Nauka języka obcego nie musi być trudna. Istnieje wiele możliwości, aby pogłębić swoją wiedzę i uczyć się szybciej. Najważniejszą i niezbędną rzeczą potrzebną do nauki nowego języka jest dobra postawa. Nawet jeżeli nauka obcego języka sprawia ci wiele trudności, nie poddawaj się. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które być może ci pomogą.

 

Jak szybciej nauczyć się języka obcego

1. Bądź zaangażowany

Angażowanie się to najważniejszy aspekt uczenia się języka. Stwórz algorytm na codzienną naukę. Próbuj szukać witryn internetowych, które będą wysyłać nowe słowo na twoją pocztę każdego dnia. Jest to świetna droga do rozbudowania swojego słownictwa. Co więcej, przyzwyczaj się do powtarzania tego, co już wiesz. Dobrze jest to robić codziennie rano.

 

2. Rób notatki.

Małe samoprzylepne karteczki są świetne do nauki obcego języka. Przejdź się po domu i zostawiaj notatki z nazwami rzeczy, które widzisz co dzień. Karteczki samoprzylepne na oknach, szafkach, lustrach i wszystkim innym, co widujesz. Dobrym pomysłem jest też zrobienie listy zdań, których chcesz się nauczyć i umieszczenie ich obok łazienkowego lustra, gdzie spędzasz dość dużo czasu. Samo mycie zębów zajmuje ci dziennie minimum 6 minut. Dlaczego nie wykorzystać tego czasu na naukę nowych słówek?

 

3. Pozwól się wciągnąć

Znajdź przyjaciela który mówi językiem, którego się uczysz. Spróbuj przez internet – przez Facebook’a lub jeden z portali o których pisałam jakiś czas temu tutaj —> KLIK.
Najlepszą drogą do nauki języka jest bycie bardzo zaangażowanym, więc znalezienie kogoś, kto mówi tym językiem da ci więcej niż ktoś, kto uczy się jej tylko z książki. Jeśli widzisz obcokrajowców, nie bój się z nimi rozmawiać i użyć w praktyce tego, czego się już nauczyłeś.

 

4. Obserwuj, słuchaj i ucz się

Filmy i programy telewizyjne są świetną drogą do nauki języka obcego. Znajdź popularny program w języku, którego się uczysz i oglądaj go jak najczęściej. Oglądanie takich programów i filmów gwałtownie przyśpiesza naukę. Będziesz słyszał słowa, które już znasz, co da ci sporą satysfakcję i zmotywuje cię do dalszej pracy. Włącz napisy, jeśli postacie mówią za szybko. Oglądanie filmów to znakomita droga do poznania nie tylko języka obcego, ale również jego kultury.

 

5. Używaj tłumacza i korzystaj z tradycyjnego słownika

Dzięki korzystania ze słowników i tłumacza możesz poprawić rozumienie wyrazów oraz całych zwrotów i powiększyć zasób swojego słownictwa. Próbuj tłumaczyć zdania których chcesz się nauczyć i rób z tego notatki. Próbuj tłumaczyć w odwrotnej kolejności i wybierać te, które już znasz żeby sprawdzić czy się nie pomyliłeś. Jest to świetna metoda, dzięki której można nauczyć się języka obcego bez pomocy żadnego nauczyciela.

 

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą ci w przyśpieszeniu nauki. Ucz się codziennie i próbuj umieszczać notatki w całym domu, żeby pomóc sobie w nauce nazw różnych rzeczy. Znajdź przyjaciół posługujących się tym językiem, aby móc z nimi praktykować swoje umiejętności. Pamiętaj, aby być zaangażowanym oglądając telewizję i filmy w języku, którego się uczysz. Użyj tłumacza do nauki zwrotów i zdań, które chcesz poznać i do sprawdzenia swojej poprawności i zrozumienia tego, czego już się nauczyłeś. Używaj tych porad, a na pewno będziesz w stanie szybciej nauczyć się języka obcego.