Pamiętasz te czasy, gdy mama kazała ci unikać rozmawiania z obcymi? To była rozsądna rada, ponieważ rozmowy z obcymi mogą być naprawdę niebezpieczne dla dzieci. Ale teraz nie jesteś już dzieckiem, więc dlaczego masz się ukrywać przed miłymi ludźmi wokół siebie? Siedzimy w domu, wykonujemy swoją pracę i spotykamy się z przyjaciółmi, unikając kontaktów z innymi ludźmi, chociaż wielu z nich jest naprawdę miłych. Świat jest ciekawy ze względu na ludzi, którzy są bardzo różni i niesamowicie ciekawi, więc spójrz na wpisane poniżej zalety rozmawiania z obcymi!

 

Dlaczego warto rozmawiać z innymi ludźmi?

 

1. Możesz spotkać naprawdę świetną osobę

Rozmowy z nieznajomymi są dobrym nawykiem, ponieważ nigdy nie wiesz, kogo poznasz. Wyjście na spacer z psem lub robienie zakupów może przynieść ci spotkanie z osobą, która stanie się twoim najlepszym przyjacielem w przyszłości. Dzięki zwykłej rozmowie z nieznajomym możesz nie tylko zdobyć nowych przyjaciół, ale także poznać kogoś, kto da ci szansę dostania twojej wymarzonej pracy lub jakoś pomoże ci w życiu. Obcy, z którym ośmielisz się porozmawiać może być naprawdę użyteczny dla ciebie i uczyni twoje życie lepszym.

 

2. To poszerzy twoje poglądy

Masz opinie na różne tematy i znasz opinie swoich przyjaciół i krewnych. Na świecie istnieje jednak mnóstwo ludzi, którzy myślą inaczej i mogą dać ci niesamowite pomysły, które poszerzą twój punkt widzenia. Rozmawiając z innymi możesz stać się bardziej inteligentny, ponieważ masz szansę porównania i operowania większą ilością opinii dotyczących tych samych kwestii.

 

3. Możesz skrócić czas oczekiwania

Czekanie w kolejce jest ekstremalnie nudne. Dlaczego nie porozmawiać z kimś zanim nadjedzie nasza kolej? Prawdopodobnie nie zobaczysz tej osoby kolejny raz w swoim życiu, więc nie ma potrzeby martwić się o to, że powiesz coś głupiego lub wybierzesz złą osobę do rozmowy.

 

4. Poprawisz swoje społeczne umiejętności

Jakiekolwiek społeczne umiejętności posiadasz, możesz uczynić je lepszymi, rozmawiając z nieznajomymi. Zadawanie odpowiednich pytań i uważne słuchanie to dwie ważne umiejętności, których większość z nas nie posiada. Możesz je ulepszyć, rozmawiając z nieznajomymi. Jeśli chcesz być wspaniałym rozmówcą, naucz się więcej o byciu towarzyskim.

 

5. Staniesz się bardziej asertywnym

Im więcej rozmawiasz z nieznajomymi i im bardziej czujesz się pewny siebie, robiąc to, tym bardziej asertywny stajesz się w codziennym życiu. Stopniowo rozumiesz, jak znaleźć odpowiednie podejście do każdego typu ludzi i co powiedzieć, kiedy chcesz coś od kogoś dostać. Następnym razem będąc poproszonym o zrobienie czegoś za kogoś, nie będziesz nawet chciał o tym słyszeć, będziesz wystarczająco asertywny, aby stanowczo odmówić.

 

6. Możesz kogoś rozweselić

Rzecz, którą na pewno polubisz w rozmawianiu z obcymi to to, że możesz uczynić kogoś dzień lepszym. Uśmiechnij się, a ludzie odpowiedzą ci uśmiechem. Komplementuj ludzi, a będą myśleć o tobie dobrze. Krótka rozmowa to doskonała okazja do podzielenia się pozytywnymi wibracjami z innymi i uczynienie zarówno twojego dnia jak i dnia twojego rozmówcy wyjątkowym.

 

7. Dowiesz się nowych rzeczy

Rozmowa z kimś kogo nie znasz, jest okazją do dowiedzenia się czegoś, czego nie wiesz. Możesz mieć jakieś problemy, których nie możesz rozwiązać przez długi czas, ale osoba, którą nagle spotkałeś, może znaleźć rozwiązanie, o którym nawet wcześniej nie pomyślałeś. To może być pomoc, której potrzebujesz od dłuższego czasu. Łatwiej jest rozwiązać czyjeś problemy niż swoje własne.

 

8. Poczujesz wzrost pewności siebie

Jeśli należysz do typu ludzi nieśmiałych, rozmowa z nieznajomym może wydawać się dla ciebie prawdziwym wyzwaniem. Swój strach przed byciem ocenianym przez innych możesz pokonać poprzez rozmawianie z nieznajomymi. Nauczysz się w ten sposób, że nie ma o co się martwić podczas komunikacji z innymi ludźmi. Jeśli jesteś bardzo nieśmiały i chciałbyś być bardziej pewny siebie, spróbuj odezwać się od czasu do czasu do obcej osoby, a zobaczysz jak jest to proste i użyteczne.
Uwaga! Rozmowy z nieznajomymi mogą być niebezpieczne – wszystko zależy od miejsca i czasu. Ktoś, kto stoi na środku na rynku i zaczepia obcych ludzi może zostać uznany za wariata. Osobiście znam taki przypadek. Jeżeli jesteś młodą, ładną kobietą to zaczepianie obcych mężczyzn również może skończyć się nieciekawie. Ale dość straszenia!

Stań się bardziej pewną siebie, asertywną i pozytywną osobą dzięki krótkim rozmowom z innymi ludźmi, których napotkasz na swojej drodze. A może ty sam wiesz coś o tym, dlaczego warto rozmawiać z innymi ludźmi. Jeżeli masz jakieś ciekawe doświadczenia, koniecznie podziel się nimi w komentarzu!

 

Tagi: dlaczego warto rozmawiać z innymi; dlaczego warto rozmawiać z innymi ludźmi.