Czy nadwaga faktycznie musi być naszym utrapieniem?

Czy istnieje sprawdzony sposób na skuteczne odchudzanie, które nie będzie wiązało się z zagrożeniem dla zdrowia oraz z ryzykiem wystąpienia efekty jo-jo? Istnieje.

Nadwaga to problem, który w wielu przypadkach można pokonać dzięki zmianie stylu życia. Takie odchudzanie to nie szybka głodówka ani krótka seria morderczych treningów. To program, który zmienia nasze życie i pozwala nam poprawić nie tylko wygląd, ale i ogólny stan zdrowia.

Dlaczego zmiana stylu życia bywa tak ważna w walce ze zbędnymi kilogramami?

Bo często to właśnie styl życia jest główną przyczyną problemów z nadwagą. Siedzący tryb życia, zbyt mała ilość ruchu w ciągu dnia oraz kaloryczne posiłki, które zjadamy mimo braku aktywności – oto główne przyczyny problemów z sylwetką.

Nadwaga i otyłość to jednak nie tylko problemy związane z wyglądem. Wiadomo, że wiążą się one z licznymi dolegliwościami zdrowotnymi, a bardzo często stają się przyczyną poważnych chorób. To z tego względu odchudzanie staje się tak ważne. Wysoki poziom cholesterolu, który z czasem prowadzi do rozwoju choroby wieńcowej, to jeden z tych problemów, którego przyczyną najczęściej okazuje się nadwaga. Cukrzyca, kamica pęcherzyka żółciowego, bóle kręgosłupa, nadciśnienie tętnicze bądź też zapalenie kości i stawów również są problemami, które pojawiają się często w związku z nadwagą oraz otyłością.

Jakie są najlepsze sposoby na odchudzanie?

Przede wszystkim takie, które zostanie zaplanowane w rozsądny sposób. Dobrze opracowana dieta oraz aktywność fizyczna to podstawa. Ich systematyczne stosowanie to szansa na powolne, lecz stałe i skuteczne gubienie zbędnych kilogramów. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że drobne zmiany wprowadzone w codziennym menu oraz sposobie życia mogą sprawić, że ich sylwetka znacznie się poprawi, a waga znacznie spadnie. Codzienne spacery, rezygnacja z jazdy windą i wchodzenie po schodach, zastępowanie słodyczy świeżymi owocami lub porcją warzyw – oto drobne kroki, dzięki którym nadwaga przestanie nam dokuczać.