Możliwe, że gdy temperatura za oknem jest coraz niższa, nie masz ochoty ruszać się z domu. Długie zimowe wieczory mają w sobie coś magicznego i romantycznego, istnieje jednak obawa, że przebywając tak długo w domu, możecie poczuć się znudzeni i zmęczeni. Czas przełamać monotonię siedzenia i oglądania niekończących się maratonów na Netflixie. Spróbuj czegoś, co będzie równie przyjemne, ale nieco bardziej romantyczne.

Pomysły na randkę zimą – 6 ciekawych opcji

1. Idźcie na degustację wina

Degustacja wina rozgrzeje was oboje. Znajdź fajne miejsce w pobliżu i wyjdźcie z domu choć na chwilę. Z pewnością nie pożałujecie. Nie ma w pobliżu miejsca, gdzie można skosztować wina? Stwórz własne! Udaj się do lokalnego sklepu z winami, weź kilka butelek (w wielu sklepach są dostępne miniaturowe buteleczki win) oraz trochę smacznych serów i owoców i zorganizuj swoją własną degustację.

2. Wypróbujcie nową restaurację w okolicy

Przyjdzie taki czas, że jeśli nie będziecie wychodzić z domu, to oboje zwariujecie. Poza tym musicie przecież jeść. Warto w takiej sytuacji zrealizować w końcu plany dotyczące odwiedzenia nowej przytulnej włoskiej knajpki niedaleko domu. Wybierając lokal w sąsiedztwie, można uniknąć długiego kontaktu z chłodem na zewnątrz, a korzyści są ogromne – można wypróbować coś nowego, a dodatkowo wspólnie zmienić otoczenie.

3. Zapiszcie się na lekcje gotowania

Jeżeli oboje kochacie tajskie jedzenie, może warto spróbować zapisać się lekcje gotowania? W Internecie możecie znaleźć kulinarne zajęcia w waszej okolicy związane prawie z każdym rodzajem kuchni. Warto więc wybrać taki, o którym oboje chcielibyście dowiedzieć się więcej. Nie macie na to pieniędzy? Wybierzcie przepis, który zawsze chcieliście wypróbować – taki, który stanowi dla was obojga wyzwanie i przygotujcie danie razem. Będziecie się świetnie bawić kupując składniki oraz ogrzewając się przy ciepłej kuchence po powrocie z zimnego dworu.

4. Idźcie na łyżwy

Walcz z zimnem, wychodząc na zewnątrz. Jazda na łyżwach to świetny sposób na trochę ruchu i rozgrzanie mięśni oraz bardzo dobry pomysł na pierwszą randkę.

5. Obejrzyjcie spektakl lub weźcie udział w wydarzeniu sportowym

Lub zobaczcie oba! W dwie różne noce oczywiście. Bilety do teatru albo bilety na mecz ulubionej drużyny koszykarskiej lub hokejowej stanowią naprawdę dobry powód, by wyjść zimą z domu.

6. Wypróbujcie quizy w barach

Czy bar w twojej okolicy organizuje quizy lub wieczorki bingo? Nawet jeżeli są tylko gry barowe, może warto wyrwać się z domu, żeby je wypróbować?

Czasami zimą wystarczy choć na chwilę zmienić otoczenie, aby otrząsnąć się z zimowego znużenia. A co ty i twoja druga połówka robicie, gdy na dworze jest tak zimno? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jeżeli macie jakieś inne pomysły na randkę zimą!