Późna wiosna to czas, gdy wiele kobiet w panice zaczyna poszukiwania skutecznej diety, która błyskawicznie odchudzi je o kilka kilogramów. Każda z nas chciałaby dobrze wyglądać na plaży, więc nie ma w tym nic dziwnego. Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na zrzucenie niechcianych kilogramów. Najpopularniejsze z nich to regularne ćwiczenia i diety – to jednak nie jedyne drogi do osiągnięcia tego celu. Chęć obniżenia wagi nie powinna zmuszać nas do głodzenia się i spędzania całego dnia na siłowni. Często wystarczą zaledwie drobne zmiany w codziennych nawykach, aby szybko dojść do formy. W dzisiejszym wpisie podzielę się z wami ośmioma najprostszymi na świecie radami, jak schudnąć!

 

Proste rady jak schudnąć

 

1. Porzuć diety

Dieta może pomóc zrzucić zbędne kilogramy, jednak nadmierne restrykcje powodują, że coraz bardziej pragniemy zwykłego jedzenia. Porzuć diety – zamiast tego po prostu zacznij jeść zdrowiej. Uwierz mi, że naprawdę da się schudnąć bez rygorystycznej diety. Naucz się wybierać zdrowsze posiłki i postaraj się jeść częściej, za to w mniejszych porcjach. Zdrowy styl życia jest jedną z najskuteczniejszych metod utraty wagi, poprawy witalności i ogólnego stanu zdrowia.

 

2. Jedz więcej warzyw

Jeśli chodzi o utratę wagi, zwykle skupiamy się na tym, czego nie powinniśmy jeść. Ja jednak sugeruję zwrócenie uwagi na wartościowe produkty, które możemy włączyć do diety – takie, jak warzywa. Dodaj więcej warzyw do omletu, smoothie, używaj świeżych warzyw jako przekąski, a na kolację wybierz warzywa z patelni. Jedzenie większej ilości warzyw jest jedną z najczęściej pomijanych, a skutecznych dróg do zrzucenia kilogramów. Warzywa są bogate w białko, błonnik, składniki odżywcze i witaminy które pozwalają stracić wagę i poczuć się lepiej.

 

3. Skończ z przetworzonym jedzeniem

Unikaj beztłuszczowych i niskotłuszczowych produktów przetwarzanych z wykorzystaniem mnóstwa chemikaliów i szkodliwych sztucznych słodzików. Zamiast nich jedz więcej posiłków domowych, zwłaszcza owoców i warzyw. Przetworzone produkty są szkodliwe nie tylko dla twojego obwodu w pasie, ale również ogólnego stanu zdrowia.

 

4. Unikaj cukru

Jeśli chcesz stracić wagę upewnij się, że nie spożywasz zbyt wiele cukru. Plaska łyżeczka cukru zawiera 20 kalorii. Postaraj się ograniczyć lub zupełnie wyeliminować cukier ze swojej diety. Zastąp go mniej kalorycznym zamiennikiem, na przykład stewią. Nawet jeśli nie chcesz stracić wagi, postaraj się mimo wszystko skończyć z cukrem, bo jest on po prostu niezdrowy.

 

5. Odstaw alkohol

Napoje alkoholowe które spożywasz, na przykład do kolacji mogą być bardzo kaloryczne. Niestety, kalorie z alkoholu często są pomijane i mogą stać się przyczyną, dla której nie stracisz wagi. Zdecydowanie ogranicz alkohol, a rezultaty będą fantastyczne!

 

6. Wysypiaj się każdej nocy

Jeśli nie jesteś wyspany, będzie ci ciężej schudnąć. Wysypianie się każdej nocy pomaga zachować odpowiedni poziom kortyzolu w organizmie. Jeśli poziom kortyzolu jest zbyt wysoki, ciało upomina się o więcej tłustych, słonych i słodkich potraw, co znacznie utrudnia zrzucenie wagi. Nieważne, jak jesteś zajęty – staraj się spać po 7-8 godzin każdej nocy, aby zapewnić równowagę hormonów wpływających na apetyt i uczucie głodu, takich jak grelina i leptyna. Hormony te mówią ci kiedy powinieneś jeść i kiedy naprawdę jesteś głodny. Jeśli pozbawiasz się odpowiedniej ilości snu, ich funkcjonowanie jest zaburzone i czujesz głód nawet wtedy, gdy jesteś najedzony.

 

7. Wyłącz telewizor

Przestań tracić czas na oglądanie telewizji. Jest wiele wspaniałych rzeczy, które możesz robić zamiast wpatrywania się w szklany ekran i mnóstwo z nich może pomóc ci stracić wagę. Wyjdź na dwór i pobaw się z dziećmi albo z psem, ciesz się dobrą pogodą biegając lub jeżdżąc na rowerze. Ruszaj się więcej każdego dnia, aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. To kolejna często pomijana, a bardzo przyjemna droga do schudnięcia.

 

8. Chodź więcej

Jak już wspomniałam wyżej, aby stracić wagę trzeba się więcej ruszać. Najzwyklejsze w świecie spacerowanie jest fantastyczną drogą, aby to osiągnąć. Chodzenie poprawia zdrowie fizyczne i mentalne oraz pozwala schudnąć. Już dziś zacznij chodzić, aby schudnąć, a przy okazji zaoszczędzić na benzynie i dodatkowo poprawić nastrój i dodać sobie energii.
Przestrzegaj tych zasad, a bez wątpienia osiągniesz sylwetkę swoich marzeń. Pamiętaj – aby schudnąć wcale nie trzeba się głodzić. Małe zmiany mogą przynieść duże skutki. Jedyne co trzeba zrobić, to odrobinę zmienić sposób odżywania i tryb życia oraz kategorycznie trzymać się swoich postanowień. Jeżeli zależy ci na tym, żeby schudnąć zacznij już dziś. Dobre pomysły trzeba realizować od razu, więc nigdy nie odkładaj ich na później!

 

9. Skorzystaj z cateringu dietetycznego

Jeżeli nie masz czasu na przygotowywanie małokalorycznych potraw lub po prostu nie lubisz gotować, skorzystaj z gotowego cateringu dietetycznego. Obecnie na rynku jest naprawdę sporo firm, które dostarczają pyszne, zdrowe, dietetyczne jedzenie prosto pod drzwi klienta, a jedną z nich jest apeteat.pl

 

Czy znasz jakieś inne proste rady, jak schudnąć? Jeżeli tak, to podziel się nimi proszę w komentarzu!