Każdy nowy rok to okazja do podejmowania prób zmiany czegoś w naszym życiu na lepsze. Obiecujemy sobie, że zaczniemy dbać o siebie, chodzić na siłownię, zdrowiej się odżywiać, oglądać mniej telewizji, nauczymy się czegoś nowego… Przykładów jest bez liku. Problem w tym, że w większości przypadków nasz zapał okazuje się być słomiany, a postanowienia idą w kąt i zostają odłożone do następnego razu. Co więc zrobić, aby w tym roku było inaczej? Dziś podzielę się z wami moimi sprawdzonymi radami, zdradzę wam, jakie są moje postanowienia na ten rok, a na koniec zaproszę was do udziału w wyjątkowym konkursie NeoNail.

 

 

Moje postanowienia na 2018 rok

W tym roku zamiast tworzyć długą listę postanowień, postawiłam jedynie na cztery kwestie, które są dla mnie najważniejsze. Postanowiłam więcej podróżować, odżywiać się tak zdrowo, jak tylko się da i regularnie trenować oraz zacząć bardziej dbać o siebie.

Podróże to zdecydowanie najprzyjemniejsze z postanowień. Jeszcze w tym tygodniu lecimy całą rodziną na Fuerteventurę – jedną z Wysp Kanaryjskich. Wiecie, jak bardzo nie lubię zimy, więc już naprawdę nie mogę się doczekać. Po powrocie będę polować na tanie bilety i okazję i dam wam znać, jak tylko zarezerwuję coś ciekawego! W tym roku marzy mi się Izrael, chciałabym też odwiedzić ponownie Włochy i polecieć w jakiś bardziej odległy zakątek ziemi – może uda się trafić na tanie biletu na Bali lub do Tajlandii?

W temacie zdrowego odżywiania nie będzie jakiś większych rewolucji, bo już od dawna staram się odżywiać zdrowo, ale w tym roku chciałabym robić sobie raz w miesiącu detoks sokowy. Styczniowy jest już za mną. Przez 5 dni piłam prawie wyłącznie soki (2 razy zjadłam na kolację sałatkę) i jestem wręcz zachwycona efektami! Schudłam 3 kilogramy, mam więcej energii i lepszy humor, a moja skóra jest gładka i nawilżona. W czasie detoksu nie liczyłam kalorii i nie czułam głodu. Chętnie kontynuowałabym tę dietę jeszcze przez kilka dni, ale z powodu wyjazdu nie będę miała takiej możliwości. Jeżeli chcecie, to dajcie znać, a napiszę wam więcej o detoksie w oddzielnym wpisie.

Jeżeli chodzi o moje treningi, to tutaj również zaszły zmiany. Pod koniec zeszłego roku zamówiłam sobie trampolinę fitness. Kosztowała zaledwie 180zł, czyli nie wiele więcej niż miesięczny karnet na zajęcia w klubie fitness. Uważam, że to naprawdę świetna inwestycja. Uwielbiam basen, siłownie i bieganie, ale wszystko szybko mi się nudzi, dlaczego staram się, aby moje treningi były jak najbardziej różnorodne. Taka dywersyfikacja pomaga mi wytrwać w postanowieniu o regularnych treningach. W dokładnym rozplanowaniu całego tygodnia pomaga mi planer, który możecie zobaczyć poniżej. Jest on do ściągnięcia na stronie NeoNail – TUTAJ.

 

Dbanie o siebie oznacza dla mnie (oprócz diety i ćwiczeń) przede wszystkim zadbane włosy i paznokcie. W tym roku zaczęłam powoli eksperymentować z włosami – częściej noszę loki i warkocze. Postanowiłam, że przez cały czas będę nosić hybrydę na paznokciach. Używam, jak już na pewno wiecie produktów NeoNail. Wykonanie paznokci hybrydowych zajmuje niewiele czasu, a efekt jest bardzo trwały – utrzymuje się na paznokciach aż trzy tygodnie. Prowadząc bardzo aktywny tryb życia nietrudno o uszkodzenie paznokci, a hybryda nie dość, że jest bardzo wytrzymała, to również zabezpiecza paznokcie przed szkodliwymi czynnikami i uszkodzeniami mechanicznymi. Obecnie noszę na paznokciach kolor Pure Black wraz z pyłkiem Electric Effect nr 03.

