Gdy nadchodzi okres przygotowań do tego pięknego dnia, jakim jest dzień ślubu, chyba każda para zaczyna zadawać sobie pytanie, od czego zacząć organizacje całego wydarzenia. Najrozsądniej byłoby na początku zastanowić się nad liczbą zaproszonych gości, bo to od niej zależeć będzie, jak dużą salę wynajmiemy. Pamiętajmy, że sale wynająć trzeba najczęściej z bardzo dużym wyprzedzeniem. Wybranie odpowiedniego pomieszczenia, w którym odbędzie się wesele jest bardzo ważne. Dobrze byłoby więc zrobić plan sali i sprawdzić, czy wszyscy goście się pomieszczą, czy jest wystarczająco miejsca dla zespołu oraz miejsca dla gości którzy będą chcieli potańczyć. Na udanym weselu nie może zabraknąć żywej, energicznej kapeli. Aby goście dobrze się bawili, można także zamówić wodzireja, który na pewno zaproponuje różne zabawy. Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka jest ślub, dlatego dobrze pamiętać o każdym szczególe i nie spieszyć się z wyborem.

Kiedy mamy już wybraną i zarezerwowaną salę, pora uzgodnić rodzaje dań. Trzeba pamiętać, aby jedzenie było raczej delikatne. Nie ma sensu eksperymentować na przykład z kuchnią orientalną, która może gościom po prostu nie smakować.

Jednym z najważniejszych elementów wesela jest dekoracja całej sali i to właśnie o tym chciałam dzisiaj napisać. Najprostszym sposobem jest oczywiście wynajęcie projektanta, który sam zajmie się wszystkimi elementami dekoracji, ale powiedzmy sobie szczerze, że taka usługa wiąże się z kosztami i to najczęściej niemałymi. Jeżeli weselny budżet nie przewiduje gaży dla projektanta, to oczywiście można samemu podjąć to wyzwanie. Ważne aby stoły były estetycznie udekorowane bez przepychu i kiczu. Kolory powinny być w miarę stonowane i pasować do siebie.

Ostatnio bardzo popularnym kolorem wykorzystywanym do dekoracji weselnych jest tiffany blue. Jest to po prostu odcień niebieskiego, a jego nazwa pochodzi od nazwy bardzo znanej firmy jubilerskiej Tiffany & Co, której firmowym kolorem został właśnie ten odcień. Ponieważ biżuteria tej firmy jest bardzo droga, kolor ten kojarzy się z luksusem. Moim zdaniem tiffany blue przepięknie komponuje się z bielą i odrobiną różu. A co wy myślicie o tym kolorze? Spójrzcie poniżej, jakie inspiracje ślubne w tym kolorze wyszukałam dla was :-)

tiffany blue kolor

 

Inspiracje weselne w kolorze tiffany blue

babeczki tffany blue

ciasteczka na patyku tiffany blue

Wyobraźcie sobie, że widziałam niedawno w Lidlu urządzenie do pieczenia takich ciasteczek na patyku i pomyślałam sobie: “Co to za głupota, po co to komu?”, a teraz jak widzę, jak pięknie można dekorować takie ciasteczka, to oczywiście żałuję, że nie kupiłam :-( Nie dość, że super wyglądają, to jeszcze dzieciaki miałyby frajdę przy dekorowaniu.

inspiracje weselne tiffany blueŹródło: www.christinejohnsonphotography.com

papierowe słomki do picia

ślub na plaży

ślub tiffany blue

ślub w stylu tiffany blue

sukienki tiffany blueŹródło: www.storybridal.storenvy.com

niebieski szampan tiffany blueŹródło: www.premierchampagne.com

tiffany blue

tiffany blue niebieskie drinki

tiffany blue kolor wesele

tiffany blue tort

tiffany blue wesele

tort tiffany blue

wesele tiffany blue

wesele w kolorze tiffany blueŹródło: www.elariophotography.com