Jeżeli obserwujecie mnie na Snapchacie i Instagramie, to na pewno wiecie, że jestem ogromną miłośniczką kotów. O swoje koty – Antka i Balbinę staram się dbać najlepiej jak tylko mogę. Ponieważ koty to bardzo samodzielne zwierzęta, opiekowanie się nimi ogranicza się praktycznie tylko do karmienia ich, sprzątania kuwety i regularnych wizyt u weterynarza. To, czym karmimy nasze koty ma wpływ na ich zdrowie, samopoczucie, wygląd ich sierści, stan uzębienia i oczywiście wagę. Każdy kot jest inny. Ma inną historię, charakter, przyzwyczajenia, ale również potrzeby żywieniowe.

 

Jedzenie dopasowane do potrzeb moich kotów

Antek to włóczęga, który do domu przychodzi jedynie po to, aby się najeść i wyspać. Spędza na dworze większość czasu i nie straszny mu deszcz czy mróz. Jego futerko często jest brudne, bo zajęty swoim eskapadami, najzwyczajniej w świecie nie ma czas się umyć. Wchodzi na drzewa, próbuje polować na ptaki i regularnie gubi wszystkie obróżki, oprócz tej w kolorze… różowym. Mimo, że ma charakter kota śmietnikowego, to nie zje byle czego. Kilka miesięcy temu obraził się na mnie śmiertelnie, kiedy próbowałam go poczęstować najtańszą karmą z supermarketu.

rudy kot

Balbinę przygarnęliśmy ze schroniska. Nie wiemy, ile dokładnie ma lat, skąd się wzięła, ani w jaki sposób straciła paluszki przy łapce. Ma ona zupełnie inny charakter niż Antek. Jest spokojna, śpi ponad 20 godzin na dobę, a przez pozostałe je i myję futerko. Nie lubi, kiedy się jej przeszkadza. Co noc śpi w moim łóżku i chodzi za mną krok w krok, ale nie przepada za pieszczotami. Nigdy nie wychodzi na dwór. Kiedy otworzymy przy niej drzwi, ucieka, tak jakby bała się, ż trafi z powrotem na ulicę. Balbina uwielbia jeść i je praktycznie wszystko. Ostatnio ukradła mi z talerza kotleta sojowego… Ze względu na swój tryb życia ma skłonności do tycia, więc jedzenie, które dostaje musi być niskokaloryczne.

szaro biały kot

Moje oba koty są wysterylizowane, więc wybrałam dla nich karmę Purina One Sterilcat. To bardzo ważne, aby jedzenie, którym karmisz swojego kota było dostosowane są jego potrzeb żywieniowych. Purina to marka, która nigdy nie spoczywa na laurach. Z roku na rok ich produkty są ulepszane przez dietetyków oraz lekarzy weterynarii. Wybierając je, masz pewność, że dajesz swojemu kotu wszystko, co najlepsze.

Karma Purna One Sterilcat chroni układ moczowy moich kotów. Dzięki zawartości cykorii korzystnie wpływa na ich układ pokarmowy. Kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 poprawiają wygląd ich futerka. Jest to szczególnie ważne w przypadku Antka, który nie ma czasu dbać o swoją sierść i często wraca ze swoich wojaży brudny i poczochrany. Dużo zawartość przeciwutleniaczy chroni oczy, a drożdże i probiotyki wzmacniają odporność moich pupili.

jedzenie dla kotów purina one

karma dla kotów purina one

karma purina one

 

Dołącz do trzytygodniowego wyzwania Purina!

Od tygodnia Antek i Balbina biorą udział w wyzwaniu PurinaOne. Jest to program dietetyczny, który ma na celu poprawę zdrowia kota. Moje koty od tygodnia jedzą wyłącznie karmę Purina, a ja już widzę, że mają więcej energii i ładniejsze futerko, dlatego również was chciałabym zachęcić do udziału w tej akcji.

 

Podejmij wyzwane Purina!

1. Zarejestruj się na stronie https://www.kociarze.pl/trzy-tygodniowe-wyzwanie. Podaj swoje dane oraz informacje o kocie, dodaj jego zdjęcie.

2. Od marki Purina otrzymasz szczegółowe instrukcje na temat tego, w jaki sposób wprowadzać do diety swojego kota nową karmę oraz różnego rodzaju porady, które pozwolą ci lepiej poznać potrzeby twojego kota.

3. Po okresie adaptacyjnym rozpocznie się 3-tygodniowe wyzwanie, podczas którego twój kot będzie jadł wyłącznie karmę Purina One. W tym czasie na koncie na stronie www.kociarze.pl dziel się swoimi spostrzeżeniami i obserwacjami oraz zdjęciami lub linkami do filmików z kotem.

 

Wygrywaj nagrody!

Co tydzień do wygrania są zapasy karmy Purina, bony o wartości 100, 200 i 500zł, które można przeznaczyć na zakupy w partnerskim sklepie internetowym oraz gadżety Purina One: kanapa dla kota, miska i torebka na karmę.

Po zakończeniu trzytygodniowego wyzwania organizator wybierze 12 laureatów, którzy otrzymają roczny zapas karmy Purina One, profesjonalną sesję fotograficzną dla siebie i kota oraz kalendarz ze zdjęciami 12 zwycięskich kotów.

 

 

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Po dołączeniu do wyzwania Purina możesz spodziewać się, że:

W pierwszym tygodniu wzrośnie poziom energii i witalności twojego kota.

W drugim tygodniu układ pokarmowy twojego kota będzie lepiej funkcjonował. Kupki kota będą mniejsze i bardziej zwarte.

W trzecim tygodniu zauważysz, że skóra twojego kota jest zdrowsza i bardziej lśniąca, oczy są bystrzejsze.

Po zakończeniu wyzwania układ immunologiczny będzie wzmocniony, a twój kot silniejszy i zdrowszy.

 

Koniecznie dajcie mi znać, czy zdecydowaliście się wziąć udział w wyzwaniu Purina One! Będę zaglądać na stronę wyzwania, żeby sprawdzić, jak się mają wasze koty, a tym jak wyglądają moi ulubieńcy po trzech tygodniach jedzenia Puriny, pochwalę się niedługo na Instagramie!

purina one sterilcat