Jeansowa kurtka to bez wątpienia ponadczasowy trend, ale jak ją nosić, aby wyglądać atrakcyjnie i stylowo?

Jeansową kurtkę możesz łączyć z wieloma ubraniami, wykorzystywać z innymi materiałami i bawić się swoim,,lookiem”.
Przede wszystkim warto pamiętać, że jeans nie nadaje się do stylizacji eleganckich. Kurtki jeansowe ubieramy jeśli chcemy nadać naszej stylizacji charakter,,casualowy”, czyli nieformalny, codzienny i swobodny. Niektórzy zakładają ten element garderoby, aby nadać swojemu wyglądowi charakter,,vintage”. Specjalnie zakładają kurtki, które są nieco za duże (oversize) i ubierają do niej inne ubrania w stylu retro. Bardzo chętnie ubierają je również kobiety, które są zwolenniczkami trendu „new-vintage”

 

jeansowa kurtka stylizacje

 

Jaki wybrać fason? Do bioder, krótka, długa, oversize, a może jeszcze inna?

Wszystko zależy od twojej figury i upodobań. W tym sezonie modne są kurtki długie do bioder, poprzecierane i z dziurami, ale jeśli czujesz się w jakimś fasonie wyjątkowo dobrze, to możesz ją nosić bez skrepowania, ponieważ na kurtkę jeansową nie ma reguły. Niestety trzeba pamiętać o tym, że kurtki w stylu,,oversize” mogą pogrubiać niektóre osoby, dlatego są one rekomendowane dla wysokich i szczupłych dziewczyn. Krótkie kurtki z kolei idealnie podkreślają talię.

stylizacja z jeansową kurtką

 

Szczególnie popularne są kurtki z haftami. Haft dodaje ubraniom oryginalności oraz charakteru. Hafty zazwyczaj występują na rękawach oraz z tyłu kurtki. Bardzo popularnymi wzorami są wzory kwiatów, a przede wszystkim róż, jak i również wzory azteckie. Swój własny unikalny wzór można ręcznie wyhaftować na swojej kurtce. W internecie jest też wiele aukcji, na których wystawiane są kolorowe naszywki na ubrania.

z czym łączyć jeansową kurtkę

 

Najważniejsze jest jednak to z czym nosimy jeansową kurtkę. Możliwości jest naprawdę wiele, Do jeansowej kurtki możemy ubrać zarówno zwykły podkoszulek z rurkami, ale również pastelową spódniczkę, bądź sukienkę. Razem z jeansem świetnie wygląda skóra, dlatego nie bójmy się dobierać do niej skórzanych elementów garderoby.

stylizacje z jeansową kurtką

 

Czy jeans do jeansu pasuje? Oczywiście, że tak. Wiele osób myśli, że skoro ubiera jeansową katanę, to nie może już ubrać jeansowych spodni. Łączenie ubrań jeansowych jest bardzo modne, ale trzeba robić to umiejętnie. Do katany idealne pasują jeansowe spodnie rozszerzane w dole, czyli dzwony. Hity lat 90 wracają do terndów, dlatego warto jest wzorować się na starych zdjęciach i filmach. Jeansowa kurtka sprawdzi się również świetnie w połączeniu z frędzlami. Idealnym dodatkiem do takiej kurtki jest torebka z frędzlami w tylu,,boho”.

z czym nosić jeansową kurtkę

z czym nosić jeansową kurtkę

 

Stylizacje z kurtką jeansową w roli głównej wyglądają rewelacyjnie, dlatego próbujmy ją łączyć z rożnymi ubraniami, kolorami i dodatkami.