Czy wyobrażacie sobie piękną kreację na uroczystym przyjęciu bez eleganckich, idealnie dopasowanych butów na wysokim obcasie? Dlaczego tak niewygodny element stroju jest tak uwielbiany przez płeć piękną i podziwiany przez mężczyzn?
Większość kobiet zgodnie ocenia buty na wysokim obcasie jako niewygodne. Lekarze specjaliści prześcigają się w diagnozowaniu potencjalnych schorzeń. Mimo to kanony mody wcale się nie zmieniają, a upodobania pozostają te same. Klasyczne szpilki są nieodłącznym elementem kobiecego stroju w ważnych momentach oraz gdy pragnie przyciągnąć zainteresowanie swoim wyglądem.
Szykowne buty na wysokim obcasie o niebanalnym fasonie zawsze przyciągały wzrok i skupiały uwagę. Projektanci doskonale zdają sobie sprawę z wagi seksownego obuwia jako elementu spójnej całości każdej najnowszej kolekcji.
Żadna kobieta nie zrezygnuje z tego dodatku mimo niedogodności, ale możemy zminimalizować ryzyko następstw długiego chodzenia w szpilkach. Pamiętajmy o wygodnym obuwiu i używajmy go wtedy kiedy pozwala nam na to sytuacja.
Nie prowadźmy samochodu w szpilkach.
Dobierajmy dobrze rozmiar i model butów, tak aby nie był ani za mały, ani za duży. Od tego wiele zależy. W zbyt ciasnych szpilkach bardzo szybko nabawimy się odcisków i pęcherzy. Zbyt duży rozmiar może przyprawić o bolesne i długotrwałe otarcia, a nawet kontuzje. Korzystajmy z poradników i filmów instruktażowych, które można łatwo znaleźć w sieci. Nauka poprawnego chodzenia w butach na wysokim obcasie może przynieść w przyszłości wymierne korzyści.