Współczesne społeczeństwo już pomachało na pożegnanie różnym stereotypom i przesądom. Jednym z nich jest związek między młodszą kobietą i starszym mężczyzną. Istnieje wiele szczęśliwych związków, w których mężczyzna jest sporo starszy od kobiety. Dlaczego tak wiele młodych kobiet woli wchodzić w związek ze starszymi od siebie mężczyznami? Mówi się, że ten typ relacji pomaga im uzyskać pewność siebie i poczuć się stabilniej w brutalnym, wciąż rzucającym wyzwania świecie. Jednakże związek czy małżeństwo ze starszym mężczyzną może nie wyglądać tak różowo, jak mogłoby się wydawać. Jest w nim wiele ryzyka, trudności i pułapek, na które można natrafić. Poniżej znajdziesz siedem z nich.

 

Związek ze starszym mężczyzną

7 wad

 

1. Konflikt pokoleń

To pojęcie jest często używane, kiedy mówimy o problemach między rodzicami i dziećmi. Niestety ten sam problem pojawia się często w związku między młodszą kobietą i starszym mężczyzną.
Intensywność problemu zależy od różnicy wieku. Jeśli jest ona znacząca, istnieje wysokie ryzyko, że partnerzy nigdy nie osiągną harmonii i porozumienia, ponieważ będą mówić do siebie w dwóch różnych językach.

 

2. Silni i wpływowi mężczyźni są często niebezpieczni

Jeśli myślisz, że starszy mężczyzna jest dobrze wychowany i szlachetny, możesz w błędzie. Oczywiście wszystko zależy od charakteru człowieka, ale czasem, kiedy wszystko jest dobrze, są w porządku, ale kiedy sytuacja wymyka się spod ich kontroli i zapowiada się rozstanie, wtedy te spokojne na pierwszy rzut oka istoty zamieniają się w brutalne bestie gotowe zrobić wszystko, żeby bronić swojego interesu i dobrobytu.

Często wpływowi starsi mężczyźni wolą pozbawić swoje młodsze partnerki wszystkiego i dołożyć wszelkich starań, żeby w przypadku rozstania ich życie zamieniło się w piekło. Jeśli są wpływowymi typami spod ciemnej gwiazdy, zostawienie ciebie z niczym nie będzie dla nich trudne.

 

3. Trudno jest poskromić starszego mężczyznę

Wiele współczesnych kobiet woli kierować mężczyzną i sprawiać, żeby podporządkował się ich zasadom. Jeśli twój chłopak jest młody i niedoświadczony, możesz łatwo go poskromić albo zmienić. Jeśli jednak chcesz opanować albo zmienić starszego i samowystarczalnego mężczyznę, zobaczysz, że trudno jest odciąć go od jego znajomych czy zainteresowań, nadać kierunek jego życiu i sprawić, żeby podporządkował się twoim zasadom. To twarde, niezależne i pewne siebie osobowości.

 

4. Żonaty mężczyzna nie rozwiedzie się z powodu twojej miłości

Wielu starszych mężczyzn, którzy już są żonaci, próbuje w tajemnicy tworzyć związki z młodszymi paniami, żeby czerpać z tego korzyści. Obiecują gruszki na wierzbie i wodzą młode dziewczyny za nos. Uznają seks bez zobowiązań za wygodny i nie chcą rozpoczynać bolesnej procedury rozwodu, zwłaszcza jeśli mają dzieci. Jeśli nie chcesz stać się częścią jego obrazka, musisz dwa razy pomyśleć, zanim wejdziesz w relację ze starszym, żonatym mężczyzną. Czasem bywa tak, że mężczyzna od początku okłamuję kobietę i ukrywa fakt, iż jest żonaty.

 

5. Nie zaspokoi twoich potrzeb

Nie ważne jak dobry i miły jest starszy od ciebie mężczyzna, nigdy nie pokona ograniczeń natury i nie odwróci procesu starzenia się. Jeśli chcesz zbudować długotrwały związek z nim, musisz upewnić się, że wasze seksualne rytmy i potrzeby są na tym samym poziomie.
Musisz przyjąć do wiadomości, że twoje życie seksualne nie będzie pełne przygód ani bogate w namiętne momenty i doświadczenia, ponieważ aktywność i potrzeby twojego partnera będą spadały z roku na rok. To nie jest koniec miłości, ale nieodwracalna i naturalna część starzenia się.

 

6. Twoi rodzice mogą mieć problem z zaakceptowaniem go

Jeżeli zdecydujesz się wejść w związek ze starszym mężczyzną, prędzej czy później, będziesz musiała zaprosić go do domu. Jeżeli spróbujesz ukryć waszą relację albo jego prawdziwy wiek, popełnisz ogromny błąd, ponieważ kłamstwo zawsze prowadzi do konfliktów i urazów. Bądź gotowa na to, że twoi rodzice i przyjaciele będą oceniać cię z powodu tego, że związałaś się ze starszym mężczyzną.

 

7. Upodobanie do innej rozrywki

Nic nie jest możliwe, a życie nie ma granic, ale nie powinnaś nigdy zapominać, że znacząca różnica wieku oznacza różne upodobania co do spędzania czasu wolnego. Jeżeli jesteś szaloną imprezowiczką, związek ze starszym mężczyzną, który nie będzie w stanie dotrzymać ci tempa, jest raczej złym pomysłem.

 

W większości przypadków dużo starszy mężczyzna bardzo ceni sobie stabilność, spokój i komfort domowego zacisza. Na początku będzie się starał, żeby związek był interesujący, ale długo tak nie pociągnie. Spotykanie się ze starszym mężczyzną może być prawdziwym wyzwaniem. Jeśli oboje jesteście gotowi borykać się z tymi trudnościami, prawdopodobnie wasz związek będzie udany :-)