 

Trochę korci mnie, aby pokryć je matowym topem. Sprawdzałam na wzorniku, jak będzie to wyglądać i sama nie wiem, która wersja bardziej  mi się podoba.

 

To niesamowite, że używając zaledwie dwóch produktów każda z nas może stworzyć sobie tak efektowne paznokcie.

Przy okazji sprawdźcie sobie koniecznie nowości NeoNail: pyłki Volcano Effect, płatki Chrome Flakes Effect oraz kolekcję Paris My Love.

 

 

 

Jak dotrzymać  noworocznych postanowień?

1. Zrób listę postanowień i umieść ją w widocznym miejscu – słowo pisane ma większą wagę niż mówione, dlatego swoje cele najlepiej spisać, a listę trzymać w takim miejscu, o które nasz wzrok często zahacza, na przykład na lodówce.

2. Sprecyzuj swoje cele i stwórz realny plan ich urzeczywistnienia, na przykład jeśli chcesz czytać więcej książek, wyszukaj tytuły, które zamierzasz przeczytać i przeznacz na każdy konkretny okres czasu.

3. Pamiętaj, że nie musisz robić wszystkiego od razu – w wielu przypadkach najlepiej zadziała metoda małych kroczków. Ciężko będzie zacząć biegać codziennie, ale można zacząć od częstotliwości raz w tygodniu i sukcesywnie ją zwiększać.

4. Powiedz o swoich postanowieniach bliskiej osobie – może to być ktoś z rodziny, partner, przyjaciółka. Poproś tę osobę, aby ci o nich przypominała i motywowała do ich realizacji.

5. Zapisuj swoje osiągnięcia i porażki – możesz prowadzić kalendarz, w którym zaznaczać będziesz, kiedy udało ci się dotrzymać postanowienia i wykonać przewidziane na ten dzień zadanie, a kiedy niestety było inaczej. Ten sposób pomoże ci także w dobrym planowaniu realizacji celu – jeśli zauważysz, że już kilka razy z rzędu próba zakończyła się fiaskiem, możesz spróbować zmienić swoje podejście i ułożyć nowy plan. Tutaj także przyda ci się tabelka od NeoNail.

6. Nie myśl o swoich zadaniach w kategorii kary, ale nagrody – niech to nie będzie „muszę dziś poćwiczyć” ale „chcę dziś poćwiczyć, żeby mieć lepszą figurę, kondycję, zdrowie..”.

 

 

Konkurs Happy New You with NeoNail

Na dobry początek nowego roku NeoNail przygotowało dla was konkurs noworoczny. Wiem, jak bardzo lubicie konkursy i jestem pewna, że nagrody bardzo przypadną wam do gustu. 3 osoby mają szansę wygrać tydzień metamorfozy z Ewą Chodakowską w Polsce – termin: 08-14.06.2018 roku w hotelu Columna Medica, 3 osoby zestaw biżuterii marki Lilou, a 10 osób zestaw startowy NeoNail Starter Set Premium.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy kupić produkty NeoNail za minimum 50zł i zachować paragon, a następnie odpowiedzieć na stronie: https://happynewyou.neonail.pl/ na pytanie konkursowe: “Jak dotrzymasz swoich postanowień noworocznych?”. Myślę, że macie tu trochę ułatwione zadania, bo możecie wspomóc się trochę jakimś punktem z listy, którą macie powyżej :-) Konkurs trwa od 17 stycznia 2018 do 9 lutego 2018, a laureatki zostaną wybrane przez komisję konkursową. Pamiętajcie tylko, aby zostawić sobie paragon, bo będzie od niezbędny do tego, by móc odebrać nagrodę.