Z czym nosić panterkę?

Panterka to bez wątpienia jeden z najbardziej kiczowatych i… najbardziej uwielbianych przez kobiety wzorów. Panterka dobrze wygląda z czerwienią, bielą, czernią oraz wszystkimi naturalnymi, stonowanymi kolorami takimi jak beż, szarość, brązy, butelkowa zieleń.

Panterki nie należy łączyć z żadnym innym wzorem. Jeżeli zakładasz na siebie ubranie w ten wzór, to zrezygnuj nie tylko z jaskrawych kolorów, ale również z pasków, kraty, kropek i przede wszystkim jakichkolwiek innych wzorów zwierzęcych. Uważaj z koronkami. W połączeniu ze zwierzęcymi wzorami mogą one wyglądać po prostu kiczowato. Niedawno na festiwalu El Sol Salsa Festiwal widziałam kobietę koło pięćdziesiątki, która miała na sobie panterkowy top, spodnie w wężowy wzór, cekinowe szpilki i na dodatek mnóstwo biżuterii. Zauważyłam, że dość często kobiety próbują na siłę się odmłodzić zakładając na siebie szalone wzory, jaskrawe kolory i krzykliwą biżuterię. Niestety zazwyczaj wyglądają w takich zestawieniach groteskowo, a efekt jest wręcz odwrotny od zamierzonego…

W dzisiejszej stylizacji postawiłam na czerń. Płaszcz jest elementem, który dominuje w tej stylizacji i nie chciałam “przedobrzyć” zakładając na siebie zbyt wiele koloru. Do stylizacji dobrałam czarne botki (w połączeniu ze spodniami w tym samym kolorze świetne wydłużają nogi) oraz brązową torebkę ze złotymi elementami. Myślę, że fajne w tym zestawie wyglądałaby czerwona lub granatowa torebka, ale niestety takowej nie posiadam. Chyba czas zaopatrzyć się w kilka nowych torebek w odważniejszych kolorach, bo jak do tej pory kupowałam głównie czarne i brązowe.

Mój płaszcz jest zdobyczą z second handu. Ostatnio narzekałam trochę, że lumpeksów jest coraz mniej i że coraz trudniej znaleźć w nich ciekawe, oryginalne ubrania, a tu niespodzianka – trafił mi się ten świetny płaszcz i zapłaciłam za niego zaledwie kilka złotych. Pod zdjęciami zostawiłam dla was dwa linki z panterkowymi płaszczami.  Co prawda nie są futrzane, a nie materiałowe tak jak mój, ale myślę, że warto na nie zerknąć. Na zimę nadają się idealnie!

 

Płaszcz w panterkę – Stylizacja

jak nosić płaszcz w panterkę

płaszcz w panterkę

płaszcz w panterkę blog

płaszcz w panterkę stylizacja

stylizacja płaszcz w panterkę

stylizacja z płaszczem w cętki

stylizacja z płaszczem w panterkę

Płaszcz w panterkę – sh | Czarny golf – shein| Czarne spodnie rurki – shein | Czarne zamszowe botki – Zaful | Torebka – Guess