Czy Instagram może pomóc ci jeść zdrowiej i pozostać w zgodzie z twoimi celami? Tak! Zorientowani na zdrowy tryb życia użytkownicy Instagrama często dzielą się zdjęciami, by podać nam szybkie i proste przepisy na pełnowartościowe i zdrowe obiady, pomysły przygotowania posiłków, lekkie, ale sycące przekąski. Regularne przeglądanie tych zdjęć może zainspirować cię do zdrowszego odżywiania i pomóc osiągać cele związane ze zdrowiem i utratą wagi poprzez naukę, odpowiedzialność, wsparcie społeczności i długoterminowe śledzenie celów.

Dzisiaj opowiem wam trochę więcej o tym, dlaczego moim zdaniem warto obserwować takie profile. Chciałabym też polecić wam profile pięciu wspaniałych kobiet, których profile inspirują mnie do zdrowszego żywienia siebie i mojej rodziny.

 

4 powody, by obserwować profile na Instagramie ze zdrowym jedzeniem

 

1. Inspirująca nauka

Zdjęcia jedzenia są najbardziej atrakcyjne, gdy nasz mózg łatwo wyobraża sobie sam akt jedzenia. Dlatego często są przedstawiane z perspektywy pierwszej osoby. Jest to najbardziej atrakcyjna wizualnie prezentacja. Nasze mózgi są skonstruowane w taki sposób, aby przyciągały uwagę do niektórych zdjęć. Obrazy pełne światła, tekstury, mające jeden dominujący kolor i zawierające przestrzeń w tle, mają tendencję do przyciągania naszej uwagi bardziej niż inne.
Wiele obrazów żywności na Instagramie znajduje się w jasnym oświetleniu, głównie w jednym kolorze, a jedzenie zajmuje w nich większą część kadru. Podczas przeglądania przepisów i pomysłów przygotowania posiłku z jasnymi, kolorowymi obrazami, możesz szkolić mózg, aby łatwiej przestawił się na zdrowe odżywianie.

https://www.instagram.com/p/B0koE6UoUeD/

 

 

2. Odpowiedzialność

Instagram jest najlepszą platformą do udostępniania tych inspirujących zdjęć innym użytkownikom. Społeczne i emocjonalne wsparcie innych pomoże ci dotrzymać własnych celów. Wielu użytkowników często dąży do udzielania wsparcia innym, odpowiadając na pytania, dzieląc się swoimi celam w komentarzach i opowiadając o tym, jak radzą sobie z przeszkodami. Dla niektórych poczucie odpowiedzialności wobec innych użytkowników jest czynnikiem, który sprawia, że są oni wobec samych siebie bardziej uczciwi co do jedzenia.

https://www.instagram.com/p/B23UcrroMSB/

 

 

 

3. Śledzenie celów

Zastanów się nad tym, czy samemu nie zacząć udostępniać zdjęć swoich posiłków. Udostępnianie zdjęć zdrowej żywności na Instagramie pozwala użytkownikom śledzić to, co jesz i jak często jesz zdrowo. Śledzenie celów poprzez obrazy umożliwia użytkownikowi sprawdzenie ich postępów w czasie. Będzie to dla ciebie swego rodzaju pamiętnik.

https://www.instagram.com/p/B0EdUT5Cwv4/

 

4. Wsparcie

Użytkownicy IG, którzy dzielą się zdjęciami zdrowej żywności po osiągnięciu swoich celów, mogą uznać, że pomaganie i zachęcanie innych do robienia tego samego sprawia, że łatwiej im zachować zdrowe nawyki żywieniowe. Dzielenie się zdjęciami zapewnia również poczucie wspólnoty wśród użytkowników zainteresowanych zdrową żywnością, sprawnością fizyczną i zdrowymi nawykami.

 

https://www.instagram.com/p/B2l4bdllBhQ/

 

Jeśli otaczasz się innymi ludźmi, którzy pracują nad podobnymi celami i widzisz, jak dobrze sobie radzą, ty również będziesz zmotywowany, aby to robić. Wklejanie zdjęć jedzenia na Instagrama ma również swoje wady, ale jeśli używasz tego narzędzia mądrze, na pewno nie będą cie one dotyczyć. Instagram jest pełen inspirujących ludzi, którzy naprawdę mają obsesję na punkcie zdrowego odżywiania, więc następnym razem, gdy będziesz potrzebować inspiracji do przygotowania posiłku, odwiedź Instagram.

A jeżeli znasz jakieś fajne profile ze zdrowym jedzeniem, koniecznie zostaw mi link do nich w komentarzu.

 

https://www.instagram.com/p/B2BxvR_IN2h/