Czy masz już dość samotności i problemów podczas szukania miłości swojego życia? Istnieją pewne czynniki, uniemożliwiające znalezienie drugiej połówki, których wyeliminowanie pomoże osiągnąć sukces i sprawi, że będziesz w końcu szczęśliwa.

7 błędów przez które nie znajdziesz miłości

1. Szukasz w złych miejscach

Nikt nie twierdzi, byśmy szukali naszych wybranków między tomami książek w bibliotekach, ale umawianie się na internetowe randki także nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli szukasz w złych miejscach, spotykasz nieodpowiednich ludzi na swojej drodze, co w efekcie może skończyć się złamanym sercem. Umawianie się z kimś, komu zależy tylko na „jednym”, wygoni samotność z serca tylko na kilka chwil. Zamiast tracić czas na przelotne znajomości, poświęć go na znalezienie kogoś, kto naprawdę jest w stanie cię uszczęśliwić.

Przeczytaj również: http://www.fitandfashion.pl/uwazaj-aby-na-pierwszej-randce-nie-wyjsc-na-ten-typ-dziewczyny/

2. Odkładanie miłości na “lepszy czas”

W praktyce nie istnieje coś takiego jak odpowiedni moment. Odkładamy czas na miłość, ponieważ układamy sobie listę priorytetów, na której miłość zepchnięta zostaje na sam koniec. I tak ustalamy że: wypadałoby najpierw skończyć studia, znaleźć dobrą pracę, kupić mieszkanie, wypełnić swoje postanowienia, rozwiązać problemy rodzinne. Wszystko to sprawia, że brak nam czasu na tworzenie długoterminowych relacji i pielęgnowanie związków a nawet zwykłych przyjaźni. Jeśli chcesz odnaleźć prawdziwą miłość, nie odkładaj tego na lepszy moment, zacznij od dzisiaj.

3. Czujesz, że jesteś nieszczęśliwa bez mężczyzny

Każda kobieta może żyć szczęśliwie będąc singielką. Jeśli czujesz się niekompletna bez mężczyzny u boku, pierwsze co powinnaś zrobić, to natychmiast podwyższyć swoją samoocenę i pozbyć się niepewności. By ktoś mógł cię pokochać, powinnaś najpierw pokochać samą siebie – to słynne zdanie powtarzane przez niemal każdego coach’a jest szczerą prawdą!

4. Czujesz, że nie zasługujesz na prawdziwą miłość

Wszyscy zasługujemy na to by kochać i być kochanym. Nie jesteś wyjątkiem. Wystarczy w to uwierzyć. Otwórz swoje serce na miłość i nie obawiaj się jej. Nawet po wielu porażkach i rozstaniach, ciągle masz szanse na znalezienie niepowtarzalnej miłości. Tylko nie możesz się poddawać. Kiedy następnym razem spotkasz na swojej drodze miłego mężczyznę, nie uciekaj przed nim. Daj sobie szansę na bycie szczęśliwą.

5. Finding Mr. Right – czyli ciągłe szukanie “tego właściwego”

Zapożyczony z amerykańskich komedii romantycznych Mr. Right, jest pojęciem równie abstrakcyjnym jak kamień filozoficzny. Dlaczego wciąż tyle kobiet jest samotnych? Bo wciąż szukają swojego ideału, bądź mężczyzny z grubym portfelem. Jeśli należysz do jednej z tych grup, warto zastanowić się nad przewartościowaniem swojego życia i powrotem do przyziemnej rzeczywistości. Nikt nie jest idealny, choć pewnie już to wiesz.

6. Nie akceptujesz swojego wyglądu

Jesteś za niska, waga jest nie taka jak powinna być, nie podoba ci się twój nos czy inna część ciała. Każde z tych niedociągnięć uniemożliwia znalezienie drugiej połówki. Niezależnie od tego, czego nie akceptujesz w swoim wyglądzie, jesteś piękna i niepowtarzalna. Nie ma drugiej takiej jak ty. Pokochaj siebie, zaakceptuj w sobie wszystkie wady i zalety. Przestań myśleć negatywnie i tak bardzo skupiać się na tym, jak wyglądasz, a na pewno dojrzysz kogoś tuż obok, kto warty jest twojego uczucia.

7. Słuchasz innych

Podążanie za radami bliskich ci osób, nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Kiedy poznajesz nowego faceta i przedstawiasz go swojej przyjaciółce, mamie, czy siostrze, a one nie są nim zachwycone, zaczynasz wątpić w to, czy on naprawdę jest dla ciebie. Nie ufaj bezgranicznie osądom innych, tylko słuchaj swojego serca.

Jeśli któryś z wymienionych punktów wydaje ci się znajomy, jesteś już na dobrej drodze. Najważniejsze jest to, by dostrzec problem z którym się borykamy, bo wtedy łatwiej go rozwiązać.