ASMR w ostatnim czasie rozwija się na polskiej scenie Youtube bardzo prężnie. Coraz więcej twórców oferuje nam doznanie tak zwanych „ciarek”, nazywanych również często orgazmem mózgu. Filmy ASMR stały się tak bardzo popularne i mają coraz więcej zwolenników, ponieważ pozwalają nam się odprężyć i odstresować po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Jest kilka osób, które musisz poznać, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym niesamowitym i dobrym dla zdrowia efektem odprężenia. Oto lista kliku polskich kanałów ASMR, które znajdziesz na YouTube!

 

Najlepsze polskie kanały ASMR

TOP 5

 

1. Asmr snoozzze

To stosunkowo nowa twórczyni, ale bardzo krótkim czasie zdołała przekonać do siebie mnóstwo osób. Ma bardzo unikalne podejście do tworzenia ASMR. Poza przyjemnymi dźwiękami i szeptami przekazuje swoim widzom sporą dawkę wiedzy na wiele różnych tematów, pokazuje książki, które poleca (często naukowe i popularnonaukowe) oraz  swoje treningi jogi. Oglądając jej twórczość możemy zadbać nie tylko o naszą wiedzę, ale również kondycję. Ta twórczyni wielokrotnie chwalona jest za bare głosu, emanujący z niej spokój oraz bardzo rzeczowy i prosty sposób przekazywania wiedzy.

 

2. Czas Po Deszczu

To jeden z niewielu męskich twórców na polskiej scenie ASMR, ale nie tylko to go wyróżnia. Zasłynął na platformie swoimi wyjątkowymi roleplayami, które nie tylko są niesamowicie relaksujące, ale także bardzo nowatorskie, jak na polskie standardy. Nie znajdziemy u niego makijażu czy troskliwego znajomego, ale zamiast tego na pewno zaskoczy nas jego Agent IMDA. Ponadto Bou, który jest właścicielem kanału, opowiada na nim niezwykłe historie z krainy Czasu Po Deszczu, które są wymyślone i pisane przez niego samego. Po niezwykle dopracowane i odprężające ASMR koniecznie zajrzyjcie właśnie do niego!

 

3. Po cichutku, na paluszkach

To wyjątkowa twórczyni specjalizująca się w szeptach i fotografii. Na jej kanale znajdziemy głównie filmiki, w których króluje ciche mówienie, bo to przyciąga jej widownię najbardziej. Ciężko się dziwić, bo jej szept naprawdę potrafi odprężyć i pozwala zapomnieć o reszcie świata. Na jej kanale znajdziemy dużo filmów, w których oprowadza nas po wyobraźni, sporo niesłyszalnych szeptów, ale także opowiadania o jej własnych podróżach, których ma na swoim koncie naprawdę sporo. Jeśli szept jest waszym ulubionym wyzwalaczem, koniecznie sprawdźcie ten kanał!

 

4. Szepcząca w Sieci

To zdecydowanie najpopularniejsza twórczyni ASMR na polskim YouTube. Zasłynęła dzięki filmikowi spa. Na jej kanale znajdziemy głównie roleplaye, ale to oczywiście nie wszystko. Martyna, która prowadzi ten kanał, jest bardzo uzdolniona i ma niezwykle przyjemny szept. Jest bardzo ciepłą osobą, z którą miło spędza się długie, bezsenne wieczory. Warto sprawdzić jej czytanie do snu, które niezwykle uspokaja i w efekcie pomaga zasnąć. Jej kontent jest na tyle różnorodny, że każdy fan ASMR znajdzie coś dla siebie i z chęcią zostanie z nią na dłużej.

 

5. ashka

Ashka na polskiej scenie znana jest głównie z filmików jedzeniowych. Takie ASMR jest raczej rzadkością u nas, wiele osób bowiem nie przepada za takimi dźwiękami. Ashka umie jednak każdy swój film poprowadzić tak, że nawet zagorzali przeciwnicy odgłosów jedzenia i żucia potrafią się przy niej zrelaksować. Ponadto oferuje nam przegląd magazynów oraz kilka innych pojedynczych filmików nie związanych z główną tematyką kanału – takich jak na przykład pokazywanie biżuterii czy demakijaż. Filmiki Ashki nigdy nie są długie, dlatego to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto chce zrelaksować się w przerwie w pracy albo w szkole.