswojo. Przeczytaj ten artykuł do końca, a dowiesz się, jak być bardziej towarzyskim i bardziej otwartym na znajomych i przyjaciół.

Przeczytaj również: Jak znaleźć przyjaciół?

 

Jak być bardziej towarzyskim

7 kroków

 

1. Przywitaj się

Dla większości ludzi przywitanie się jest rzeczą oczywistą, lecz dla osób nieśmiałych jest to bardzo trudne. Kiedy starasz się zamaskować swoją nieśmiałość wśród innych osób, to właśnie odważne przywitanie się jest najważniejsze. Gdy już to zrobisz, będzie ci dużo łatwiej rozmawiać nawet z osobą, którą widzisz pierwszy raz w życiu. Dlatego zmuś się, aby wykonać ten pierwszy krok. Przywitaj się, powiedz jak się nazywasz i zapytaj jak oni się nazywają i czym się zajmują (oczywiście jeśli rozmawiasz z nimi pierwszy raz). Ten prosty krok pomoże ci zacząć luźną i swobodną rozmowę.

 

2. Uśmiechaj się

Sama rozmowa nie wystarczy, gdy chcemy nawiązać nowe znajomości. Należy się również uśmiechać do innych. Uśmiech może zdziałać cuda, sprawia również, że wyglądamy bardziej przyjaźnie i otwarcie. Jestem pewna, że twój uśmiech jest wyjątkowy i piękny, więc nie krępuj się lecz uśmiechaj do innych ;-)

 

3. Wyobraź sobie, że ten ktoś jest taki jak ty

Ludzie, którzy są nieśmiali i cisi mogą czuć się nieswojo na każdym spotkaniu towarzyskim. Może to wynikać z przekonania, że szuka się nowych znajomych w nieodpowiednim miejscu lub z tego, że wydaje im się, że ta druga osoba na pewno ich nie polubi. To stwierdzenie w większości przypadków okazuje się całkowitą nieprawdą. Przed każdym wyjściem na spotkanie towarzyskie wyobraź sobie, że każdy pokocha twój wygląd, kawały które będziesz opowiadał i wszystko inne, co powiesz podczas spotkania. Pracuj nad tym, aby nabrać do siebie zaufania, a na pewno będziesz się mniej stresował.

 

4. Staraj się słuchać i mówić

Jeśli starasz się być towarzyskim naucz się słuchać i mówić. Nie jest to łatwe zadanie, ale niestety trzeba się tego nauczyć. Wówczas zauważysz jak ludzie przychodzący na spotkanie są podekscytowani. Mówiąc coś umieść w swoim tonie głosu więcej emocji, bądź bardziej otwarty – ale z umiarkowaniem. To z pewnością bardzo Ci pomoże.

 

5. Śmiej się razem z innymi

Nawet jeśli nie podoba ci się żart opowiedziany przez inną osobę, spróbuj się śmiać razem z innymi. Być może ty również czasami marzysz o tym, że jesteś w centrum zainteresowani, a znajomi zaśmiewają się z twoich dowcipów. Przestań się spinać! Wyluzuj i śmiej się, odpoczywaj i baw się podczas spotkań towarzyskich.

Przeczytaj również: Jak sprawiać wrażenie osoby pewnej siebie?

 

6. Rozmawiaj z innymi uczestnikami spotkania

Dużo rozmawiaj z innymi. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów, aby móc zwiększyć pewność siebie oraz poprawić własne samopoczucie. Przypomnij sobie, dlaczego jesteś interesujący dla innych ludzi i ciesz się z tego, że przebywają oni w twoim towarzystwie. Pomyśl również o wszystkich pozytywnych rzeczach, które możesz wynieść z tego spotkania, dzięki rozmowom z innymi ludźmi.

 

7. Bądź obecny duchem, a nie tylko ciałem

Staraj się, aby podczas spotkania twoje myśli nie krążyły gdzieś daleko. Skup się na tym, co dzieje się tu i teraz. Opowiadaj zabawne dowcipy i różne historie. Wiem, że może to być bardzo trudne zadanie, ale musisz je wykonać. W rzeczywistości jest to najlepszy sposób na to, aby poznać nowych ludzi i poczuć się kochanym.

 

A czy wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na to, jak być bardziej towarzyskim i otwartym na innych ludzi? Dajcie znać w komentarzu!