Chodzenie bez stanika. Kontrowersyjny temat. Wiele kobiet uważa, że to zły pomysł. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak zrzucenie stanika korzystnie wpływa na nasz biust. Każda z nas zna to błogie uczucie, które towarzyszy nam podczas pozbycia się biustonosza wieczorem. Chodzenie bez stanika to indywidualna decyzja każdej z nas. Warto jednak przeczytać o korzyściach płynących z pozbycia się biustonosza. Chociaż raz na jakiś czas. 

Chodzenie bez stanika nadal jest sceptycznie odbierane przez niektóre kobiety. 

Chodzenie bez stanika jest niestety źle odbierane przez większość społeczeństwa. Wszystkim wokół wydaje się, że kobieta musi mieć stanik i koniec. Ale dlaczego? Czy ten wybór nie powinien pozostać decyzją danej kobiety? 

No bo dlaczego kobiety mają nosić biustonosze skoro wolą stawiać na chodzenie bez stanika? Jesteśmy przymuszane do podejmowania decyzji, których nie chcemy. W dodatku jeśli się dogłębniej zastanowić to chodzenie bez stanika ma wiele zalet. Mało kto o nich mówi, a są niebywale istotne dla biustu każdej z nas. Może warto w końcu zastanowić się nad tym co jest dobre dla naszego zdrowia, a nie nad tym co podoba się innym? 

Badania jasno pokazują, że nasz biust czerpie korzyści z wolności, jaką daje mu brak biustonosza. Jakie korzyści? O tym w dalszej części artykułu.

Przeczytaj również: W poszukiwaniu idealnego stanika. Na co zwracać uwagę?

Czy chodzenie bez stanika jest zdrowe oraz jak wpływa na nasze ciało? 

Czy chodzenie bez stanika jest zdrowe? To pytanie z całą pewnością chociaż raz zadała sobie każda kobieta. Przede wszystkim odradzamy rezygnowanie z biustonoszy, jeśli będziesz się czuła bez niego niekomfortowo oraz nienaturalnie. Najważniejsze, by czuć się komfortowo. Krąży znany mit, że chodzenie bez stanika zmniejsza jędrność piersi. To nie jest prawdą. Biustonosze wręcz osłabiają nasz biust i nie tylko. 

Można śmiało powiedzieć, że pozbycia się stanika raz na jakiś czas jest zdrowe i ma spory wpływ na nasze ciało. Zwłaszcza w nocy. Odradzamy spanie w staniku, gdyż przez to więzły chłonne, są stale uciskane. Dlatego naprawdę warto czasami zrezygnować z noszenia go. A przynajmniej zdejmować go na noc. Noszenie sztywnych staników sprawia, że nasze ciało jest regularnie uciskane, co źle wpływa na krążenie. 

Skutki chodzenia bez stanika – sprawdź jak to na ciebie wpływa. 

Skutki chodzenia bez stanika to kwestia wieli sporów. Chodzenie bez stanika, tak jak wszystko ma zarówno zalety jak i wady. Z całą pewnością Skutkiem braku biustonosza jest poprawa snu. Tak jak wspominałam, nie warto spać w staniku, ten aspekt nie ma żadnych zalet, a w dodatku ma nieprzyjemne wady. Innym skutkiem chodzenia bez stanika jest po prostu fakt, że piersi stają się zdrowsze. Jest nam wygodniej w wielu sytuacjach. Jeśli oczywiście lubimy chodzić bez stanika. Również tak jak wcześniej wspominałam, chodzenie bez stanika poprawia krążenie oraz nie podrażnia skóry. 

Przeczytaj również: Jak wybrać stanik sportowy?

Zalety chodzenia bez stanika – 5 powodów, dla których warto. 

Zalety chodzenia bez stanika. Przygotowałam 5 powodów, dla których warto rozważyć, zrezygnowanie ze stanika chociaż raz na jakiś czas. 

  1. Korzystnie wpływa na stan sutków. 
  2. Poprawia samopoczucie 
  3. Poprawia krążenie 
  4. Zwiększa jędrność piersi 
  5. Poprawa sylwetki 

Jak widać czasami pozbycie się biustonosza może nam naprawdę poprawić codzienne życie, zdrowie i komfort. Jest wiele korzyści przemawiających za chodzeniem bez stanika, ale należy przede wszystkim pamiętać o tym, by na pierwszym miejscu stawiać nasz komfort. Jeśli nie czujemy się dobrze bez stanika, nie powinniśmy z niego rezygnować, ewentualnie ograniczyć jego noszenie. Można to zrobić np. w domu.