Rozpoczęcie działalności na Instagramie to bardzo często pierwszy mały krok, który w efekcie prowadzi do zaistnienia w sieci. Przygodę na tym portalu może zacząć każdy. Poniżej znajdziesz dziesięć pomysłów na tematykę profilu, które możesz wykorzystać osobno albo połączyć w jedną spójną całość.

1. Zdjęcia i relacje z podróży

Podróżowanie fascynuje masę osób. Możesz być dla nich inspiracją, jeśli często wyjeżdżasz na dłuższe wyjazdy albo weekendowe wycieczki. Zdjęcia z jednego wyjazdu mogą wystarczyć nawet na miesiąc, a relacje z egzotycznych miejsc poprawią humor każdemu, kto je zobaczy.

2. Poszukiwanie ciekawych okazji w sklepach

Profile pokazujące przeceny albo okazje cieszą się ogromną popularnością. Nie musisz kupować wszystkiego, co chcesz zobaczyć, wystarczy wybrać się do sklepu i zrobić zdjęcie interesującym cię produktom. W ten sposób pokazujesz swoim odbiorcom okazje warte zainteresowania i nie wydajesz na to fortuny.

3. Dzielenie się pomysłami na stylizacje

Typowo modowe profile to doskonałe źródło inspiracji. Możesz przygotowywać stylizacje tematyczne, na konkretne okazje albo inspirowane ikonicznymi postaciami z filmów i seriali. Im bardziej kreatywnie i w twoim stylu, tym lepiej. Taki profil musi się wyróżniać, jeśli więc jesteś osobą, która kocha modę i potrafi się nią bawić, prowadzenie profilu ze stylizacji może być dla ciebie świetną przygodą.

4. Profil informacyjny

Publikowanie najnowszych informacji, które przykuły twój wzrok to dobry początek twojej przygody na Instagramie. Jeśli jesteś na bieżąco z informacjami o konkretnej branży albo chcesz zachęcić swoich obserwatorów do dyskusji, publikuj te treści. W ten sposób zdobędziesz wokół siebie publikę żądną wiedzy i chcącą słuchać tego, co masz do powiedzenia.

5. Pokazywanie procesu nauki nowych umiejętności

Nauka nowych umiejętności przed większą widownią może być stresująca, ale na pewno przyciągnie do ciebie wielu nowych odbiorców. To może być nauka języka obcego albo nowej zdolności fizycznej. Codzienne sprawozdanie z postępów będzie dla widza ciekawą odskocznią od życia celebrytów czy zawsze idealnych twórców.

6. Dzielenie się wiedzą

Jeśli jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie, przekazuj wiedzę dalej. Możesz zrobić to za pomocą minimalistycznych infografik albo krótkich filmików. W ten sposób możesz budować wokół siebie żadną wiedzy społeczność albo reklamować swoje kursy i e-booki. To najszybsza droga do zarabiania na swojej twórczości w internecie.

7. Pomysły na ułatwianie życia

Lifehacki nie cieszą się już tak dużą popularnością jak kiedyś, ale dalej warto w nie inwestować. To przeważnie krótkie filmiki, które pokazują odbiorcom poprawny sposób używania jakichś narzędzia lub pokazują proste rozwiązania codziennych problemów. Na takim profilu wiele osób znajdzie coś dla siebie.

8. Zdjęcia makijaży lub paznokci

Artyści makijażowi nie muszą mieć dużego studia i profesjonalnego sprzętu fotograficznego, żeby zaistnieć w Internecie. Czasami wystarczy naprawdę udany makijaż, dobre światło i telefon wyposażony w aparat dobrej jakości. Jeśli często się malujesz i podoba ci się sposób, w jaki ci to wychodzi, to koniecznie zacznij publikować swoje prace w sieci.

9. Pokazywanie swoich prac plastycznych

Budowanie portfolio na Instagramie to doskonały pomysł na profil. Jeśli zajmujesz się rysowaniem, malowaniem albo innymi firmami sztuki, koniecznie zacznij publikować ich zdjęcia. Dzięki temu nie tylko pokażesz światu swój talent, ale będziesz też w stanie śledzić swój postęp na przestrzeni miesięcy, a nawet lat.

10. Profil dla twojego zwierzaka

Publikowanie zdjęć swoich zwierzaków nie dla każdej osoby będzie dobrym pomysłem, ale jeśli czujesz się pewnie z takim pomysłem, to spokojnie możesz zacząć. Publikowanie nagrań i innych materiałów ze zwierzętami zawsze przyczyni się do pozyskania nowych odbiorców, musisz tylko pamiętać, że nie jest to najlepszy pomysł na zarabianie.

Koniecznie przeczytaj też: Moje ulubione profile ze zdrowym jedzeniem na Instagramie