Żyć bez stresów i zmartwień w naszym szalonym świecie wydaje się być niemożliwe. Wydaje się, że stres jest jedną z największych i najgorszych plag 21 wieku. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielki to problem. Wielu ludzi przyzwyczaiło się już do stresu i złości, do utraty kontroli i panowania nad sobą w różnych sytuacjach dnia codziennego. Niektórzy ludzie są w stanie zdefiniować swój problem, a następnie go rozwiązać. Oczywiście mogą się martwić lub czuć gniew bez poważniejszego powodu, jednak doskonale zdają sobie sprawę, że denerwowanie się i psucie sobie nastroju jest bezsensowne.

Ja również staram się radzić sobie z toksycznymi ludźmi i zachować spokój nawet w nadzwyczajnych sytuacjach. Moim priorytetem jest obrona przed stresem, negatywnymi osobami i złymi myślami. Jeżeli chcecie poznać klika rad i wskazówek, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, to koniecznie przeczytajcie poniższą listę.

 

Jak zachować spokój w każdej sytuacji?

 

1. Czytaj książki na temat stresu

Na rynku jest dostępnych mnóstwo ciekawych i przydatnych książek na temat tego, jak radzić sobie ze stresem i nauczyć się zachować spokój w trudnych sytuacjach. Niektóre z nich są bardziej wartościowe, inne mniej, dlatego zanim kupisz sobie taką książkę, koniecznie przeczytaj w Internecie opinie na jej temat. Zastanów się również, czy masz kogoś znajomego, kto mógłby polecić ci lub pożyczyć taką książkę.

 

2. Twoje zmartwienia nie zmienią sytuacji

Czy wierzysz, że twoje obawy mogą zmienić sytuację na lepsze? Jeżeli tak, to niestety jesteś w błędzie. Twój strach i obawy mogą tylko pogorszyć sprawę.  Mówiąc krótko – strach i stres osłabiają nas zarówno fizycznie jak i psychicznie, a w efekcie czynią nas niezdolnymi do pokazania swoich silnych stron i potencjału. Postanów sobie martwić się mniej, a za to robić więcej, w celu uzyskania lepszych wyników. Tylko czyny mogą zmienić stan rzeczy. Szczerze mówiąc, bardzo trudno jest stawić czoła swoim lękom, jednak gra jest warta świeczki. Życie bez obaw i lęków jest cudowne.

 

3. Obojętność jest najlepszym lekarstwem

Totalna obojętność na różne problemy i kłopoty jest… najlepszą terapią. Kiedy nie mam pojęcia, jak podołać sytuacji, staram się wszystko przeanalizować na spokojnie. Gdy tylko uświadomię sobie, że rozwój wypadków nie zależy ode mnie, włączam swój tryb obojętności. Chroni mnie on przed umartwianiem się, bowiem dzięki niej przestaje o tym myśleć.
Ktoś z moich znajomych powiedział, że obojętność jest zwyczajem nieodpowiedzialnych ludzi. Ja nie zgadzam się z tym stwierdzeniem i wierzę, że jest to wybór rozsądnych ludzi. Nie chcę tracić mojego cennego czasu, aby się zamartwiać nad niepotrzebnymi sprawami – sprawami, na które nie jestem w stanie mieć wpływu. Jeśli jestam pewien, że problem nie zależy ode mnie, staram się o nim zapomnieć.

 

4. Na pewno chciałbyś żyć dłużej

Jeśli się nie mylę, ci którzy martwią się za dużo umierają szybciej. Dlatego postanowiłam zachowywać spokój i uśmiechać się najczęściej, jak tylko się da. Dziś wielu naukowców twierdzi, że dzięki śmiechowi ludzie żyją dłużej. Ponurzy i nerwowi ludzie są bardziej podatni na różne schorzenia psychiczne i fizyczne. Trzymając swoje uczucia wewnątrz siebie sprawiają, że ich świat rysuje się ciemnymi barwami.

 

5. Nie kłóć się z toksycznymi ludźmi

Jedną z najniebezpieczniejszych i najbardziej bezsensownych spraw na świecie są kłótnie z toksycznymi ludźmi. Nie mam zamiarów im niczego udowadniać, bo to zajmuje zbyt dużo czasu i energii. Często się zdarza, że toksyczni ludzie próbują po prostu sprowokować. Trzeba nauczyć się radzić z takimi osobami i pozostać spokojnym i opanowanym.
Jeśli muszę coś załatwić z takimi ludźmi, staram się wykonać moje obowiązki z obojętnością. Ta strategii pomaga mi pozostać spokojną i uniknąć konfliktowych sytuacji. Na początku ignorowanie toksycznych osób jest dość trudne, ale z czasem przychodzi dużo łatwiej. Ponadto, nauczyłam się dystansować i unikać kłamców.

 

6. Alkohol to nie jest najlepszy wybór

Kieliszek wina może pomóc odprężyć się po ciężkim dniu w pracy, ale według mnie najlepsze na stres są ćwiczenia fizyczne. Mi osobiście pomagają one wyciszyć się i zapomnieć o problemach.
Niestety wiele osób ma tendencję do “topienia” swoich nerwów i stresów w alkoholu lub innych używkach. Alkohol jest jedynie tymczasową ucieczką od problemów. Następnego dnia po spożyciu alkoholu człowiek jest jeszcze bardzie przybity i przygnębiony.

 

Ci, którzy koncentrują się tylko na negatywnych uczuciach najprawdopodobniej nigdy nie zaznają spokoju. Spokój jest potężną bronią. Może uleczyć serca i uchronić nas od wszelkich zmartwień, ludzi i ich problemów. Dlatego warto popracować trochę nad sobą i pokonać pesymizm oraz nauczyć się jak zachować spokój w każdej sytuacji.