Stopy należą do tych części ciała, o których często zapominamy w kwestii pielęgnacji. Niedawno pisałam o tym, że często zapominamy o tym, żeby dbać o szyję, ale okazuje się, że z piętami jest jeszcze gorzej. Prawda jest taka, że większości z nas ukrywa swoje stopy pod skarpetkami i butami. Zimą jest to oczywiste. Problem zaczyna się latem, kiedy podczas gorących dni czy na plaży po prostu nie wypada chodzić w butach.

Pękające pięty to nie tylko problem estetyczny. To problem, który może również wywoływać u nas ból. Zazwyczaj na piętach możemy zauważyć grubą warstwę skóry, która następnie pęka powodując ból, który może nawet przeszkadzać w chodzeniu. Aby do tego nie dopuścić należy jak najszybciej pomyśleć o prostych zabiegach, które pozwolą nam cieszyć się z ładnego wyglądu pięt. Po pierwsze zauważmy, że nasze stopy są codziennie i niemal cały czas narażone na różne podrażnienia. Jedną z ich najczęstszych przyczyn jest noszenie niedopasowanego obuwia. Po pierwszym dniu możemy spodziewać się odcisków czy pęcherzy, a z czasem skóra na pietach może zacząć pękać.

 

Pękające pięty – jak sobie z nimi poradzić?

Problem pękających stóp jest dla niektórych osób na tyle wstydliwy, że nie chcą skorzystać z usług profesjonalistów. Na szczęście o stopy możemy zatroszczyć się sami w domu.

O stopy musimy dbać cały rok – nie tylko podczas zimy czy lata. Zawsze pamiętajmy o ich odpowiednim nawilżaniu. Zacznijmy od wymoczenia stóp w cieplej wodzie z niewielką ilością mydła, następnie zróbmy peeling, a potem posmarujmy je grubą warstwą kremu. Jeden z najlepszych to zwyczajna maść z witaminą A, która kosztuje zaledwie 3zł i jest dostępna w każdej aptece.

Kolejnym sposobem są oczywiście specjalistyczne kremy do stóp, które są łatwo dostępne w drogeriach i aptekach. Pamiętajmy, aby przed ich nałożeniem pozbyć się wszystkich ran. W przeciwnym razie popękane pięty będą szczypać i boleć. Najlepiej oczywiście udać się do gabinetu kosmetycznego lub podologicznego, gdzie pracują wykwalifikowane osoby będące w stanie podejść indywidualnie do każdego pacjenta. Niestety mało jest chętnych, gdyż jak już wspomniałam wcześniej, jest to wstydliwy problem. Dlatego też pamiętajmy o systematycznej pielęgnacji naszych stóp. Większość z nas w ogóle nie dba o stopy, gdyż na co dzień ukrywamy je pod butami. Niestety to wielki błąd, który w przyszłości może skutkować nieestetycznymi piętami i bólem.

 

Kremy na pękające pięty

kremy do stóp

Od lewej: Krem do stóp zapobiegający pękaniu naskórka Norel Dr Wilsz | Krem do stóp Urea 30% | Krem do stóp Nuxe Reve de Miel

Zapisz

Zapisz

Zapisz