Jest coś nieopisanie przyjemnego w rozwijaniu swoich zainteresowań, poszerzaniu horyzontów i inwestowaniu w siebie. Nasz świat obiera wówczas jakby nowy kierunek – zmierza tam, gdzie nie ma ograniczeń, tam gdzie można wciąż piąć się w górę. Kiedy przestajesz robić rzeczy, które cię nie interesują i naprawdę zaczynasz postępować tak, jak dyktuje ci serce, zyskujesz naprawdę wiele. Oto kilka przykładów korzyści, jakie można zaobserwować, gdy robimy to, co kochamy.

 

Rób to co kochasz, a zauważysz te 5 wspaniałych rzeczy

 

1. Stajesz się szczęśliwszy

Kiedy ostatni raz twoje poczucie satysfakcji trwało dłużej niż kilka godzin? Jeśli nie korzystasz i nie cieszysz się z każdej minuty życia, są szanse, że kiedyś będziesz żałować, wypominając sobie, co „mogłem, powinienem, chciałem kiedyś zrobić ”. Zastanawiasz się czasem, co możesz robić i jak wspaniale byłoby to zrealizować? Dlaczego więc nie robić tego, co kochasz? Słuchanie tego, co podpowiada nam serce sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. A szczęście poprawia jakość życia.

 

2. Myślisz kreatywniej

Wsłuchiwanie się w to, co dyktuje nam serce i realizacja swoich pragnień ma niezwykłą zaletę – odkrywasz w sobie dużo większe pokłady wyobraźni. Zamiast zamykać się w swoich ograniczeniach opartych na strachu lub niewiedzy, nagle znajdujesz się w królestwie własnych nieograniczonych możliwości.

Pomyśl o tym w ten sposób: zainspirowani szefowie kuchni przygotowują najlepsze potrawy. Zakochani pisarze tworzą najchętniej czytane treści. Lekarze filantropi uzdrawiają najwięcej ludzi. Powodem jest to, że lubią to, co robią i chcą zobaczyć, jak daleko mogą się posunąć, ile dobrego mogą zrobić.

 

3. Patrzysz na świat pozytywniej

Zastanów się, czy jesteś jedną z osób budzących się rano z depresyjną myślą: „eh, kolejny nudny dzień bez perspektyw”. Brak wiadomości to w tym przypadku dobra wiadomość. Pogrążyłeś się w rutynie, której nigdy nie chciałeś, a zatem twój poziom energii każdego dnia maleje.

Kiedy lubisz to, co robisz, każdy dzień wprowadza do twojego życia nieco radości. Czujesz, że mniej myślisz o obowiązkach, a więcej o tym, co można stworzyć, jakie zadania można wykonać i ile radości ci to przyniesie.

Jednocześnie twoje życie przestaje się obracać wokół dochodów pieniężnych, a bardziej wokół rozwoju osobistego. Poszukujesz przeżyć, które dadzą ci satysfakcję, a nie zyski materialne. Jeśli robisz to, co kochasz to radość znaczy dla ciebie o wiele więcej niż pieniądze.

 

4. Przyciągasz ludzi o podobnych zainteresowaniach

Śmiech jest zaraźliwy. Radośnie nastawione dusze magnetyzują. Ktoś, kto dużo się śmieje, jest życzliwy i cieszy się tym, co robi, przyciąga ludzi jak magnes. A ci, których przyciąga twoja energia, są nie mniej magiczni. Ścieżki ludzi, którzy nadają na tych samych falach, co ty, z pewnością skrzyżują się z twoją, jednocześnie wnosząc do twojego życia wiele radości.

Kiedy zaakceptujesz siebie, swoje pasje i otworzysz swoje serce, ludzie to zauważą. Wkrótce z pewnością znajdziesz się w otoczeniu najlepszych przyjaciół, jakimi wszechświat mógł cię kiedykolwiek obdarować.

 

5. Uczysz się czym jest miłość

Robiąc to, co kochasz, budujesz więź z najważniejszą istotą na tym świecie – z samym sobą. Patrzysz na swoje prawdziwe wnętrze. Początkowo znalezienie połączenia może być trudne, ale kiedy ci się uda, zobaczysz, że to naprawdę cudowne uczucie.

Rób to, co sprawia ci przyjemność, a staniesz się osobą, którą naprawdę polubisz. Co więcej, w twoim życiu pojawią się inni, którzy pokochają cię za to, że jesteś sobą. Każdy dzień będzie jak prezent, dzięki któremu możesz rozwijać swoje zainteresowania i triumfować na swój własny sposób.