Jeszcze kilka lat temu paznokcie migdałki nie były zbyt popularne. Większość kobiet preferowała paznokcie o kwadratowym kształcie lub z delikatnie zaokrąglonymi rogami. Teraz od dłuższego już czasu na topie są paznokcie w kształcie migdałków. Taki kształt wygląda bardzo delikatnie i kobieco. Migdałowy kształt paznokci wysmukla optycznie dłonie. Jest też świetnym rozwiązaniem dla dziewczyn, które mają problem z zapuszczeniem długich paznokci, bo optycznie wydłuża płytkę. Poza tym jest to kształt, który bardzo łatwo jest nadać paznokciom. Nawet jeżeli nie mamy w tym większej wprawy i nasze migdałki będą odrobinę krzywe, to zapewniam was, że przy tym kształcie paznokcia bardzo ciężko zauważyć ewentualne niedoskonałości.

Na koniec dobra wiadomość dla dziewczyn, które mają słabe łamliwe paznokcie, a marzą o tym, żeby były one jak najdłuższe. Paznokcie migdałki są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli więc marzysz o tym, żeby zapuścić sobie długaśne pazury, to właśnie ten kształt będzie idealny dla ciebie!

Poniżej możecie zobaczyć paznokcie migdałki, które ostatnio wpadły mi w oko. Chętnie nosiłabym na swoich pazurach prawie każdy z tych wzorów, ale najbardziej podobają mi się wszystkie nudziaki i maty. A czy Wam któryś z nich szczególnie wpadł w oko? Dajcie znać w komentarzach!

 

Paznokcie migdałki

paznokcie nude ze wzorkiem

Nie bójcie się łączyć złota ze srebrem!

paznokcie nude z cyrkoniami i brokatem

paznokcie nude długie

Jeżeli nie jesteś pewna, czy będziesz dobrze czuła się z długimi paznokciami, to na początek zdecyduj się na delikatny kolor, na przykład beż.

matowe paznokcie w palmy

Palmy na paznokciach to hit każdego lata!

żelowe paznokcie nude

paznokcie żelowe szpice

paznokcie żelowe różowe

fioletowe paznokcie żelowe

Aby trochę ożywić jednokolorowe paznokcie, warto dodać wzorek na paznokciach u palców serdecznych.

białe paznokcie migdałki

błękitne matowe paznokcie

brzoskwiniowe paznokcie

czarne marmurkowe paznokcie

czarne paznokcie ombre

Klasyczny french powoli wychodzi z mody, a jego miejsce zastępują zarówno białe jak i kolorowe frenche z wycieniowaną linią uśmiechu.

matowe paznokcie nude

niebieskie paznokcie

paznokcie brzoskwiniowe

paznokcie-migdalki paznokcie-migdalki-2016 paznokcie w panterkę

Wszystkie paznokcie pomalowane we wzór panterki są już passe, ale zdobienie na jednym palcu u każdej ręki wcale nie wygląda tandetnie.

paznokcie w serduszka

paznokcie z cyrkoniami swarovskiego

paznokcie z czerwonym spodem

Zdobienie a’la Louboutin.

paznokcie z serduszkami

różowo błękitne paznokcie

różowe paznokcie nude

Za pomocą brokatu i kilku malutkich hologramów można w mgnieniu oka wyczarować bardzo efektowne zdobienie!

tęczowe paznokcie

wzorki na paznokcie