Uwielbiam zakładać moim chłopcom takie same ubrania! Co prawda nie ubieram ich od stóp do głów w identyczny zestaw, ale bardzo lubię, kiedy kilka części garderoby jest identycznych. Do dzisiejszych zdjęć założyłam im takie same kurtki, spodnie i czapki. Już jakiś czas temu pokazywałam wam stylizacje z zielonymi kurtkami bomberkami, jednak tamte były bardzo cienkie i chłopaki będą je nosić dopiero późniejszą wiosną. Na teraz potrzebowaliśmy cieplejszych przechodnich kurtek. Idealne, dobre jakościowo i niedrogie (64,99zł!) znalazłam w sklepie Bonprix.pl. W najbliższym czasie planujemy kupić kilka naszywek i naszyć je lub naprasować na kurtki, dzięki czemu będą jeszcze fajniejsze. Bartek i Dawid sami wybiorą sobie naszywki, dzięki czemu kurteczki będą spersonalizowane pod ich gust :-P Chłopaki bardzo lubią sami wybierać sobie ubrania, dlatego zazwyczaj im na to pozwalam, a jeżeli zobaczę coś, co wpadnie mi w oko, to pytam, czy im również się podoba i czy będą to nosić. Bluza z kaczuszkami, którą Dawid sam sobie wybrał, jest jedną z jego ulubionych, więc chce ją ubierać od razu, gdy tylko wyschnie po praniu, natomiast w przeszłości bywało tak, że ubrania, które sama mu kupiłam, nosił niezbyt chętnie.

Czy ubierać rodzeństwo tam samo? Myślę, że wszystko zależy od samych dzieci. Kilka razy spotkałam się z opinią, że rodzeństwa nie powinno się ubierać tak samo, ponieważ mogą przed to zatracić własną indywidualność. Nie zauważyłam nic takiego u moich synów… Każdy z nich ma inny charakter i jak to między chłopakami – czasem dochodzi między nimi do sprzeczek, ale widzę, że wiąże ich bardzo mocna więź, która objawia się między innymi tym, że bardzo lubią dostawiać identyczne ubrania. Szczególnie młodszy syn bardzo cieszy się z każdej takiej samej rzeczy i kiedy jesteśmy na zakupach, od razu dopytuje, czy Bartkowi kupię takie same ubranie :-) Ponieważ jest nimi 3.5 roku różnicy, często nie mam możliwości kupić im takich samych ubrań. Bonprix jest jednym z tych sklepów, w którym często można trafić na identyczne ubrania w bardzo różnych rozmiarach.

Czy warto pozwalać dzieciom wybierać sobie ubrania? Moim zdaniem jak najbardziej! Podejmowanie takich wyborów (choć z pozoru bardzo błahych) uczy dzieci samodzielności, dodaje pewności siebie, a w przyszłości może ułatwić podejmowanie innych, dużo poważniejszych decyzji.

Jestem bardzo ciekawa, czy wy zakładacie rodzeństwu takie same ubrania i czy pozwalacie im decydować, w co się ubiorą. Dajcie koniecznie znać w komentarzach! Dziś już zostawiam was ze zdjęciami. Co prawda ich jakość pozostawia wiele do życzenia, ale moi chłopcy to dwa żywioły i nie sposób zmusić ich do tego, żeby przez dłuższy czas stali w miejscu grzecznie pozując :-)

 

Wiosenna stylizacja dla rodzeństwa

z takimi samymi ubraniami

takei same ubrania dla braci

takie same ubrania dla dzieci

wiosenna stylizacja dla dzieci

wiosenna stylizacja dla rodzeństwa

wiosenne kurtki dla chłopca

zielone kurtki bomberki dla chłopców

Zielone kurtki bomberki – bonprix.pl

Czapki – Kik

Spodnie w ceglastym kolorze –  Smyk

Szara bluza Bartka – H&M

Szara bluza z wozem strażacki – Carry

Buty Bartka – Nike

Buty Dawida – CCC